Sayfa 449/821 İlkİlk ... 349399439447448449450451459499549 ... SonSon
Arama sonucu : 6565 madde; 3,585 - 3,592 arası.

Konu: TUKAS - Tukaş Gıda Sanayi

1.  Alıntı Originally Posted by Sasa500 Yazıyı Oku
    ii) SPKn�nun 101/1 maddesi ve V-101.1 Bilgi Suistimali ve Piyasa Dolandırıcılığı İncelemelerinde Uygulanacak Tedbirler
    Tebliği�nin 18/3 maddesi uyarınca; 02.06.2020 tarihi gün sonu itibarıyla mülkiyetinde toplam sermayeye oranı %5 ve üzerinde
    TUKAS payı bulunduran Cem OKULLU (MKK Sicil No: 13967624) adlı şahsın mülkiyetinde bulunan TUKAS paylarının 6 ay
    boyunca borsada satışa konu edilmemesine, bu amaçla söz konusu payların kıymet tanımlarının Merkezi Kayıt Kuruluşu A.Ş.
    tarafından 6 ay boyunca borsa işlemlerine konu edilemeyecek şekilde değiştirilerek izlenmesine, Kurulumuz kararının kamuya
    duyurulmasından önce, ilgili kişilerin gerçekleştirmiş olduğu veya borsalardaki emir kabul esaslarına göre borsalara intikal ettirmiş
    oldukları alım veya satım emirleri sonucunda gerçekleşen işlemlere ilişkin takas yükümlülüklerinin yerine getirilmesine ve bu
    kapsamda gerekli işlemlerin yapılmasına
    karar verilmiş
    mis gibi haber biraz içimin yağları eridi
    Ne anlama geliyor bu

Benim aklım bana bile yetmiyor...

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Ayfongarahisar
    Gönderi
    2,164
    Önder tavukcu ıle alakalı bir spk haberı vardı onu bulamadım, kısaca sunu dıyeyım, ellerınde ne kadar hisse kaldıgını merak edıyorum ve spknın bunu acıklayacagı bultenı beklemek lazım. 1 ay onceydı galıba dardenal hısse sı topluyordu devada su kadar kagıt var dıye spk acıklamıstı. 6 ay yasaklanmıstı hısseler.
    bu 3 arkadas cum a gunuku ıslemlerı kendı arasında pasladı ıse (80 mılyon lotu ellerınde 60 m hısse varsa mukemmel!) ve spk kıtledı ıse çok güzel seyler olabılır. yok ellerıdne 3- 5 m lot hısse varsa ölümüne mokoko
    Bildiğim tek şey, hiçbir şey bilmediğimdir...
    Namık Kemal

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Ayfongarahisar
    Gönderi
    2,164
    size örnekler verecem Boş yorum yapanlara cevap vermeyecegim
    08.05 2020 tarıhlı kap haberinde önder tavukcuoglu (twıter derın hısse) ve ekibi deva grubunda operasyon yaptı spk takıbı ile bu arkadasların serve, dardenel ve deva grubunda yuklu mal alıp twıter uzerınden ky mal kıtledıklerı tesbıt edıldı
    bu spk bultenı tıklayıp okuyabılırsınız
    https://www.spk.gov.tr/Bulten/Goster?year=2020&no=30 ardından listedeki sahısların portfoylerı acıklandı KISITLANMIS HİSSELERİ

yasası Kurulu'nun VII-128.1 sayılı "Pay Tebliği"'nin 15'nci maddesi gereğince, pay senetleri Borsada işlem gören ortaklıkların Kurul kaydında olan ancak Borsada işlem görmeyen statüde pay senetlerinin Borsada satışa konu edilebilmesi amacıyla Merkezi Kayıt Kuruluşu'na yapılan başvurulara ait bilgiler aşağıda yer almaktadır.
    Borsa Kodu
    Sıra No
    Satışa Konu Pay Ünvanı
    Grubu
    Yatırımcının Adı-Soyadı Ünvanı
    Nominal Tutar (TL)*
    Tsp İşlemi **
    Satış Kısıtı **
    DARDL
    1
    DARDANEL ÖNENTAŞ GIDA SANAYİ A.Ş.
    E
    ALİ SIRLI
    40.000,000
    ISKUR
    2
    TÜRKİYE İŞ BANKASI A.Ş. KURUCU
    E
    ALİ SIRLI
    2,000
    SERVE
    3
    SERVE FİLM PRODÜKSİYON EĞLENCE A.Ş.
    E
    ALİ SIRLI
    150.000,000
    (*) Nominal Tutar(TL): Bakiye alanlarında binlik ayracı olarak nokta (.), küsürat ayracı olarak ise virgül (,) kullanılmaktadır.
    (**) İlgili veriler üye bildirimi doğrultusunda yayınlanmaktadır. Borsa tarafından satış işleminin Toptan Alış Satış İşlemi olarak (TAS) yapılacağı duyurulduktan sonra TAS işlem tarihinde paylar borsada işlem gören tipe dönüştürülecek olup, aksi taktirde
    Namık Kemal

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Ayfongarahisar
    Gönderi
    2,164
    Onder tavukcuogluna 1m para cezası kesıldı. Yukardaki bilgiler spk bultenınden 4 gun sonra dustu 13.05 2020 tarihinde düştü. Yarın kimse pakikle hareket etmesin diye tavsiye ederim...
    Namık Kemal

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Ayfongarahisar
    Gönderi
    2,164
    hALKA ACIKLIKI ORANIMIZ %20.55 YANİ PİYASAYA %5 MAL (YAKLASIK 12MİLYON LOT)SÜRÜLMÜŞ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    Namık Kemal

6.  Alıntı Originally Posted by Serdar yildiz Yazıyı Oku
    İnternet yasağı yok, ve msnipilasyon yapanlara ceza yok, ben cuma gunki SPK bülteninde birşeyler daha çıkacağını düşünüyorum veya haftaya inceleme devam ederse. Bu soygun böyle kalmaz.en azından okulluya ceza gelmeli daha bitti sayılmaz bülten yayınlanınca cuma belli olur
     Alıntı Originally Posted by Serdar yildiz Yazıyı Oku
    İnvestingde nerden baksan yaklaşık iki gündür izliyorum değişik nikle 300 kişi saydım yazan mağdur yani bunlar, burda olup orda yazan varsa burada en az 50 kişi var, birde kuşlu sitede nerden baksan 300 kişi yazdı farklı nikle buna birde 200 kişi hiç yazmayan varsa eklersek artı ekside fark bırakırsak nerden baksan 600 ile 1000 kişi var mağdur sayısı. Ortalama 750 desek adam başı ortalama 20 bin lot almış olsalar 15 milyon lot eder. Bunların ky ya sattığı lot ancak 15 ile 20 milyon civarıdır. Tahminen, diğer 30 milyon lot kim aldı acaba , hepsini ky alsa ortalama 30 bin enfazla alır yüksek 55 bin olsa en azida 5 bin lot olsa yine 30 bin eder ortalama. Ben bu alanlar içinde 70 , 80 ,90 bin de alan vardır belki ama azdır diye düşünüyorum, bunun yanında 1000 lot ile 15 bin lot arasında alan ky daha cokdur diye düşünüyorum, o yüzden ortalama 20 bin ile 30 bin düşünürsek diye hesap ettim. Yani sonuç olarak bu elli milyo lotun 20 milyonu ky da ise 30 milyonu birilerine mi satıldı yoksa kuluçka hesaplarda onlarda Bu adam bu ceza gelmeseydi acaba satışa devam edip bitirecek miydi.yaniliyor olabilirim, sizler ne düşünüyorsunuz acaba
    Benim düşüncem tecrübem ceza olarak iki gün kapatma uzaya bilir.ayrica yine internet yasağı burut yasak zaten açığa satış bunun yanında vermeleri büyük önem arz eden bu manipülasyon işlemleri yapanları tespit edip hisselerini dondurma belli bir süre ve kendilerine işlem yasağı.dolayisi ile bunlar tespit edilip kapta yayınlanınca da bizlere mahkeme ye verip hakkımızı orda arama yolu açılir. Zaten şunu diyeyim SPK usulsüz hukuksuz bir durum tespit ederse biz ancak hakkımızı kanun önünde mahkemeler de alabiliriz ,diğer türlü spk biz sizin zararinizi
    Ondan alıp size veriyorum demez, bizim yapmamız gereken SPK kap hsberini takip edip ondan sonrada onların tespitine göre varsa hukuksuz kanunsuz ve haksız manipülasyon bundan dolayı SPK kap hsberini delil gosterip mahkemeye vermek. Şahsen ben yapacağım, tüm bilgi ve belgeleri eski kap haberleri dahil topladım.yarin ola hayrola, benim maliyet olurda çıkışa geçerse 12 lere gelirse vazgeçer im ancak gelmezse on gün bakarım hareketine mahkemeye vereceğim.
    SPK okullulara ceza vermez ise yani lotlarina satış yasağı bilki SPK bunu kendide suçlu bu soygunda onun için ,nedenmi suçlu.

SPK bütün bu olanlar 15 mayısta başlayıp 29 Mayıs saat 18:00 e kadar devam ettiği halde hergun bu günler arasında yüzde on taban fiyata düştüğü halde ayrıca bu tabandaki hergun 10 milyon ile 80 milyon lot hacim oluştuğu , hakim ortsklarin hisselerini bu iki tarih arasında sürekli msnipilasyon yaparak yatırımcıya yükselecek hissi vererek sattığı halde müdahalede bulunmadığı için suçlu, bundan dolayı vermez bu hukuken açık net iken.
     Alıntı Originally Posted by NKN Yazıyı Oku
    1. Diğer Yaptırım, Tedbir ve İşlem Yasakları
    18.05.2020-29.05.2020 döneminde TUKAS pay piyasasında gerçekleştirilen işlemlerde 6362 sayılı Sermaye Piyasası Kanunu'nun 107/1 maddesinde sayılan fiilin işlendiğine dair makul şüphe bulunması nedeniyle; SPKn'nun 1 inci maddesi çerçevesinde yatırımcıların hak ve yararlarının korunmasını teminen; SPKn’nun 101 inci maddesi ile 128 inci maddesinin birinci fıkrasının (a) bendi kapsamında;
    i) SPKn'nun 101/1 maddesi ve V-101.1 sayılı Bilgi Suistimali ve Piyasa Dolandırıcılığı İncelemelerinde Uygulanacak Tedbirler Tebliği'nin 5/1 ve 6/1 maddeleri uyarınca; aşağıdaki tabloda bilgilerine yer verilen şahıslar hakkında 03.06.2020 tarihli işlemlerden başlamak üzere borsalarda 6 ay süreyle geçici işlem yasağı uygulanmasına,
    Yatırımcı Adı Soyadı MKK Sicil No İşlem Yasağı Süresi İlgili Tebliğ Maddesi
    Cengiz OKULLU
    14234097
    6 ay
    5/1 ve 6/1
    Hasan ERGENÇ
    23403579
    6 ay
    5/1 ve 6/1
    Hüseyin SOLAKOĞLU
    12405743
    6 ay
    5/1 ve 6/1
    ii) SPKn’nun 101/1 maddesi ve V-101.1 Bilgi Suistimali ve Piyasa Dolandırıcılığı İncelemelerinde Uygulanacak Tedbirler Tebliği’nin 18/3 maddesi uyarınca; 02.06.2020 tarihi gün sonu itibarıyla mülkiyetinde toplam sermayeye oranı %5 ve üzerinde TUKAS payı bulunduran Cem OKULLU (MKK Sicil No: 13967624) adlı şahsın mülkiyetinde bulunan TUKAS paylarının 6 ay boyunca borsada satışa konu edilmemesine, bu amaçla söz konusu payların kıymet tanımlarının Merkezi Kayıt Kuruluşu A.Ş. tarafından 6 ay boyunca borsa işlemlerine konu edilemeyecek şekilde değiştirilerek izlenmesine, Kurulumuz kararının kamuya duyurulmasından önce, ilgili kişilerin gerçekleştirmiş olduğu veya borsalardaki emir kabul esaslarına göre borsalara intikal ettirmiş oldukları alım veya satım emirleri sonucunda gerçekleşen işlemlere ilişkin takas yükümlülüklerinin yerine getirilmesine ve bu kapsamda gerekli işlemlerin yapılmasına
    karar verilmiştir
    Yılların tecrübesi ile yazmıştım bunları, mutlaka ceza almaları gerekiyordu. Nitekim oldu, ancak okullu lar Perşembe ve cuma günü kuluçka yandaş hesap açtılar ve lotlarin en az 30 ile 40 milyonu nu o hesaplara aktardılar, sanmsyinki ellerinde lot yok. Şimdi ahmedin Mehmet'in hesabındaki kendi kuluçka hesaplardan al sat yapacaklar, bugün dedim bu ky nin alacağı lot değil 50 milyon. Bunun en fazla 10 milyonu ky dadir geri kalanı kuluckada kendilerinde. Şimdi bizlere mahkeme yolu açıldı, hem bu okullulari Ergenç ve Solakoğlu bu mahkemeye verebiliriz, hemde SPK yi da ayrıca verebiliriz. Onuda yukarda ne gerekçe bile verebiliriz yazdım. Ben vereceğim isteyen varss tekrar diyirum birlikte hareket edebiliriz.

7. İnternetten alım satım yasak değil dimi. Öyle anladım spk bülteninde

yatırım tavsiyesi değildir sadece tahmin.

Alıntı Originally Posted by Wshark Yazıyı Oku
    Arkadaslar yapacak fazla birsey yok bence. Yapilanlar hukuka aykiri degil, sadece vicdana aykiri

Kul hakki yiyenin eninde sonunda acisi cikar.

Haklarinizi sonuna kadar arayin. Ama en onemlisi finansal piyasalarda firsatlar bitmez. Once saglik diyip, bu olaydan ders cikarip gelecege bakmak lazim

Insallah yanilirim, ve hisseyi karla satma imkani bulabilir tum KYler
    tebrik ediyorum,6-7 sayfa geri doğru okudum yukardaki yazınızdan başka doğru birşey yok. ne kadar yeni borsacı ne kadar acemi kanun bilmez varsa hepsi tukaşa toplanmış gibi. ne yapacaktı SPK asacakmıydı adamları? kanuna göre hareket etmek zorunda. neymiş,ptesi niye yapmamış, hapse atsaymış,geri toplatsaymış vsvsvsvsvs... sanki bist de başka hisse yok,diğer hisselerde herşey güllük gülüstanlıkda bütün spk tukaşla uğraşacak. işlem gören her lot ayrı ayrı inceleniyor,kolaymı sanıyorsunuz bu işleri? beyler silkelenin ve kendinize gelin. tavan kilitleyip giderken çok güzeldi,ederinin misli misli üzerine çıktığında mavi kuştaki pompalara uyup hissenin 50 lere gideceğini söyleyenlere inanıldı. bir ara yeni RTALB geliyor naraları atıldığını hatırlıyorum. gerçi biraz yukarı gitse tavan olmasını , tavan olsa 20 olmasını beklersiniz. çünkü buradakilerin çoğu yeni yetme borsacı,yazdıklarından belli. olan olmuş artık, umarım yarın toparlarda satış fırsatı bulursunuz.

Sayfa 449/821 İlkİlk ... 349399439447448449450451459499549 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •