Sayfa 431/1252 İlkİlk ... 331381421429430431432433441481531931 ... SonSon
Arama sonucu : 10014 madde; 3,441 - 3,448 arası.

Konu: Banka Mevduat Faizleri (ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları)

Hep derler ya geciken adalet, adalet değildir diye.

Şimdiki durumda ona benziyor geciken müdahele, müdahele değildir

2.  Alıntı Originally Posted by Ahme Yazıyı Oku
    Tl faizler son sürat yükseliyor aman dikkat hahaha
    Faizler en son bankalarda verilen miktar % 31.031 mis . Teyit li olan varmı. Yada temdit li

3. % 20-22 kurtarırmı sizce
    Hele vadeli mevduat için
    YAZDIĞIM YORUMLAR KİŞİSEL DÜŞÜNCE VE FİKİRLERİMİ İFADE EDER.
    KESİNLİKLE YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR.

4. TL'de kalıp birikim yapacağımıza doya doya ezseydik paramızı bu kadar gam yemezdim şahsen. Son 10 yılı sosyoekonomik olarak göz önünde bulundurursak şu andaki gidişatın uzun süren deflasyonla sonlanacağı öngörümü koruyorum. Saygılar...

5.  Alıntı Originally Posted by kozalak_1 Yazıyı Oku
    TL'de kalıp birikim yapacağımıza doya doya ezseydik paramızı bu kadar gam yemezdim şahsen. Son 10 yılı sosyoekonomik olarak göz önünde bulundurursak şu andaki gidişatın uzun süren deflasyonla sonlanacağı öngörümü koruyorum. Saygılar...
    Biriktirdiğin kadar değil,
    harcadığın kadar zenginsindir.

Türkiye'de temel problem şu : bilgili olanların yetkisi yok , yetkisi olanlarında bilgisi yok.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    35,266
     Alıntı Originally Posted by Stajyer Yazıyı Oku
    Tahvil 19 larsayken mevduatlar 19 civarına gelmişti, tahvil 22 ye geldi mevduatlar yerinde sayıyor
    Cunku artik bankalar TL filan istemiyor cunku TL yi kasaya koyacak bi de bosu bosuna faiz mi odeyecek?
    Kredi vermek istemeyen banka neden TL toplasin?
    Toplamak istese bile 19% ile toplamak varken neden %22 ile toplasiin?
    Bankalar durumun farkina erken vardilar.
    Durum vahim.
    Kepenkleri kapattilar, icerideki hasari onarmakla mesguller.
    Ekonomi hizla soguyor.
    Yumusak inis artik mumkun degil.
    Sert inis olacak.
    Buyumeyen kuculen ekonomide mevcut kredler bile geri donemeyecek ki? Yenisini hem de %30 ile vermenin bir mantigi var mi?
    Syg,

7. Daha 1-2 ay önce Arjantin yüzde 25 faiz verdiğinde inanılmaz geliyordu bize. Hemen sonra IMF ye gitmek zorunda kaldı.
    Rahip bırakılmayıp baskın yerel seçim olmazsa ekonomi dikiş tutmuyor algısı var.
    ABD gelişmekte olan piyasalara uyguladığı sıfır gümrüğü kaldırmayı düşünüyormuş.
    Harcamalar kısılmayıp acil önlemler olmazsa dolar gelecek sene martta kaç TL olur? 6-7-8-10 ?
    KESİNLİKLE YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR.
    Sadece Kendi Düşüncelerimdir. Buna göre işlem yapmayınız.

8. dolar 5.05 civarına düzeltmesini yapacak kaçırmayın alın,bir ihtimal 4.97-5.02 arasına sarkabilir,muhakkak alım yapacağım,daha önce de yazmıştım bir parça dolarım var 3.46 alışlı hükümet değişene kadar satmayacağım,büyük bir oranda tl mevduat var günlükte 18.50 dolar düştüğü zamanlar alıyorum son 1,5 ayda 1 yıllık mevduatı topladım ama 4.93 satmıştım düşünün,şimdi uzun vadeli olan hariç beklemedeyim artık düzeltme şart bu seviyelerden girilmez,4.92-5.20 yaptı,en kötü 5.05 civarına sarkacaktır,artık doların 6-7 olacağına olan inancım tam,o yüzden vadelerinizi doların her an alım fırsatı verebileceği şekilde ayarlamak lazım,gösterge tahvil anasının nikahı olmuş merkez bankası yakınsamaktan hükümet yastık altındaki olmayan dolarlardan bahsedip duruyor hem de sırıtarak sıçtılar ekonominin içine şimdi de sıvıyorlar sanırım.

Sayfa 431/1252 İlkİlk ... 331381421429430431432433441481531931 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •