Sayfa 317/332 İlkİlk ... 217267307315316317318319327 ... SonSon
Arama sonucu : 2652 madde; 2,529 - 2,536 arası.

Konu: SKTAS - Söktaş

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    istanbul-amasya
    Gönderi
    3,005
    aaah ah malı istanbul portföy üzerinden fonlara kitlediklerini yazmıştım 1-2 ay önce.. çok bilen bir kardeşimiz laf sokmuştu.. umarım fazla zararı yoktur.. biz bu şirketin ciğerini bilyoruz..
    Mal sahibi Mülk sahibi..hani bunun ilk sahibi .. mal da yalan mülk te yalan..var birazda sen oyalan..

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    istanbul-amasya
    Gönderi
    3,005
     Alıntı Originally Posted by ümit05 Yazıyı Oku
    kusursuz bir plan.. patron + istanbul portföy ... önce hisseleri topla info üzerinden sonra bedelliye sok , çiftliğin arzını 2 kere ertele gel gel yap insanlara.. ve finalde malı çak.. zirveden emeklilik fonlrına ötele.. emeklilik fonları ciddi bir zararla satana kadar baskı kur sonra tekrar alttan malı topla ..bunlar şeytan..
     Alıntı Originally Posted by bagbozumu Yazıyı Oku
    Hiç sanmıyorum. Onu yazan kişinin de, elinde hisse olduğunu zannetmiyorum.
    selam olsun bağbozumu kardeşe...
    Mal sahibi Mülk sahibi..hani bunun ilk sahibi .. mal da yalan mülk te yalan..var birazda sen oyalan..

3.  Alıntı Originally Posted by ümit05 Yazıyı Oku
    selam olsun bağbozumu kardeşe...
    Satanlar Emeklilik Fonu değil yatırım fonu, hatta emeklilik fonları son 3 ayda, yatırım fonunun sattığı hisse miktarının 2 katı kadar daha hisse almış. Kimin alıp sattığı da beni fazla ilgilendirmiyor. Beni üzecek kadar hissem yok, payımı tutuyorum. Gerekirse çok uzun vade de bekleyebilirim, zamanın da sayas' ı sabırla beklediğim gibi.

4. ben bu efeler çiftliğinin halka arzının 1.5 milyar civarında olacağına inanıyorum.o zaman da bu hisse 12-15 arasına gidebilir.YTD

5.  Alıntı Originally Posted by 2020 Yazıyı Oku
    ben bu efeler çiftliğinin halka arzının 1.5 milyar civarında olacağına inanıyorum.o zaman da bu hisse 12-15 arasına gidebilir.YTD
     Alıntı Originally Posted by 2020 Yazıyı Oku
    ben bu efeler çiftliğinin halka arzının 1.5 milyar civarında olacağına inanıyorum.o zaman da bu hisse 12-15 arasına gidebilir.YTD
    Efeler çiftliği sermayesi 82 milyon TL.,
    Ben hayali bir hesap yapıyorum, tamamen hayali olup kendi düşüncemdir, yatırım tavsiyesi değildir,
    8000 civarı büyükbaş hayvani var, ortalama 25 bin TL.× 8.000 =200 milyon TL.,
    Yaklasik 800 donum arazi× dönümü 60-65 bin TL.den yaklaşık 50 milyon TL.,
    Çiftliğin kendisi yani hayvanlar için ahir, yönetim binası, süt sağma üniteleri, sut depolama tankları, gunluk süt ve kaşar peyniri üretim tesisi, pazarlama satiş dağıtım bölümleri, labaratuvar, yemleme damla sulama üniteleri, yem depoları, yem karma makinaları, yem üretmek için gerekli alet edevat makina cihazlar, traktörler, araçlar, şerefiye vs vs bunlarda 50 milyon TL.,
    Toplam 300 milyon TL.bir varlığa denk gelir,
    Firmanın hiç borcu olmağını varsayarsak,
    Özvarlik 300 milyon TL.
    Sermaye 82 milyon TL.,
    Hisse fiyatı 3,65 TL.olur,
    ancak her firmanın kısa ve uzun vadeli yabancı kaynağı yani borcu vardır,
    Borçlar 50 milyon TL.olsa, özkaynak 250 milyon TL.olur, Hisse fiyatı ise 3 TL.civari olur,
    Ama gerçekçi olmak gerekirse ben çiftliğin, arazinin, hayvanların, alacak ve borçlardan sonra firmanin özkaynaginin 200 milyon TL.olacağını bile sanmıyorum, 170-180 milyon TL.özkaynak olsa hisse değeri 2 TL.- 2,5 TL.civari çıkar, halka arz da Pd/Dd oranı 3 ve üstü oluyor genelde, yani defter degerinin 180 milyon TL.olduğunu varsayarsak Pd/Dd oranı 3 olursa yani piyasa değeri ozkaynagin 3 katı olur ve 550 milyon TL.gibi bir piyasa degeri olabilir firmanın, 1,5 milyar TL.olarak bahsetmiş arkadaş bence çokyüksek bir değer bu, imkânsiz gibi birşey, 500 olur, 700 olur ama 1.5 milyar TL.halka arz büyüklüğü olamaz, ileride hisse yükselir belki o zaman olabilir bu dediginiz 1.5 milyar TL.değer,
    Efeler çiftliği Halka arzı Söktaş için her açıdan iyidir, hisseye olumlu yansımasını beklerim,
    Yatırım tavsiyesi değildir, tamamen kendi düşüncemdir.

6.  Alıntı Originally Posted by BLACKM Yazıyı Oku
    Efeler çiftliği sermayesi 82 milyon TL.,
    Ben hayali bir hesap yapıyorum, tamamen hayali olup kendi düşüncemdir, yatırım tavsiyesi değildir,
    8000 civarı büyükbaş hayvani var, ortalama 25 bin TL.× 8.000 =200 milyon TL.,
    Yaklasik 800 donum arazi× dönümü 60-65 bin TL.den yaklaşık 50 milyon TL.,
    Çiftliğin kendisi yani hayvanlar için ahir, yönetim binası, süt sağma üniteleri, sut depolama tankları, gunluk süt ve kaşar peyniri üretim tesisi, pazarlama satiş dağıtım bölümleri, labaratuvar, yemleme damla sulama üniteleri, yem depoları, yem karma makinaları, yem üretmek için gerekli alet edevat makina cihazlar, traktörler, araçlar, şerefiye vs vs bunlarda 50 milyon TL.,
    Toplam 300 milyon TL.bir varlığa denk gelir,
    Firmanın hiç borcu olmağını varsayarsak,
    Özvarlik 300 milyon TL.
    Sermaye 82 milyon TL.,
    Hisse fiyatı 3,65 TL.olur,
    ancak her firmanın kısa ve uzun vadeli yabancı kaynağı yani borcu vardır,
    Borçlar 50 milyon TL.olsa, özkaynak 250 milyon TL.olur, Hisse fiyatı ise 3 TL.civari olur,
    Ama gerçekçi olmak gerekirse ben çiftliğin, arazinin, hayvanların, alacak ve borçlardan sonra firmanin özkaynaginin 200 milyon TL.olacağını bile sanmıyorum, 170-180 milyon TL.özkaynak olsa hisse değeri 2 TL.- 2,5 TL.civari çıkar, halka arz da Pd/Dd oranı 3 ve üstü oluyor genelde, yani defter degerinin 180 milyon TL.olduğunu varsayarsak Pd/Dd oranı 3 olursa yani piyasa değeri ozkaynagin 3 katı olur ve 550 milyon TL.gibi bir piyasa degeri olabilir firmanın, 1,5 milyar TL.olarak bahsetmiş arkadaş bence çokyüksek bir değer bu, imkânsiz gibi birşey, 500 olur, 700 olur ama 1.5 milyar TL.halka arz büyüklüğü olamaz, ileride hisse yükselir belki o zaman olabilir bu dediginiz 1.5 milyar TL.değer,
    Efeler çiftliği Halka arzı Söktaş için her açıdan iyidir, hisseye olumlu yansımasını beklerim,
    Yatırım tavsiyesi değildir, tamamen kendi düşüncemdir.
    o kadar boş ve saçma şeyler yazmışsın ki okumaya bile değmez.zaten çok para haramsıoz çok laf yalansız olmaz demişler.efeler çiftliğinin bugünkü haliyle kurulması en az 70-90 milyon dolardır.bu çiftliğin kurulması zaten 66 milyon dolar idi.o da arazi hariç.arkadaşlar burada gazel atanlara değil,benim dediğime inanın.diğer şirketlerin halka arz fiyatlarına baktığımız zaman bunun 1.5 milyara değil 5 milyara halka arz edilmesi gerekir.sinpaşın kızılbük arazisinin değeri 800 milyon tl iken halka arzı 4.5 milyara yapıldı.yakında göreceksiniz benimdediğim fiyatın üstü olur da altı olmaz.hisse 15 lere yolcudur.demedi deme ibraaam.ve iddia ediyorum burada gazel atan adamı bulamayacaksınız ama ben gene burada olacağım.
    ayrıca son çeyrek bilanço performansını gösterirse yılsonu kar rakamı 150 civarı gelebilir.çünkü 120 milyon finansamn borcu halka arz ile gelen paradan sıfırlanacak.zatenf/k 10 olsa hisse 10 lira olmalıo.yatırım tavsiyesi değildir.benim rüyamdır bu dediklerim

7. Yok 20 milyar, atma ziyaaa, rüyadasın ondan zahar, uyan artik ve gerçeklerle yüzleş😂😂😂

8.  Alıntı Originally Posted by 2020 Yazıyı Oku
    diğer şirketlerin halka arz fiyatlarına baktığımız zaman bunun 1.5 milyara değil 5 milyara halka arz edilmesi gerekir.

ayrıca son çeyrek bilanço performansını gösterirse yılsonu kar rakamı 150 civarı gelebilir.çünkü 120 milyon finansamn borcu halka arz ile gelen paradan sıfırlanacak.zatenf/k 10 olsa hisse 10 lira olmalıo.yatırım tavsiyesi değildir.benim rüyamdır bu dediklerim
    İstanbul portföy, efeler gıda'nın bir kısmına yatırım yapmıştı. Bu esnada Efeler gıda'nın toplam değeri dolar bazında neydi hatırlıyor musunuz?
    Yatırım tavsiyesi içermez ve asla yatırım tavsiyesi DEĞİLDİR.

Sayfa 317/332 İlkİlk ... 217267307315316317318319327 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •