Sayfa 839/852 İlkİlk ... 339739789829837838839840841849 ... SonSon
Arama sonucu : 6816 madde; 6,705 - 6,712 arası.

Konu: Bana kalırsa.

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Sanırım bu yılbaşından beridir yazıyorum, Ukrayna-Rusya savaşı Nükleer savaşa doğru hızla ilerliyor.

2010 dan öncedirde yazdığım bir şey vardı.

Obez beyinli batı dünyası 1980 lerden beridir içine girdiği duraklama dönemini bitirdi, gerilemeye girdi. Bunun geri dönüşü yok.
    en fazla 2050 ye kadar abd diye bir devlet kalmayacak, batı dünyası aynen SSCB gibi küçülüp, gelişmiş dev ülke olma özelliklerini yitirecekler.

Bunun batı açısından tek kurtuluşu var, oda dünya savaşı çıkarmaları. Bunuda defalarca 2010 dan beri yazmıştım. Tabi ilk burada yazmadım, daha önceki forumda başlamıştım yazmaya, burada aynen devam ettirdim. O zaman 40 yılda batacak diyordum, 2050 ye denk geliyordu.

Şu ana kadar tüm batı cephesi Ukraynaya destek veriyordu. Hem para, hem hafif silah hemde paralı asker desteği veriyorlardı. Patriot gibi ileri teknoloji silahların kilit adamlarınıda mutlaka göndermişlerdir.

Batı cephesi bir kaç aydır Ukrayna ya ağır silahlar ve uzun menzilli füzeler vermeye başladı. abd'de kurulan harekat dairesinde bizzat Ukrayna savaşını yönetmeye başladılar. Geçen hafta ise Ukrayna ya çok ileri teknoloji uzun menzilli yeni seyir füzeleri verildi ve o füzelerle Kırım daki Rus gemileri vuruldu. Büyük ihtimalle füzeleri atıp yönlendirenlerde abd li uzmanlardı. abd her geçen hafta savaşın içine daha fazla giriyor.

Rusya artık abd yi ve ingiltere yi meşru hedef olarak görme aşamasına geliyor.

Yetmiyor abd ile ermenistan bu hafta ortak tatbikat yapıyorlar. Hemde ermenistan topraklarında. fransa dan sonra ermenistanı abd devir aldı ve rusya ya karşı kullanacak. Satın alınan hükümeti fransa Azerbaycan a saldırtıp onbinlerce ermeninin ölmesine ve milyonlarcasını sefaletine sebep olmuştu. Yetmedi şimdi abd ye kendi halkını kullandıracak. Halk böyledir, çobanlardan biri tarafından ÇOK KOLAYLIKLA sürülüp kullanılır. Halkın %80 i hipnoza yatkındır ve TV lerle bu insanları yönlendirip kullanabilirsiniz. O sebeple medya ağzı kullananlara anında öfkeleniyorum çünki karşımda o medyayı kullananlar abd, ingiltere, siyonistler ve içerideki ortaklarını görürüm, bana söyleyeni değil.

Konuyu dağıtmayayım. abd çok hızlı bir şekilde savaşı tırmandırıyor. Çin Taiwan durumu ayrı tırmanıyor. Ukrayna Rusya ayrı. İkiside aynı soydan gelen kardeş ülkeler aynen Türkiye ve diğer Türki devletler gibi. Yarın bizide Azerbaycan ile savaştırabilirler.

Deli İran yöneticileri Azeri-ermeni savaşına aşırı müdahil oluyorlar. Azerbaycan dan Türkiyeye yol açarsanız bizim kırmızı çizgimizdir demeye getiriyorlar. Hakkaten delirmişler. Irak la 10 yıl savaşıp ülkelerini rezil ettiler şimdide bize kafa tutuyorlar. Üstelik Kuzey İran Tamamen Türk soyundan. Nüfusun %40 ı Türk soyundan geliyor.

İran'ın bize ve Azerilere karşı söylemi belkide medya yalanıdır çünki medyada bizi diğer ülkelere karşı doldurup ileride savaştırmak için tonla yalan haber yayınlıyorlar. Bizzat İran sitelerine girip okumaya çalışıyorum ama yorucu oluyor genelde yapmıyorum.

Afrikada Rusya, Çin, abd ve fransa oyunları dönüyor ve orasıda hızla gerildi. Darbeler, restleşmeler.

Sonuçta her tarafta gerginlik had safhada.

Rusya Nükleer bomba taşıyan hipersonic Sarmat füzelerini aktif hale getirdi. O füzeler ateşlenmişse ve atmosfere çıkmışsa sonrasında durduramıyorsun. Tek bir füze Londra gibi dev bir şehri yok edebiliyor. Bu füzeleri denizaltılardan da fırlatıyorlar yani karadan geleceklerden çok denizaltılardan fırlatacaklar. Aynısını batı cepheside yapacak.

Ukrayna savaşı sonrası ben 10 yıl düşünüyordum 2035'e kadar filan gibi nükleer savaş çıkar ama bu hızla tırmanmaya devam ederse 3-4 yıl içinde dünya savaşı çıkacak gibi görünüyor belki çok daha önce.

abd hakkatende delirmiş gibi ilerliyor. Neye güveniyor onuda bilmiyorum. Hipersonic füze denemeleri yapıyorlar ama henüz başarılı atış yapamadılar. Buna karşın karşı cephenin tamamında hipersonic nükleer füze var. Rusya Çin İran yıllar önce başardı, Kuzey Koreye'de kısa sürede verirler.

Hani desekki siyonist planı işliyor. Zaten 8 milyar insanın kalitesiz gördükleri 7 milyarıdan fazlasını öldürmek istiyorlardı. Öyle bir hedefleri var. Ona uygun davranıyorlar. Yaw peki kendileri sağ kalabileceklermi.?
    Son düzenleme : alicemal; 14-09-2023 saat: 18:16.
    Yazmamışsam, pozisyonum aynen devam ediyor demektir.
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Şimdiden ufaktan plan yapmaya başladım. Nükleer savaş çıkarsa maaşı, bakkalı, kasapı, manavı unutun. Tapularınızı, arabalarınız, paralarınızı, altınlarınızı, dövizlerinizi, kariyerinizi, fabrikalarınızı unutun. Her kes bir başına kalacak. Çıplak savunmasız insan haline geleceksiniz. Şoförünüz artık rakibiniz olacak. Aynı seviyede hatta onun altında olacaksınız.

Yıllarca süren kıtlık başlayacak. Hepimiz komşumuza şüphe dolu farklı gözle bakmaya başlayacağız. Şu an bile her depremde yağmalar oluyor, nükleer savaş sonrası oluşacak kıtlıkta siz düşünün.

Bize nükleer atmazlar diye düşünüyorum, atarlarsa tabi çok daha kötü olacak.

Derecesini bilemem ama şu anki yaşamımız olmayacak o kesin.

Hazırlıklara başladım bile, şimdilik plan aşamasında. Yavaş yavaş gerçeğe dönüşmeye başlayacak.

Şaka gibi değilmi, film gibi resmen ama gerçekleşiyor.
    @NeAcaipDunya

3. Yaşlılık zor zanaat .....Değerli forumdaş ALİCEMAL.....!!!!!!!!!

ALLAH YARDIMCIN OLSUN.....!!!!!!!!!

SİZLERİ EVHAM ESİR ALMIŞ GÖRÜNÜYOR....!!!!!!!!!!!!!

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    baddog yaşlı değilim, anne annem gibi cevap vermişsin.

O kadar yazılandan bu sonucumu çıkardın.?

İşte bu yüzden insanları ciddiye almıyorum.

Yazdıklarım analiz ve tespit. Tabi herkes kendi kapasitesi ölçüsünde anlayıp kullanıyor.
    @NeAcaipDunya

5. Alicemal abii, nasılsın iyi misin ya?
    Site ne durumda diye soracam ama yine "yıl sonuna hazır" diyeceksin diye korkuyorum. )
    Sağlığın keyfin yerindedir inşallah.

6.  Alıntı Originally Posted by alicemal Yazıyı Oku
    baddog yaşlı değilim, anne annem gibi cevap vermişsin.

O kadar yazılandan bu sonucumu çıkardın.?

işte bu yüzden insanları ciddiye almıyorum.

Yazdıklarım analiz ve tespit. Tabi herkes kendi kapasitesi ölçüsünde anlayıp kullanıyor.

Seni üzdüm ....özür dilerim....!!!!!!!

Sizi seviyorum....

Saygılar....sevgiler....

Alıntı Originally Posted by alicemal Yazıyı Oku
    TÜİK çok uzun süredir ilk defa hesapladığı enflasyonu yayınladı. Hesapladığı enflasyon kelimelerini kullandım çünki 2006 dan beridir hesapladığı enflasyonu değil, istenen enflasyona göre uyduruk hesap rakamlarını yayınlıyordu.

Ayrıca akp döneminde enflasyon hesaplama yöntemi defalarca değiştiğinden, gerçek rakamları yayınlasalar bile akp öncesi ile uyumsuz olacaklar. Kıyaslama tam doğru olmayacak.

İşin ilginç yanı ise aylık enflasyon rakamı açıklandı çok yüksek bir rakam, ama bu ay araba fiyatlarına zam gelmedi. Dolar yükselmeye beşladığı 4-5 yıl öncesinden beridir her ay düzenli %3-5 zam yapıyorlardı. Hiç aksatmamışlardı. hatta dovizin yükselmediği, enflasyonun düşük yayınlandığı aylarda bile zam yapmışlardı. Bu ay yapmadılar.!

Sebebini düşünüyorum, bilmiyorum.

Daha ilginci et alım maceramdan bahsetmiştim. Gerçek eti uygun fiyata almaya çalışıp duruyorum. Aslında bütün yiyecek ve içecek alımlarımda buna dikkat ediyorum. Yıllardır belediyenin desteklediği üreticiden tüketiciye diye işlem yapan ve gerçek et satan şirketten alıyordum. Son aylarda çok yağlı eti pahalı satmaya başlayınca bırakmıştım. Zincir markette paket kıyma ve et almaya karar vermiştim. Bir kaç alımdan sonra onların farklı tür et olduğunu fark etmiştim. Ya farklı bir hayvan veya soya hamuru ekli kıyma-et satıyorlardı. Fiyat epey ucuzdu ve normal görünmüyordu. Belki de saklama koşulları sebebi ile kıyma ve etin tadı farklıydı onu da bilmiyorum. Rafta dayansın diye içine kimyasal sıkmış olabilirler. Tadını ve özelliğini o değiştirmiş olabilir.

Fazla uzatmışım, bu etede 2 aydır zam gelmemiş. 2 aydır almıyordum en son 390 dı ve çok yağlıydı, 450 olmuştur demiştim. Dün aldım yine 390 ve çok az yağlı.

Arabaya zam gelmemiş, ete zam gelmemiş.??? Hali ile insan şok oluyor.

Bunun enflasyonun doğru açıklanması ile alakası varmı.?

Enflasyon neden doğru açıklandı, çünkü mehmet şimşek öyle istemiştir başka açıklaması olamaz. Hatta bunun için tayyip le restleşmiştirde eminim. Peki imam eğitimli tayyip neden kabul etmiştir.? Çünki her yolu denedi ve çuvalladı. Ekonominin kitabını yazdım dedi çuvalladı, ülkeyi araplara sattı çuvalladı, verileri uydurma açıkladı çuvalladı, abd ye yanaştı, rusyaya yanaştı çuvalladı.

Elinde sadece şimşek kaldı. Şimşek bana bırak bu işi 1 yılda halledeceğim, %10 un altına indireceğim benzeri bir söz vermiş olmalı. Başka seçeneği kalmadığından kabul etmiştir.

Arabaya 1 ay zam gelmemesine hala şaşırıyorum.

Bu ay ne gördüler de zam yapmadılar.?
    Önceki 4-5 yıl doların her ay artacağını nasıl biliyorlardırda dolar artmasa bile düzenli zam yapmaya devam ettiler.? Doğruda bildiler. Doğru nasıl bilebilirler ancak doları yükseltenlerle aynı çıkar grubundalarsa bilirler.

Bakalım görelim, 1 aylık veri ile bir sonuca varılmaz.

Peki enflasyonun doğru açıklanması.?

TÜİK'in enflasyonu bu güne kadar yanlış hesapladığını ispat etseler, maaş zamlarını TÜİK enflasyonuna göre alan gruplar dava açabilirler.

Alicemal ford 2 aydır zam yapmıyor. Diğerlerine bakmadım.
    Etede zam yok.
    Ama oazara girdin mi her hafta bir çok ürüne zam var

Mazotta benzinde her hafta pompa var. Buda direk başka ürünleri tetikliyor. Önümüzdeki nisan yada mayısa kadar kadar bu döngü sürer gibi. O tarihlerde mb faizi %40 üstüne atabilirse o zamanda insanlar paraya ulaşamadığından fşyatlar geriye gelir.
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
     Alıntı Originally Posted by dinlex Yazıyı Oku
    Alicemal abii, nasılsın iyi misin ya?
    Site ne durumda diye soracam ama yine "yıl sonuna hazır" diyeceksin diye korkuyorum. )
    Sağlığın keyfin yerindedir inşallah.
    İyiyim dinlex. Umarım sende iyisindir.

Site kontrolumden çıktı. Onuda ekle bunuda ekle derken satır sayısı 150 bini filan geçti. Yazanların neden bahsettiğini anlayan kendi tasarımım yapay zeka bile koymuştum.

Kontrolumden çıkınca bitmeye yakın yazmayı bıraktım. Bırakalı bir kaç yıl olmuştur.

Yapay zekâyı ayırıp, onaysız öğrenme ekleyip başka bir yerde kullanmayı düşünmeye başladım. Sonra ondanda vazgeçtim çünki benzerlerini onlarca yıldır dev şirketler binlerce mühendisle geliştiriyorlar. Onlardan farklı bir şey sunamayacağım için hevesim yok. Sırf yapmış olmak için yapabilirim bellide olmaz. Çünkü eylenceliydi.

Bugünlerde Java çalışıyorum, cep telefonlarına oyun yazabilirim.
    @NeAcaipDunya

Sayfa 839/852 İlkİlk ... 339739789829837838839840841849 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •