Sayfa 940/1000 İlkİlk ... 440840890930938939940941942950990 ... SonSon
Arama sonucu : 7994 madde; 7,513 - 7,520 arası.

Konu: Dolarda Yukselis Kacinilmaz

1.  Alıntı Originally Posted by apocalyptica Yazıyı Oku
    Ev alıp ne uğraşacağım, kiracısı vergisi bir sürü dert, en güzeli kirada oturmak, şimdi mal sahibi olma zamanı değil, bu vergi olayı çıkarsa emlak fiyatları çok düşer.
    Sn.apocal aynı fikirdeyim. Tr artık 1980 ler deki gibi değil. Avrupa gibi ABD gibi. Fazla mülk sağılacak inek muamelesi görüyor. Bakımı, amortismanı, kiracısı, ödedi, ödemedi, aidatı, vergisi hepsi başa bela...

2010 lu yıllarda her zaman dedim..

TR de vatandaş uçmuş kaf dağında geziyordu... Oysa, bu lüksü yaşayacak ne üretiyorduk...

-"İncik Boncuk Konaklarında oturuyoruz.. Kapıda 8 adet güvenlik var, 5 adet bahçıvan, garajda vale, çocuk parkında bakıcı, elektrik için teknisyenler var"

Ben ise bıyık altından gülüyordum. "Hızlı giden atı bo..u seyrek düşer..." diye...

Yeri geldiği için söylüyorum; elimdeki gayrimenkullerimin 4 ünü 2014-2015 ve 2016 yılında satıp NAKİT e geçmiştim...

Şimdi İstanbul'da Ankara'da duyuyorum..

Kira 2,500 TL aidat 2,000 TL....

En son Venezia Port idi sanırım kira 1+1 de 2,500 TL, aidat 2,000 TL imiş..

Şimdi millet yana yana personel çıkarma derdinde...

Personel çıkarmakta maliyet...

Eee bu adamlar senin kapının önünde boş yere bekleyeceklerini sanmıyordun değil mi?

2.  Alıntı Originally Posted by gundwane Yazıyı Oku
    Dediğiniz birim üzerinden çokda bir fark yok TR ile o zaman..
    Bizde de 850 ödedim idi geçen sene..
    Ev 750.000 tl..

Hayır soruyorum zaman zaman söylentiler çıkıyor bu sitede
    Dolarlara el konulacak
    Banka mevduatları vergilendirilecek
    ABD AB deki gibi emlak vergileri evin değerinin yüzde 5 i olacak
    aslı astarı nedir cidden merak ettim..

Teşekkürler..

Hayır vergi ile emlak ile ilgili terimlerde ilgiliz ing. jargonu hiç bilmiyorum + onların vergilendirmeleri çok değişik..
    O yüzden araştırma yapsam da bir sonuca varamadım ..
    Sn.GUNDWANE ABD de ki o ödeme yıllık değildir, aylıktır...

Alıntı Originally Posted by effendy75 Yazıyı Oku
    Hele bir seçimi atlatalım da��

Seçim sonrası için;

İş bankası masada,
    İmf masada,
    Yeni vergi reformu masada,
    Bakalım masaya daha neler gelecek..

Masada ne masaymış ama..
    Podyum gibi. Çıkacak mankenleri bekliyoruz.

Ancak sanılanın tam aksine dişi değil, erkek mankenler, üstelik iri yarı zenci olanından.

Podyumdan inip izleyicilerle kaynaşmaları muhtemel.

Kaçan kurtulur, kaçamayanlara ise sonuna kadar mokoko misali.

4. 2012 2013 gibi hatırlayan vardır..ist için konuşacağım.
    Yok işte devlet mantolamayı zorunlu hale getirecek yaptın yaptın , yoksaaaaa...
    Yada efendim işte çöp kutuları için her apartman yer belirtmek zorunda ve bu yerin üstü kapalı olacak ebatları şöyle olacak böyle olacak.
    Zorunlu asansör değişimleri yapıldı idi mesela..

Bu mantolama işi ilk çıkığında ben yönetici idim bizim kiler heyecanlanmış yapalım edelim aman devlet bu..
    70K 80K paralar havada uçuyo..

Dedim bi sakin olunnnnn..Relaxxxx...
    Zor ikna ettim idi..
    Sonra ne arayan ne soran..
    Asansörü değiştirdik
    Güya mühendisler bilmem ne odasından gelip her sene kontrol edilecek idi
    Geçen baktım 2016 ekimde gelinmiş 3 senedir gelen giden yok..

Hürriyette eskiden yazan şimdi rahmetli bi eleman vardı..
    Yok işte evlere gelen temizlikçileri sigortalamayan yandı falan gibilerden mafya haberleri yapardı..

Ondan işin doğrusunu bilen arkadaşlardan paylaşmasını istedim..

selka şimdi okudum

Benim hatam dikkat etmemişim..

O zaman yıllık yüzde 1-2 gibi bir rakam denk gelir..

5.  Alıntı Originally Posted by unsal Yazıyı Oku
    YARININ BUGÜNDEN DAHA İYİ OLDUĞUNU ÇOK NET GÖRÜYORUZ

* BDDK, Bankalar Birliği... Şubat ayı ocaktan çok daha iyi olacak. Şimdi yapısal dönüşümleri hayata geçirme zamanı. Yüzde 40'lara 50'lere ulaşan faizin 20'lere indiğini görüyoruz. Yeterli değil. Hayalperest değiliz gerçeği doğru okuyacağız. Birileri felaket tellallığı yapıyor... Neden... Farklı siyasal algısıyla hareket etse de, bugünün dünden, yarının bugünden daha iyi olduğunu çok net görüyoruz.

* İhracatçılar olarak siz gösteriyorsunuz. Yok stoklar var... Bu ezberler nasıl bozuluyor. Birden fazla reaksiyonla, para politikaları, ihracat politikaları, çok güçlü adımlar atılıyor. Böyle bir iklimde bile bu tablo bu yılın her geçen gününde çok daha iyileşecek. Bundan en ufak şüpheniz olmasın. Tüm kamu kurumlarımız, bankalarımız, iş dünyası temsilcilerimiz belki de hiç olmadığı kadar yoğun iletişim içinde hareket ediyoruz.
    Adam başka bir ülkeden bahsediyor olmalı,

Kriz gümbür gümbür geliyor, yandaş iyi diyelim, iyi olalım modunda..
    - - - - - - - - - -- - - - -- -- - - - - - - - - -
    Winter is coming...

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Türkiye
    Gönderi
    10,163
    Blog Entries
    12
    Bizde emlak vergisi de veraset intikal vergisi de son derece düşük oranlarda uygulanıyor.

Hele hele veraset vergisi.

Servet vergisi neredeyse alınmayacak nesiller arasında.

Oranlar bir yana değerlemeler de düşük.

Sanırım bunlara daha uygun (!) ve çağdaş (!) yaklaşımlar olacak vergi reformu dedikleri paket içinde...

7.  Alıntı Originally Posted by unsal Yazıyı Oku
    Meyve sebzeler ucuzlayacak....BELEDİYELER SEBZE-MEYVE SATIŞINA HAFTAYA BAŞLAYACAK

* Belediyeler sebze-meyve satışına haftaya başlayacak. Fırsatçılık 82 milyonun cebine kastediyorsa kabul edilebilir değil. Son bilgiler çok enteresan şeylerin döndüğünü gösteriyor. Ama vatandaşımız çözümsüz olmadığını görecek. Sivri biber, patlıcan Türkiye bunu mu konuşacak, birileri stokluyor...

* Fırsatçılıkla hareket eden birilerinin milletimizin sofrasına el uzatmasına izin vermeyeceğiz.
    Ülkenin geleceğini patlıcan biber de arayan zihniyet...

Yazık.. çok yazık..

8. Yandaş/yalaka medyayı izliyorum ama dünkü abd görüşmeleri ile ilgili şöyle böyle haberler yer almıyor. demek ki abd ziyaretinden bir şey çıkmadı. çıksaydı daha toplantıda iken yandaş medyaya servisler yapılıp şöyle böyle haberler yayınlanırdı. ABD Türkiye yi oyalıyor. Bunu kendileri de biliyor. pompeo dünkü twetir hesabında paylaştığı haritada Türkiye yi ikiye bölünmüş gösteriyor. Adamlar ekonominizi mahvederiz diyorlar bizimkilerden tık yok. Hala trump a sayın diyorlar. üzüldük demekle yetiniyorlar. yazıkkkk

Sayfa 940/1000 İlkİlk ... 440840890930938939940941942950990 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •