Sayfa 428/1024 İlkİlk ... 328378418426427428429430438478528928 ... SonSon
Arama sonucu : 8190 madde; 3,417 - 3,424 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz

Alıntı Originally Posted by shorts Yazıyı Oku
    o kadarını biliyorum sn effendy. siz de beni berat sandınız.. bilal ben..

işin vergilendirmesi kısmı kafamı yoruyor benim. daha önce de sordum burada. sn rxpu kolay hesap olmadığını. eurobond başlığını okumamı tavsiye etmişti.. okumaya çalışım beni aştı. ondan soruyorum tekrar..

hatta şöyle netleştireyim sorumu.. gittim 100K dolarlık eurobond aldım attım kenara. vadesine kadar da tuttum.. kupon getirisi %8.. dolar da tl karşısında her yıl %20 arttı.. başka hiçbir gelirim yok diyelim emekli maaşımdan başka beyan edecek. benim bu kazançtan ödeyeceğim senelik gelir vergisi nedir.?
    Eurobond dan elde ettiğiniz kazancı beyan etmek zorundasınız...30K faiz /yıllık gibi bir limit vardı onu aşarsanız vergilendireye giriyor...Eurobond vergisiz olduğundan ve sizde T.C vatandaşı olduğunuzdan elde ettiğiniz kazanç ne olursa olsun vergilendirmeye giriyor...Muhasebeciniz var ise sorun yok beyan eder geçer...

2. Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz

Alıntı Originally Posted by shorts Yazıyı Oku
    eyvallah hocam
    Ek 20011

Oranlar işbankası veya Ykb nasıl sizce

16.85 14.36

iPhone cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

3.  Alıntı Originally Posted by shorts Yazıyı Oku
    o kadarını biliyorum sn effendy. siz de beni berat sandınız.. bilal ben..

işin vergilendirmesi kısmı kafamı yoruyor benim. daha önce de sordum burada. sn rxpu kolay hesap olmadığını. eurobond başlığını okumamı tavsiye etmişti.. okumaya çalışım beni aştı. ondan soruyorum tekrar..

hatta şöyle netleştireyim sorumu.. gittim 100K dolarlık eurobond aldım attım kenara. vadesine kadar da tuttum.. kupon getirisi %8.. her sene 8K dolar faiz aldım.. dolar da diyelim tl karşısında her yıl %20 arttı.. başka hiçbir gelirim yok diyelim emekli maaşımdan başka beyan edecek. benim bu kazançtan ödeyeceğim senelik gelir vergisi nedir.?
    abicim araştır googleda bu forumda, armut piş agzıma düş...bu halktan bişey olmaz daha cok cıkar dolar : D

4.  Alıntı Originally Posted by Pscyokinesis Yazıyı Oku
    Kupon getirisi belli bir kısmı geçmiyorsa tl olarak vergi Yok .

Nominal olarak yatırdığı dolara bakıyor artmışsa aradaki farkın dolar olarak vergisi var .tabi kurdan vergi çıkıyor doğal olarak

Çünkü 2010 da düştüğü için beyan dışı olmadı 2008 de alınan 68 nominalle 100 olduğu zaman 32 kazanmış ana para zaten doların düşmesini veya çıkması ödenmiyor durumda

hisse.net kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    hocam şu case'de kaba da olsa bir rakam vermek mümkün değil mi?

"gittim 100K dolarlık eurobond aldım attım kenara. vadesine kadar da tuttum.. kupon getirisi %8.. her sene 8K dolar faiz aldım.. dolar da diyelim tl karşısında her yıl %20 arttı.. başka hiçbir gelirim yok diyelim emekli maaşımdan başka beyan edecek. benim bu kazançtan ödeyeceğim senelik gelir vergisi nedir.? "

5.  Alıntı Originally Posted by shorts Yazıyı Oku

"gittim 100K dolarlık eurobond aldım attım kenara. vadesine kadar da tuttum.. kupon getirisi %8.. her sene 8K dolar faiz aldım.. dolar da diyelim tl karşısında her yıl %20 arttı.. başka hiçbir gelirim yok diyelim emekli maaşımdan başka beyan edecek. benim bu kazançtan ödeyeceğim senelik gelir vergisi nedir.? "
    iyi bi gelir vergisi cıkar

6.  Alıntı Originally Posted by Ahmetg Yazıyı Oku
    tarihinde ilk defa TR deki benzin fiyati ABD dekinin altindaydi

ve ben iki depo kullandim yihuuuu

fakir olmak guzel ya boyle basit seylerle mutlu oluyorsun iste

amerikada benzin fiyatı litrede 0.83-0.87 dolar arası, çarp bakalım 6.25 tl. ile, bir de türkiyedeki fiyatı öğren
    hangisi ucuz..?

galon hesabı öğrendiysen keçiörende o da 3.12 dolar/gal. in the usa right now, çarp topla bir böl bakalım..?
    Son düzenleme : realities; 29-08-2018 saat: 01:55.

7.  Alıntı Originally Posted by shorts Yazıyı Oku

Moderatör sorun ama isterseniz yarın cevap vereyim detaylı

35000 muaf üstü .

Gelir vergisi gibi 15-20-27-35 diye gidiyor .

Dolar artarsa vergi çıkabilir yıllık beyanda tabi ki

iPhone cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

8.  Alıntı Originally Posted by martind Yazıyı Oku
    abicim araştır googleda bu forumda, armut piş agzıma düş...bu halktan bişey olmaz daha cok cıkar dolar : D
    abicim mi. pardon abi hatırlayamadım samimiyetimizi. benim hatam.

sen az bir dur.. forum ahlakını sindirmiş arkadaşlar cevap yazıyor onları okuyayım. belki benim gibi kafası karışmış, google'da kaybolup işin içinden çıkamamış birkaç kişiye daha faydası olur yazdıklarının.

sonra bu samimi muhabbetimize kaldığımız yerden devam ederiz. söz.

Sayfa 428/1024 İlkİlk ... 328378418426427428429430438478528928 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •