Sayfa 904/1023 İlkİlk ... 4048048548949029039049059069149541004 ... SonSon
Arama sonucu : 8182 madde; 7,225 - 7,232 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz

Garib guraba fakir fukAra boş işler bunlar.!!
    Üretmeden tüketen ekonomiyi uygularsan..!
    Uyguladın.!!
    Borç alan emir alır.!!!
    İma....n aklı ya sıçarken ya da kaçarken gelirmiş.!!
    Geçmiş olsun.!
    Kötümser yalnız tüneli görür, iyimser tünelin sonundaki ışığı görür, gerçekçi tünelle birlikte hem ışığı hem de gelecek treni görür.!!!

2. Dolar cenderesinden kurtulalım derken rus rublesi çin yuanı gibi başka para birimleri ile aşırı borçlanıp başka cenderelere sıkışmayacaksak doğru yoldayız.

3. şu 8 şart haberini yapan "yeni mesaj" gazetesi neyin nesiymiş diye bi bakınayım dedim...

sahibi prof dr haydar baş.. baş şirketler grubu'nun patronu .. bir iddiaya göre kaşiye tarikatı lideri.

ekşiden bir kaç alıntı da koyayım şuraya. isteyen daha araştırır.

“batı karşıtı olduğunu düşündükleri katil ve diktatörlere destek vermekten utanmayan gazete. “

“eli kanlı diktatör beşar esad'a koşulsuz ve sınırsız destek veren haydar baş gazete.”

“ne alakaysa ana sayfasındaki manşetlerde sürekli rusya devlet başkanı putin'den haberler veren gazete. hele bu aralar iyice coştular yok patron putin yok putin reis olaya el koydu falan diye.”

“haydarbaş gazetesi olarak direkt iran adına yayın yapan bir gazete... “

“son zamanlarda ehl-i beyt vurgusu yaparak şiiliğe, dolayısıyla iran'a yaklaştıkları izlenimi uyandıran gazete. rusya'ya ve esed'e olan bağlılıkları da bu minvalde değerlendirilmeli. “

https://i.hizliresim.com/Z3z2z0.jpg

SM-G955F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

5.  Alıntı Originally Posted by umutabi Yazıyı Oku
    Evet derler diyebilme özgürlüğü var, ödemiyorsunuz diye asker gönderip kafana sıkacak halleri yok, onlar 100 yıllar öncesi işlerdi , şimdi tek kurşun sıkmadan bir ülkenin anasını belliyorlar üstünede o borcu yine sana seve seve ödetiyorlar bu arada olan ülkenin halkına oluyor , sarayda yaşayan yine yaşamaya devam ediyor ama halk mokunu çomaklıyor yıllarca.

insanlıktan çıkıyoruz. Yakaladıkları sığırı saniyeler içinde parçaladılar
    https://www.youtube.com/watch?v=upQiYND4oJA
    Venezuela'da halk öfkeli
    https://www.youtube.com/watch?v=bq9d5O0PfQ4
    umutabi nick nameli kardeş bak burada halkı galeyana getiriyorsun seni uzun süredir izliyorum Paranı dolara yatırdıysan yatırdın kardeşim yok paranızı bankaya yatırmayın yok venezuela videoları bak yaptığın iş suç ayağını denk al

6.  Alıntı Originally Posted by Ahmetg Yazıyı Oku
    8. Maddeye inanani burada gerizekali ilan ediyorum
    Hocam bende 4,5,6,7,8 maddelerine inananlari geriz zekalinin onde gideni ilan ediyorum.bu kadar yalan palavra haber metin olurmu.ancak a haber izleyenler inanir. ))
    Nasil bir toplumuz.bu haberleri parali troller yapiyor sosyal medyada.))))

LG-H818 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Duhul
    Dec 2017
    İkamet
    İzmir
    Gönderi
    3,166
    Demokrasinin katledilmesi, FETÖ operasyonları adı altında her türlü illegal operasyonun yapılması, kurunun yanında yaşın da yanması, cari açık, bütçe açığı, devasa dış borçlar, yasama, yürütme, yargının tek elde toplanması, MB'nin bağımsızlığını kaybetmesi, istenen şirkete el koyulması, defalarca çıkan torba yasalar, yargıtay, sayıştay, damat, hazine, vs......

Yaz yaz bitmez. Her yerimiz dökülüyor !!! Havanda su dövüyoruz.

BENZER ZİHNİYETLER (OSMANLI - KARŞI DEVRİM SONRASI TÜRKİYE)

Osmanlı borç batağındayken, Dolmabahçe, Beylerbeyi, Çırağan saraylarını yaptı.
    Türkiye, borç batağındayken Ak sarayı yaptı, Okluk sarayını yapıyor.

AVRUPA

Avrupa'nın, Süveyş krizinde aldığı dersi, hatırlayan var mı ?
    Kendini hala siyasal olarak, dünya lideri sanan, İngiltere ve Fransa'nın nasıl madara olduğunu !!!
    Avrupa'nın, ne İran'a, ne Türkiye'ye faydası olmaz.

KISA VADELİ TEK ÇÖZÜM

Borç batağındaysan, milyarlarca dolar borç paraya ihtiyacın varsa ve ilk bölümde yazdığım ortamdaysan !!!
    Yapabileceğin tek bir şey var.
    Ve onuda yapmanı engelleyen dogmaların var !!!
    İşte paradoks dediğimde bu.

Dünyada milyonlarca kumarbaz var !!!
    Parasını batıracağını bilse dahi, yatırım yapılamaz bir ülke olsan dahi, dayanamaz. Kırmızı siyah ?

8. Arkadaşlar şimdi Alaçatı döviz ve Çeşme dövizi aradım, 5000 dolar almak istediğimi söyledim dolar her iki büroda da tükenmiş. Kaçtan sattınız dedim 6.20. Peki Euro alsam 5000 Euro var mı dedim var dediler. Kaçtan vereceksiniz dedim 7.08 ama düz 7 liradan olur dediler. Cuma kapanışının yaklaşık %4 altında bir piyasa var döviz bürolarında. İlginç bir şeyler oluyor ama ne?

Sayfa 904/1023 İlkİlk ... 4048048548949029039049059069149541004 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •