Sayfa 74/853 İlkİlk ... 2464727374757684124174574 ... SonSon
Arama sonucu : 6817 madde; 585 - 592 arası.

Konu: Bana kalırsa.

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
     Alıntı Originally Posted by Moruk Yazıyı Oku
    Yok abi ne kızcam ayıp ediyon
    Sadece yazıyoz akla geleni işte
    Ama sanki kış yaklaşıyo ha
    Çok şükür yaw...
    Her ne kadar öküz olsakta, birini üzünce bende üzülüyorum.

Kış yaklaşıyoda haklıysan ayvayı yedim demektir...
    Yazmamışsam, pozisyonum aynen devam ediyor demektir.
    @NeAcaipDunya

2. Problem yok, espri olduğunu anlayacak kadar algılamam var sanırım.
    Yalanın evrensel olduğu bir zamanda, gerçeği söylemek devrimci bir eylemdir.

Alıntı Originally Posted by alicemal Yazıyı Oku
    Çok şükür yaw...
    Her ne kadar öküz olsakta, birini üzünce bende üzülüyorum.

Kış yaklaşıyoda haklıysan ayvayı yedim demektir...
    İyi ya da kötü
    Benim lafımla zaten olmazda
    Bu ilginç bel altı vuruşları
    Hırlaşıp o onu öteki ötekini tutuklamalar filan
    Hiç hoş olmadığı gibi
    Normal ötesi
    Anormal şeylerde
    Bunlar ne tavsiye ne başka bişey
    TV yi açıyom hayretler içinde kalıyom
    İnsanlık tarihi boyle supriz olay hareket haber hakket bu vakte dek emin oluyum, görnemiştir

Bi yerde buyuk CEO olsam hemen istifa kordum
    Zate onlarda şaşkın
    Bi CEO nun CFO nun başına ne zaman iş gelir?
    Anca
    Havalara girip buranın horozu benim lan Derse meydan okursa Çizerler
    Ama oyle bişey de görükmüyo
    Adamları böyle çubukta dizili midye gibi sıyırtıp sıyırıp yiyolar be

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Bakalım haberleri kısa yazabilecekmiyim.

Türkiye'de son 23 yılda kanser vakaları yaklaşık 3 kat arttı. Batı ülkelerindede artıyor. Doğuyu bilmiyorum.

Nasılda hızlı artıyor.

Otizm çok büyük bir hızla artıyor. Tüm dünyada.
    ABD de 1944 de 10binde bir teşhis konulurken, bu sayı 2007 de 150 de bir e kadar artmış. 2014 de 64 de 1.
    İngiltere 2014 60 çocukta bir.
    ABD nin hegemonyasındaki Güney kore 2014 de 38 çocukta 1.

Türkiyede 2016 yılı 68 çocukta bir. 2014 - 2 yıl önce 59 çocukta bir miş. Artış hızına bakarmısınız.? Korkunç...
    BÖYLE GİDERSE 30 yıl sonra, her 2 çocuktan biri otistik doğacak.

Nerden aklıma geldi.?

Dün, bizim akp li tarım bakanı GDO ile ilgili kanunlardan bahsetmişti.

Önceki araştırmamdan biliyorumki, akp döneminde 2 ayrı yılda, GDO nun serbestleşmesi ile ilgili adımlar atıldı.

O bakanların adları kanser hastanelerinin girişine asılmalı.

Bugünde süt ürünleri ithalatındaki sıfır vergi kalkacak denince tepem attı.!!! Aslında tepem atık dolaşıyorum da, bu ekstra atık.

Her neyse.

Markete gidin, 5.65 TL ye pastörize süt görürsünüz. Öbür markete gidin pastörize süt 3 TL.

Lan nasıl oluyo 2 kat fiyat farkı, suç inektemi.?

5.65 lik sütün süt özelliği pek kalmamış. Pastörize ve bazı yağ alma işlemlerinden geçmiş, epey vitamini gitmiş. Ama yinede süt sayılır.

3 TL lik sütün, sütle pek bi alakası kalmamış. Beyaz, kanserojen su. Tahminim, abd den gelen GDO lu süt tozundan yapılıyor.

Pastanelerde yediğiniz tüm ürünler, börek yağı denen bir yağdan yapılıyor. Bu yağ sentetik yağ. Trans yağ deniyor.
    GDO lu soya ve palm yağlarından, kimyasal işlemlerle elde ediliyor.

Gidin migrosa ayçiçek yağlarına bakın. İçinde soya katılmamış kaç "saf" ayçiçek yağı markası göreceksiniz.? Etiket okuyun.

15 yıl önce katkılı beyaz ekmeği ve şekeri bıraktım, 5 yıl önce etiket okumaya başladım. 2 yıl önce pastane ürünlerini kestim.
    Bu sayede ilerleyen yaşıma rağmen 4 metre zıplayabiliyorum. Dün bahçede gezerken baktım üçüncü katta yaşlı bir nine üzerine sıcak çay dökmek üzere, zıpladım balkona, çayı aldım kendim içerek imha ettim.

...

tamam 4 metre tam değil 2 metre olabilir. yada 20 cm, fakat bunlar detay.

Doktorları okumayı, dinlemeyi çok uzun yıllar önce bıraktım. Tamamen paranın esiri olmuşlar. Özellikle medyadakiler para bağlantılı kişiler.
    Vücudumu dinlemeyi öğrendim, ihtiyacını açıkça söylüyor.
    Ninelerimizin yaptığı gibi yemek yaptım, atalarımızdan gelen besinle ilgili şeyler doğru.
    Vücutta sorun varsa internetten araştırdım hemen doktora koşturmadım, her türlü bilgi var. Özellikle yabancı dil sitelerde.
    Diyetisyen zaten dinlemiyordum, halada dinlemiyorum.
    Etiket okumaya başladım, zararlı ürünleri kesebildiğim kadar kestim. Sıfıra inmesi benim için imkansız, çünki yoğurt süt alıyorsun, 1 ay dayanıyor. Bu ürünler en fazla 7-10 gün dayanması gerekir. Etiketinde sadece süt ve yoğurt yazıyor. Ama 1 ay dayanıyor. Katkı koydukları açık ama etikete yazmıyorlar.

Her neyse, bilmiyorum düşündürürken güldürebildimmi.? yukardaki 4mt olayı tamamen zirzop luğumdan kaynaklanıyor, espri yapmaya çalıştım.
    Esprini açıklamaya çalışıyosan bitmişsin olm sen. Yaşama...
    Son düzenleme : alicemal; 07-12-2018 saat: 11:46.
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Piyasaya pek bakmadım, beklediklerim dışında ekstra bişey yok.

Endeksin bi tarafa kırmasını bekliyorum. 2 tarafada kırmak için sebepler var, haftalardır yadım bunları. Benim pozisyon yukarı kıracak şeklinde.

İkinci parti altın alımımıda erteliyorum çünki endeks yukarı kırarsa, USD de epey düşecektir. USD ye direk bağlı altın fiyatlarıda TR de düşecektir.

Biraz daha haber okuyup, piyasa ekranlarımı kapatayım.

eyÖzgürlük sadece USD yükseldiğinde geldiğine göre, beni rakip yapmış maalesef.

Demekki yaşı küçük.
    HAYATA, KAZANIP KAYBETME OLAYI OLARAK BAKMAYI TAAAA 22 SENE ÖNCE BIRAKTIM.

Kazanma kaybetme yok, hayat var.

Şimdi bunları yazınca, önceki tüm yazdıklarımla çelişkiye düşmüş oldum.
    O sebeple hemen sileyim... yok silmedim, açıklamam lazım.

Bakın şimdi bilimsel bi olaya şahit olacaksınız, yediğim haltı haklı göstermek için beynim argüman üretecek, bakın başlıyor.

Olay çok karıştı... dikkat bozukluğu sebebi ile tüm bunlar.

Kazanma kaybetme yoksa, neden siyasilere, hırsızlara bağırıp duruyorum.

O olay kazanma kaybetme olayı değil. İyi ile kötü olayı, ying le yang olayı.
    Sürü üyesi olsaydım, karşı sürüye saldırır, kazandım kaybettim duygularına girerdim. HAYIR.

Sadece kötüye doğruyu göstermeye çalışıyorum. Tabi kendi doğrularımı. Gerçekte neyin doğru olduğunu kim bilebilir.

Sadece efsanevi dağ keçisi bilebilir.
    Oda benim yaw... ben biliyomuşum...

Bilimsel olaya şahit oldunuz, şimdi daaalın.
    @NeAcaipDunya

7. değindiğin husus gerçekten harika ve uyarıcı bir yazı.Artık çocuğumuza değil çocuğumuzun çocuğuna sağlık yatırımı yapmamız şart,aksi halde gelecek nesiller arızalı doğacak.Herkes imkanları ölçüsünde doğal,hormonsuz ve temiz havada bir yaşam tercih etmeli.benim babam 93 yaşında ve en az benim kadar fiziki ve akıl sağlığı açısından sağlıklı,bunu doğal gıda ve temiz havaya borçlu.teşekkürler.

8. Alicemal güzel konulara dikkat çekiyorsun, tüm dünyada fizyolojik ve psikolojik açıdan GDOlu kuşaklar ve kolay yönetilebilecek sürüler yaratma çabası var. Görüp algılayabilen için
    o kadar açık ki her şey.
    Pastörize de olsa hazır süt yoğurt almayı bırakalı çok uzun zaman oldu, köyden sütçünün getirdiği sütten yoğurdumuzu kendimiz yapıyoruz, kalanı süt olarak tüketiyoruz. Zaten bu tada alışınca bünye hazır gıdaları kabul etmez oluyor.
    Yalanın evrensel olduğu bir zamanda, gerçeği söylemek devrimci bir eylemdir.

Sayfa 74/853 İlkİlk ... 2464727374757684124174574 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •