Sayfa 798/1230 İlkİlk ... 298698748788796797798799800808848898 ... SonSon
Arama sonucu : 9840 madde; 6,377 - 6,384 arası.

Konu: ...::: Beyaz Yaka İçin Tasarruf ve Yatırım Koçluğu-2 :::...

1. 10 değil ama 9 kağıt taşıyorum. Zaten her zaman 5 - 10 arası kağıt taşırım, bir de viop30 kontratta poz alırım. Bist 30 içindeki kağıtlarımı da artık bundan sonra voip üzerinden al sat yapmayı düşünüyorum nakit değerli. Bu zamanlarda giremeyen / uzak durana saygım sonsuz. Benim için ise pahalı bir öğrenme fırsatı nacizane..

Zaten şu an piyasa, bendeki kağıtlardan çok düşer ise ben karda olacağım. Çıkarken de bendekiler fazla çıkarsa kar edeceğim. Onun dışında net pozisyonum flat, %40 hisse ona karşı %4 10 kaldıraç bist 30 short taşıyorum

.
     Alıntı Originally Posted by hkm Yazıyı Oku
    Daha evvel yazmıştım bu ara borsadan para kazanma zamanı değil.Karda olanlara nakte geçmelerini borsadan çıkmalarını önermiştim.Hala da önerim geçerli.Bu zamanlarda borsada paramı koruyacağım diye stres çekilir mi.Bu ara para kazanırım diyene ise ben 20 yıllık borsacıyım,genç yaşlı farketmez,o arkadaş dediğini yapıyorsa ben önünde saygıyla eğilirim.Demek ki finansal piyasaların messisi olmuş demektir o arkadaş.Düşüş trendindeyiz,ne zaman biteceği belli olmaz ,bu ara borsa zamanı değil.

Alıntı Originally Posted by hkm Yazıyı Oku
    İşleri açılan borsadan 10 şirket yazabilirmisiniz.Malum 400 şirket var borsaya kote.
    Migros carfursa bizim Ulu un konfurt pinsut ismen acsel bim tat gida pınsut pinetun.......

3. vioptan bahsediyorsunuz arkadaslar da.
    nacizane altin 2016dan beri kutur kutur gidiyor ve stresi de yok acikcasi.
    yuzde 50 borsa yuzde 50 altin giden adam bile 2016dan beri uykusuz gece gecirmemistir.
    ve sirf borsada olan icin zor zamanlar gecti.
    donem donem bunun ustunde de oynama yapilabilir yuzde 40a yuzde 60 gibi.
    bunu neden hic dusunmuyorsunuz?
    ortalama bir yatirimciyi bu da goturur yani su donemde. yanlis miyim

4.  Alıntı Originally Posted by hkm Yazıyı Oku
    Daha evvel yazmıştım bu ara borsadan para kazanma zamanı değil.Karda olanlara nakte geçmelerini borsadan çıkmalarını önermiştim.Hala da önerim geçerli.Bu zamanlarda borsada paramı koruyacağım diye stres çekilir mi.Bu ara para kazanırım diyene ise ben 20 yıllık borsacıyım,genç yaşlı farketmez,o arkadaş dediğini yapıyorsa ben önünde saygıyla eğilirim.Demek ki finansal piyasaların messisi olmuş demektir o arkadaş.Düşüş trendindeyiz,ne zaman biteceği belli olmaz ,bu ara borsa zamanı değil.
    Nakitçiler için borsa şu an tam kazanma zamanı.
    115.000lerdeyken hiç girmedim hisseye.
    endeks 83.000 iken 38.000 nakitle girdim, 14 hisseye.
    90.000-94.000 arası 30.000 hisseyi 34.300 olarak sattım. Kar 4.300TL
    Kalan 8.000 lik 3 hissede zarar 350TL, satmam.

Eger 82.000lere endeks inse daha da hisse alacaktım. Beklemedeyim, oraya gelmesini.

5. bana göre borsada çok uzun vadede kazanmak zor. Tupras 4-5 yıl önce 60.000lerde
    2 hafta once yine 60.000lerde. ne anladım bu işten. teknik temel hiçbiri yok bende.
    10senede hiç zararım yok. satmazsan zarar etmezsin.
    ben 66.000den tüpraş alıp, al sat ile 81.000den sattım. 2 haftada %8 kazandım. beklesem %30 kazanırmışım. 90.000 oldu. ya düşseydi. Nasılsa düşer yine alırım. borsadan az anlarım , ama borsa/hisse diplerdeyken girerim affetmem.

6.  Alıntı Originally Posted by Calibra Yazıyı Oku
    vioptan bahsediyorsunuz arkadaslar da.
    nacizane altin 2016dan beri kutur kutur gidiyor ve stresi de yok acikcasi.
    yuzde 50 borsa yuzde 50 altin giden adam bile 2016dan beri uykusuz gece gecirmemistir.
    ve sirf borsada olan icin zor zamanlar gecti.
    donem donem bunun ustunde de oynama yapilabilir yuzde 40a yuzde 60 gibi.
    bunu neden hic dusunmuyorsunuz?
    ortalama bir yatirimciyi bu da goturur yani su donemde. yanlis miyim
    Yanlışın şurada.. bu başlıkta en çok yazılan enstrümanlardan biridir altın..,zaten hep portföy yönetimi diyoruz. Şahsi portföyümün de %60 ı bes fonu olarak altında...hem de 2016 dan bu yana, bes fonum %100 altın.

Bu başlıkta şuna çok değindim. Aslolan, tasarruf kültürüdür. Tasarrufları da portföy yönetim mantığıyla reel olarak büyütmeye çalışmalıyız...burada ister istemez hisse ve borsa ağırlıklı konuşuyoruz. Ama portföyümüz tabii ki hisse lerden ibaret değil.
    Önemli dönüm noktalarını, beğendiğim analizleri Twitter dan da paylaşıyorum...@cautionary53

Alıntı Originally Posted by nilkiz Yazıyı Oku
    Migros carfursa bizim Ulu un konfurt pinsut ismen acsel bim tat gida pınsut pinetun.......
    Tahmin etmiştim bunların yazılacağını.Orda yanılsama var.Parekende şirketleri bu ara stok yapmaya çalışanlar yüzünden iyi ciro yaptılar.Misal ben 20 gün önce migrostan nerdeyse 4 ay bana yetecek kadar alışveriş yaptım.E ne oldu şimdi 4 ay migrosa uğramam.Vatandaşın alış veriş gücü alım gücüne bağlıdır.Bu ara işsiz kalan,işi azalan insanlar nasıl harcamalarını artıracak da bu şirketlere uzun süreli ciro artışı yaptıracaklar.Gıda ,parekendedeki bu ara olan iyilik sürekli olacak bir şey değil sizleri yanıltmasın.

Alıntı Originally Posted by nakitci Yazıyı Oku
    Nakitçiler için borsa şu an tam kazanma zamanı.
    115.000lerdeyken hiç girmedim hisseye.
    endeks 83.000 iken 38.000 nakitle girdim, 14 hisseye.
    90.000-94.000 arası 30.000 hisseyi 34.300 olarak sattım. Kar 4.300TL
    Kalan 8.000 lik 3 hissede zarar 350TL, satmam.

Eger 82.000lere endeks inse daha da hisse alacaktım. Beklemedeyim, oraya gelmesini.
    Arkadaşlar geçen yıl sonu olan rallide dart oynar gibi hisse seçsen kazanırdın.E satmadıysan elinde patladı o zaman alanlar halen zararda.83 de nakitte olup o hengamede borsaya girip şimdi çıkmak baya ustalık ister.Ama unutmayın aynı mantıkla 98 bin endekste 95 bin endekste dalanlar da oldu borsaya.Onlar zararda.Şimdi amerika 2 trilyon dolar basmasaydı borsa 75 bine bile düşerdi siz de zarar etmiş olurdunuz.Düşen trendde para kazanmak çok ustalık ister,strese çok dayanıklılık ister bunu anlatmaya çalışıyorum

Sayfa 798/1230 İlkİlk ... 298698748788796797798799800808848898 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •