Sayfa 788/1024 ÝlkÝlk ... 288688738778786787788789790798838888 ... SonSon
Arama sonucu : 8190 madde; 6,297 - 6,304 arasý.

Konu: Dolarda Yükseliþ Kaçýnýlmaz

Tek ve net amaç gelen dolarlarýn TL’ye çevirilmesi..

“ Umutsuz durumlar yoktur, umutsuz insanlar vardýr. Ben hiçbir zaman umudumu yitirmedim.” Mustafa Kemal Atatürk.

>>> FORUM KURALLARIMIZ <<<

2. Rus otomobil üreticileri, Türkiye'yle ticarette dolarý býrakýyor.

bakýn bu güzel bir haber, bundan sonra rus mercedesler, audiler daha ucuza gelecek, biz zaten hep 50 rublelik alýyorduk otomobili de.

3.  Alýntý Originally Posted by MedwiG Yazýyý Oku
    â€Åâ€Åâ €œMadde 3 : ...Bedellerin yurda getirilme süresi fiili ihraç tarihinden itibaren 180 günü geçemez. Söz konusu bedellerin en az %80â€âââ‚ ¬ž¢inin bir bankaya satýlmasý zorunludur denilmektedir .. â€Åâ€Åâ €œ%80âââââââââ €š¬Å¡¬Å¡¬Å¡¬â„¢i TLâ€↞¢ye çevirmek zorunda .
    Evet satýlmasý kelimesini yatýrýlmasý diye okumuþum yeni gördüm. Tam bir garabet. Ben gönüllü olarak ihracattan gelen parayý TL'ye çeviren bir insaným. Ama bunu zorunlu tutup sermaye kontrolü uygularsa sodyum hidride (NaH) yatrýrým. Ürünlerim teknolojik ve bir europalete sýðýyor, gider diðer ülkeden ihrac ederim.
    En güçlü veya en zeki olan deðil, DEÐÝÞÝME en açýk olan türler hayatta kalýr...Charles Darwin
    https://twitter.com/r_x_p_u

4.  Alýntý Originally Posted by MedwiG Yazýyý Oku
    Tek ve net amaç gelen dolarlarýn TL’ye çevirilmesi..
    That’s it...

Duhul
    Mar 2017
    Ýkamet
    Dublin/Manchester/Sofia/Galway
    Gönderi
    1,551
    ayýlarýn ayak sesleri geliyor gibi geldi kýsa bir süre ezip geçebilirler sanki
    Ytd

Sihirli sayýya ulaþtýk 6.69

7.  Alýntý Originally Posted by rxpu Yazýyý Oku
    Ben tebliðde TL'ye çevirme gibi bir kural göremedim. Hýzlýca baktým atlamýþ olabilirim , hangi maddede yazýyor?

Ekleme: OOOOO pardon, hýzlýca okuyunca bankaya yatýrýlmasý gibi okuduðum cümle BANKAYA SATILMASI imiþ.

Oha. Olacak iþ deðil. Bu sermaye sýnýrlamalarýnýn baþladýðýna iliþkin öncül bir iþaret olabilir.
    bankaya satmak dth ile parayý baðlamak anlamýna da gelebilir. düzenleme metni acemice hazýrlanmýþ.

Bende tebliði anlamamýþým bu netameli bi teblið o zaman

Sayfa 788/1024 ÝlkÝlk ... 288688738778786787788789790798838888 ... SonSon

Yer Ýmleri

Yer Ýmleri

Gönderi Kurallarý

• Yeni konu açamazsýnýz
  • Konulara cevap yazamazsýnýz
  • Yazýlara ek gönderemezsiniz
  • Yazýlarýnýzý deðiþtiremezsiniz
  •