Sayfa 979/1000 İlkİlk ... 479879929969977978979980981989 ... SonSon
Arama sonucu : 7999 madde; 7,825 - 7,832 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz

1.  Alıntı Originally Posted by colkutupayısı Yazıyı Oku
    ekonominin durumuna bakmak istiyorsanız reyizin yüzüne bakın yeter. papaz salındıktan sonra reyizin yüzü gülmeye başladı. ondan önce suratı asık bir şekilde idi. bunların şimdiki taktiği abd ile arka kapı siyaseti ile anlaşıp abd nin dediği şekilde politikalar geliştirmek fakat hem mhp yi hemde halkı uyutmak için meydanlarda tam tersini bağırmak. Nasıl oluyorsa abd meydanlarda bağırıp çağırmamıza rağmen hizaya geliyor ve Türkiye lehine adımlar atıyor. bence adım atmalarının başlıca nedeni arka kapı siyaseti üzerinden yapılanlar. Şimdi meydanlarda Terör Koridorunun dağıtılması yönünde kararlılığımız dile getiriliyor. İnşallah karralılığımızın arkasında tam tersi bir arka kapı siyaseti işletilmiyordur. Yani sonuçta meydanlarda dile getirilenlerin tam tersi politikalar gerçekleşiyor. Terör koridorunu darmadağan ederiz inşallah. Fakat papaz davasındaki gibi bunun tam tersi bir arka kapı siyaseti işletiliyorsa sonuçları ülkemiz için ağır olur.
    Hocam eğerki TR , YPG yi desteklerse ozaman bu dedikleriniz gerçekleşir.Abd ile tr ypg konusunda ortak noktada buluşamaz.
    Şu da varki bizim siyasilerimiz yalan söylemeyi pek sever.Halkı kandırmaya bayılırlar.Abd siyasilerden ağızdan duymadan inanmayın derim hiçbişeye.

Hocam birde abd bizi yıllardır jeopolitik durumumuzdan ötürü hiç sevmez.şuanki iktidarı sevdiğinide pek düşünmüyorum bazı planlar bile yapıyorlar olabilirler

Doların artması memleket ekonomisi lehinedir ,azalması aleyhine orda bir kafa karışıklığı var,düzlüğe çıkmamız için cari açığı sıfırlayan kurla yaşamaya alışmamız lazım.Misal dolar 6.5 larda iken cari fazla verdik.Gene araba ithalati yapalım demekle hükümet ne demek istemektedir.Havaya bir şaplak.Pardon demin bahçelinin bir konuşmasını izledim de sanırım etkisinde kalmışım.Havaya şaplak yok onu kaale almayın,son cümleyi de şeetmeyin ))))))))))

3.  Alıntı Originally Posted by asgaridr Yazıyı Oku
    İlk dalga yukarı olacak diye bir kaide yoktur. Ancak yukarı yada aşağı olsun ilk dalga itki dalgası ise 1. dalgadır....
    Analizlerde kesin konuşmayı sevmem, çünkü geleceği bilmek bize mahsus değildir. Ancak saayım konusunda konuşabilirim; sayımda hata kesinlikle yok, tabii Elliottan bahsediyorsak. Bir kaç dalga yer değiştirebilir, hangisinin doğru olduğunu zaman gösterir.
    Bu arkadaşları da ki onlar bir ekip, bir kaç kere sayımlarını irdeledim. Bu işten para kazanıyorlar. Nelly nin tarzında etiketleyenleri ağırlıkta. Bence başarılı sayılabilirler.
    Haklısın... Herkez aynı grafiğe bakıyor sonuçta...Çizen arkadaşlarda emek harcamışlar. Şöyle demek daha doğru.
    Benim için manasız sayımlar.
    Saygılar
    İtalyanların sevdiğim yönü mafya ve moda ya bakışları....her ikisindede asiller...

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Adana
    Gönderi
    10,411
    Üstat tekrar başın sağolsun....dediğin gibi oldu..halkbank konusunda Cumhurbaşkanı açıklama yaptı.
     Alıntı Originally Posted by rxpu Yazıyı Oku
    Sn human01 merhaba, forumu okuyorum ama çok yazamıyorum. Kafam dağınık olduğu için saçma sapan bir şey yazmak istemediğimden.
    Ancak bugün Eminönü , Sirkeci tarafındaydım. Bir şey dikkatimi çekti. Tatil günü olmasına rağmen döviz bürolarındaki dar makas ve çok düşük olduğunu düşündüğüm satış fiyatı dikkatimi çekti. Döviz bürosunda akşama doğru Alış 5.40 satış ise 5.43 idi.

Normalde bloomberght de gözüken 5.4299 kur değeri için döviz bürolarındaki satış fiyatı ve makas *tatil günü için* bana biraz fazla iyi ve rekabetçi geldi.

İki ihtimal olabilir: Ya Eminönü ve Sirkeci bölgesinde ciddi bir turist akını oluştu (bugün sirkeci ciddi kalabalıktı). Ve buna bağlı olarak banka kotasyonlarına göre sürümden kazanç için döviz büroları rekabetçi işleme başladılar.

Ya da pazartesi günü için bugünden döviz arzındaki artışı veya başka bir olayı öngördüklerinden aşağı yönlü bir tahmin yapıyorlar.

Hangisi olduğunu çözemedim.
    MI MAX cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Burdaki tüm yorumlarım yatırım tavsiyesi değildir.

5. Dolartl aşağıdan gap ile açarsa hiç sasırmam ..
    5.30 lardan mesela

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

6.  Alıntı Originally Posted by tospa Yazıyı Oku
    Dolar günlük.

Dediğim gibi bu elliot zıkkımı zor iş. Artı sağlam dediğimiz birçok elliotçunun özellikle dip ve tepede çok büyük yanılgılara düştüğüne şahit oldum.

Misal bu grafikte sanki hep küçük 5 lik sayımlar var ve alçalan kamalar hep 5 numaraya denk gelmiş hatta abc lerde belirgin. Sanki devasa bir 5 lik sayımında 1 ini yapmış sharp fall 2 sini yapıyor gibi. Logaritmik olduğu için grafik çok net belli değil ama 7.20 den düşüş tam bir keskin hareket.

7.  Alıntı Originally Posted by Omega0607 Yazıyı Oku
    Dolartl aşağıdan gap ile açarsa hiç sasırmam ..
    5.30 lardan mesela

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    Açtı dolar tl. 5.4310 şu anda.

Alıntı Originally Posted by tospa Yazıyı Oku
    Dediğim gibi bu elliot zıkkımı zor iş. Artı sağlam dediğimiz birçok elliotçunun özellikle dip ve tepede çok büyük yanılgılara düştüğüne şahit oldum.

Misal bu grafikte sanki hep küçük 5 lik sayımlar var ve alçalan kamalar hep 5 numaraya denk gelmiş hatta abc lerde belirgin. Sanki devasa bir 5 lik sayımında 1 ini yapmış sharp fall 2 sini yapıyor gibi. Logaritmik olduğu için grafik çok net belli değil ama 7.20 den düşüş tam bir keskin hareket.
    Hocam ben grafikten zerre anlamam.Ama bu grafiğe bakınca hep bir yükseliş sonra dalgalı bir düşüş periyodu sonra tekrar yükselişler görüyorum.Dikkatimi çeken konu ise bu periyodlar zamansal olarak giderek kısalmış,yani misal düzeltme 6 ay alırken 4 ay sonra 2 ay almaya başlamış ,film sanki hızlı akmaya başlamış di mi))))))

Sayfa 979/1000 İlkİlk ... 479879929969977978979980981989 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •