Sayfa 207/244 İlkİlk ... 107157197205206207208209217 ... SonSon
Arama sonucu : 1968 madde; 1,649 - 1,656 arası.

Konu: OYAKC - OYAK Çimento Fabrikaları A.Ş.

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1.  Alıntı Originally Posted by selimtogrul Yazıyı Oku
    Cefalı abim cefaks buraya takas attığına göre, durum izlenebilir hale gelmiş demektir.
    Eh sevgili palmet te grafik desteği yapıyorsa. Sessizce köşeden izlemek düşer.
    Merhaba ex aşkım OYAKC
    sevgiler saygılar abiler
    Takası ben istedim kardeş yanlış yönlendirme olmasın ayrıca @cefaks teşekkür ederim

2. oyakc riskli bir alım seviyesinde görünmüyor, üstelik fırsat barındırıyor olduğunu düsünmekteyim.hatta 2020-2021 yıllarında icinde fıyatları kesışmıs gıbı ..neden su ankı çimsanın fıyatında yenıden kesişmesınler..
    bendende sevgiler saygılar..YTD
    Son düzenleme : palmet; 03-12-2022 saat: 19:26.
    ''Yatırım Tavsiyesi Değildir'' görüşlerim tamamen şahsi düşüncelerim olup beni bağlar

3. hadi bakalım baslasa artık, hedefe giden yol......
    ''Yatırım Tavsiyesi Değildir'' görüşlerim tamamen şahsi düşüncelerim olup beni bağlar

4.  Alıntı Originally Posted by palmet Yazıyı Oku

oyakc riskli bir alım seviyesinde görünmüyor, üstelik fırsat barındırıyor olduğunu düsünmekteyim.hatta 2020-2021 yıllarında icinde fıyatları kesışmıs gıbı ..neden su ankı çimsanın fıyatında yenıden kesişmesınler..
    3 Aralık 2022, oyakc hakkındaki düşüncem felaketten önce böyleydi.. Olası yeni iş potansiyeli bu düşüncesinin dısındaydı..
    Son düzenleme : palmet; 16-02-2023 saat: 22:51.

5.  Alıntı Originally Posted by palmet Yazıyı Oku
    3 Aralık 2022, oyakc hakkındaki düşüncem felaketten önce böyleydi.. Olası yeni iş potansiyeli bu düşüncesinin dısındaydı..
    Sayın Palmet.. Çimsa ile kıyasladığınızda Oyak Çimentonun olması gereken fiatı nedir yaklaşık olarak ?? Bu arada Akçansanın bilançosuda oldukça iyi geldi.. 1.520 milyar geçen yıl 303 milyon gelmişti neredeyse 5 katı..Yıl sonu zaten iyi bir net kar beklentimiz var..

6.  Alıntı Originally Posted by balina Yazıyı Oku
    Sayın Palmet.. Çimsa ile kıyasladığınızda Oyak Çimentonun olması gereken fiatı nedir yaklaşık olarak ?? Bu arada Akçansanın bilançosuda oldukça iyi geldi.. 1.520 milyar geçen yıl 303 milyon gelmişti neredeyse 5 katı..Yıl sonu zaten iyi bir net kar beklentimiz var..
    Aşagıda verdiğim bilgiler ışıgında , fiyatının ne olması gerektiği yoruma bağlıdır. fiyat vermek çok doğru bir yaklaşım olmaz.

7.  Alıntı Originally Posted by Çelikreis Yazıyı Oku
    Yakında 4. Çeyrek bilançosu gelecek, deprem olmasaydı bile zaten favökünü az birşey artırıp 4. Çeyrekte 1 milyar ve 2023 1. Çeyrekte 1,2 milyar favök açıklasa önümüzdeki 2 bilanço sonrası bu fiyattan fdfavök 10,5 oluyor. Son 2 yıldır zaten ortalama olarak yaklaşık bu çarpanla fiyatlanmış. Yani oyakc için daha yeni değerine geldi denebilir.10 ilin yeniden inşasının fiyatlanması daha başlamamış gözüküyor.

Neden 2 çeyrek sonrasını hesapladın derseniz son 4 çeyrek favökleri sırasıyla 318 297 920 876 milyon, yani oyakc bilançolarında ekstra büyüme çabası sarfetmeden aynı favökü devam ettirse bile o 318 ve 297 gidecek yerine 2 tane 900 gelecek. Halbuki borsada herşey önceden fiyatlanır. Yani piyasa bu durumu gözden kaçırmaz. O yüzden 2 çeyrek sonrasını hesapladım ve biraz da enflasyon etkisi diyerek 1 ve 1.2 milyar favök açıklasa ve yıllık favökünü 4 milyara tamamlasa gibi bir senaryo kurdum. Bu hesabım hiç depremi hesaba katmadan yapılmış hesap, deprem olmasaydı bile yaklaşık böyle bilanço açıklardı diye tahminde bulundum ve buna rağmen deprem hesaba katılmamış haliyle bile değerinde gözüküyor.

Kısaca oyakc bu yükselişine rağmen daha yeni değerine gelmiş ve 10 ilin yeniden inşasının fiyatlanması daha yeni başlıyor gibi duruyor.

Tabi gördüğünüz gibi bu hesaplamalar hep bir varsayım üzerine kurulu ve hiçbir dediğim kesinlikle yatırım tavsiyesi değil
     Alıntı Originally Posted by palmet Yazıyı Oku
    3 Aralık 2022, oyakc hakkındaki düşüncem felaketten önce böyleydi.. Olası yeni iş potansiyeli bu düşüncesinin dısındaydı...
    size aynen katılıyorum . aşagıda verdiğim , olabilir dediğim grafik sizin yazılarınızla uyumlu, ustelık olası iş potansıylleri . bu grafıktekı dusunceye dahıl edılmemıstı

8.  Alıntı Originally Posted by palmet Yazıyı Oku

oyakc riskli bir alım seviyesinde görünmüyor, üstelik fırsat barındırıyor olduğunu düsünmekteyim.hatta 2020-2021 yıllarında icinde fıyatları kesışmıs gıbı ..neden su ankı çimsanın fıyatında yenıden kesişmesınler..
    Beklentım en mutevazi grafıkte kare ile işaretledıgım alan.. Çimsa, akcansa oyak grafıgı.. Hemen bir tık solunda.. 2019 da 3 nun de fıyat aynıymış. İlk etapta akçansa fiyatına gelmesi.. Zaten klinker ve çimento kapasitesinde Türkiye de ilklerden

Sayfa 207/244 İlkİlk ... 107157197205206207208209217 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •