Sayfa 464/1316 İlkİlk ... 364414454462463464465466474514564964 ... SonSon
Arama sonucu : 10526 madde; 3,705 - 3,712 arası.

Konu: Finans ve Muhabbet Mekanı :)

1. Piyasada her zaman olduğu gibi 3 çeşit oyuncu var ,Alıcı -satıcı ve flat olan ..bunlar zamanla değişir mesela bugün boğa olan yarın ayı olabiliyor veya flat olup beklemeye geçebilir ve değişik versiyonları ..ben hep net yazdığım için takip edenler bilir ,yıl başından beri flatım ondan önceki pozisyonum şort ve bir önceki pozisyonum longtu..

Son yükseliş dalgası hemen hemen hepimizi şok a soktu ..bildiğimiz tüm o klasik bilgileri çok ciddi sorgular olduk ve dikkatle bakılırsa bu son yükselişten çok kimse hakkıyla yararlanamadı...böylece özgüven de gidiyor bu defa bildiğini de yapamıyorsun..
    Hayat hoş gerisi boş

2.  Alıntı Originally Posted by oscar77 Yazıyı Oku

Başta Mert olmak üzere tüm dostlara selamlar, saygılar....
    Sevgili oscar77

Selam ,saygılar sevgiyle beraber
    Hayat hoş gerisi boş

3. Vobyvade günlük ..

Değişik bir çalışma ..

Altta 163 yukarda 173 yani eski hesapla 10bin pointluk bir aralık ..167 ve 165 çok önemli ..
    Hayat hoş gerisi boş

4. Son iki işlem gününde tepe dip 6bin pointu aşkın ..saatlık grafik ve son gün dipten kapatmama ..teknik analiz olarak yarın açılışta yukarı bir atağı akla getiriyor eğer günlük kapanış yeşil olsa sıkıntı yok ama yarın günlük kapanış kırmızı olursa artık ciddi olarak düzeltme gündeme gelir ..

Sonuçta geleceği kimse bilemez ..bakalım ne olacak ..hayırlısı
    Hayat hoş gerisi boş

5.  Alıntı Originally Posted by mert45 Yazıyı Oku
    Grafiklere ve sadece teknik değil bir bütün olarak borsalara bakınca özellikle son 2.5 aylık dik açılı ve hiç düzeltmeden devamlı yükselen endekslerin düzeltmeye girmeleri hemen hemen herkesin haklı olarak düşündüğü bir olay ..normalı da o fakat piyasa hepimizin de çok iyi bildiği gibi bir matematik terimi olan random walk veya başka bir kelime ile unpredictable yani öngörülemeyen hareketler yapar...
    Ne kadar doğru bir bakış açısı üstadım...

Buna tek ilave edeceğim tek bir cümle hakkım olsa.. ''Trend yönü farketmeksizin, piyasalar abartmayı her zaman sever'' derdim...
    Bir hisse ucuzsa almaya başlarım, ama ucuz bir hissenin hemen yükselmeye başlamayacağını da bilirim.

6. Günaydın mekan
    Mert abim döktürmüş hepsini benim için yazmış gibi hissediyorum.
    Ben ise Ereğlide kardan adam yapıyorum

7. İyi akşamlarrrrrrrrrrrrrrrrrrr mekannnnnnnnnnnnnnnnn

18.1.2020 Pazartesi

Vobyvade 1650.50-1714.25 gördü 1712.50(uzlaşma 1708.00) kapattı.

Böylece geçen pazartesi yani 11.1.2021 de gördüğü tüm zamanların yükseği olan 172500 ve bugün gördüğü 165050 yani 7450 pointun 6200 pointunu tek günde geri aldı ve tarihi zirvesinden sadece 1250 point geride...
    Hayat hoş gerisi boş

8.  Alıntı Originally Posted by oscar77 Yazıyı Oku
    Ne kadar doğru bir bakış açısı üstadım...

Buna tek ilave edeceğim tek bir cümle hakkım olsa.. ''Trend yönü farketmeksizin, piyasalar abartmayı her zaman sever'' derdim...
    Evet sevgili oscar77 ..çok güzel bir cümle
    Hayat hoş gerisi boş

Sayfa 464/1316 İlkİlk ... 364414454462463464465466474514564964 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •