Sayfa 385/612 İlkİlk ... 285335375383384385386387395435485 ... SonSon
Arama sonucu : 4890 madde; 3,073 - 3,080 arası.

Konu: HLGYO - Halk Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş.

1. Son sayfaları okuduğumda kafamda tek bir soru işareti belirdi.

Şuan Halk GYO İFM inşaatı devam ediyor mu? Yoksa inşaatta çalışmalar durdu mu? Durduysa ne zaman durdu?

Ben ilk defaya burda inşaatın durduğunu okudum

Arkadaşlar bildiğimiz konulardan konuşalım birbirimizi de kırmayız. Elinizin altında internet iki dakika sürmez beton döküm söküm işleri süreleri. Her türlü bilgiye ulaşım var. Çinlilerin binası nasılmış deyatlı bakın beton mu döküyorlar. Prekast mı sadece kaynak işleri mi.Suyun altına da beton dökülür eksi sıcaklıklarda da. Bu konuda yazan arkadaşların tümünü bu konu aşmış. Sadece şu kadarı yeterli olur. Kaba en hızlı süreçtir inşatta temelden çıktıktan sonra. Zaman ince işlerde gider. Tek başına bitse bizim bina 1 günde kime ne fayda. Şimdi ilk sorun start vermek için eskalasyon problemini çözmek. Masadaki güncel sorun o olacak. Hesap kitap başta farklı olduğu için bir sürü sipariş verilmiştir , gelen olmuştur,teklif süresi geçen olmuştur. Kur du murdu. Sorun çok. İfm hakkında genel yaklaşım bilgisi yeter.

3.  Alıntı Originally Posted by Royalci Yazıyı Oku
    Kalkinma bankasini yapilandiracağim dediginde hisse gecen yil bu zamanlar 4 liraydi Adim gelince 60 lira oldu.Ayni sey burasi icinde gecerli olacak.0.70 tl olan hisse insaat basladiginda ve bitine dogru 6-7 lira olursa kimse sasirmasin.Bir zamanlar 0.70 den alip 1.30 dan satmistik diyen arkadaslar bekleseydik zengin olmustuk der belki.Herseyi zaman gosterir.Hikayesi olan hicbir hisse kaybettirmez.Yeter ki hikayeye sadık kalinsin...
    Evet. Maalesef tam da böyle oluyor. İnadı uğruna gidiyor 4 TL den sattığı hisseyle 25-30 TL lerden trade etmeye çalışıp gümlüyor. Sonra da gelip bu türden forumlarda nerde bu devlet, nerde bu spk vs. zırlıyor. Dediğiniz gibi hikayeye sadık kalındığı sürece sıkıntı yok. An itibariyle hisseye en ufak bir KY ilgisi olmadığı tahtadaki işlemlerden belli. Haberler düşmeye başladığında fiyat da 2 ye katladığında gelmeye başlarlar.

4.  Alıntı Originally Posted by long-suffering Yazıyı Oku
    Arkadaşlar bildiğimiz konulardan konuşalım birbirimizi de kırmayız. Elinizin altında internet iki dakika sürmez beton döküm söküm işleri süreleri. Her türlü bilgiye ulaşım var. Çinlilerin binası nasılmış deyatlı bakın beton mu döküyorlar. Prekast mı sadece kaynak işleri mi.Suyun altına da beton dökülür eksi sıcaklıklarda da. Bu konuda yazan arkadaşların tümünü bu konu aşmış. Sadece şu kadarı yeterli olur. Kaba en hızlı süreçtir inşatta temelden çıktıktan sonra. Zaman ince işlerde gider. Tek başına bitse bizim bina 1 günde kime ne fayda. Şimdi ilk sorun start vermek için eskalasyon problemini çözmek. Masadaki güncel sorun o olacak. Hesap kitap başta farklı olduğu için bir sürü sipariş verilmiştir , gelen olmuştur,teklif süresi geçen olmuştur. Kur du murdu. Sorun çok. İfm hakkında genel yaklaşım bilgisi yeter.
    An itibariyle bulunduğumuz noktaya ilişkin en net açıklama bu olmuş. Teşekkür ediyorum. Sayın Berat Albayrak'ın Çevre Bakanı ile birlikte yapmış olduğu ve konunun tüm taraflarının bulunduğu toplantının ana gündem maddesi bahsettiğiniz eskalasyon problemi idi. Ve burada mütemadiyen paylaştığım açıklaması da bu toplantı sonrasında yapıldı. Taraflarla temel anlamda bir anlaşmaya varıldığı şeklindeki paylaşımlarımın temel dayanağı da buydu zaten.

5. Bu hisseyle ilgili olarak bugüne kadar yaşanmış en önemli gelişme işbu fotoğraf ve sonrasında yapılmış olan açıklamalardır. 5 yıl önce 8 yıl önce kim ne demiş, ne yapmış, ne yapamamış, propolis şunu dediydi bunu dediydi, ben 6 yıldır bu hissedeyim buraların en eskisi benim şu bu. Unutun bunları. Odaklanmanız gereken şey yukarıdaki fotoğrafta verilen mesajdır. Ha ben buna inanmıyorum, bunlar yalancı çoban diyenlere de güle güle. Yolu açık olsun.

Alıntı Originally Posted by Rs Cump Yazıyı Oku
    Son sayfaları okuduğumda kafamda tek bir soru işareti belirdi.

Şuan Halk GYO İFM inşaatı devam ediyor mu? Yoksa inşaatta çalışmalar durdu mu? Durduysa ne zaman durdu?

Ben ilk defaya burda inşaatın durduğunu okudum
    Kasım 2018 de genelde projede acı fren geldi. Kimisi önde gidiyoruz diye önceden yavaşlamıştı. Ancak toplu havlu atma o tarihlere denk geliyor. Binlerce hazırbeton işinden işten çıkarmalar yaşandı. Satışlar azalmasına ramen m3 fiyatları yüzde 20 civarı artmıştı. Bddk spk ve iş bankası o zamanlar stopladı. Merkez bankası daha çivi çakmamıştı. Bizimki de aralarında olan kamu bankaları işleri ağır aksak kepenk kapamamak adına işler yapılıyor. Yüzde 5 kapasite çalışıyorlar desem en fazla yüzde yüz yanılırım. O da %10 eder. Kaba en az maliyetli kısım. Taşeron ilerisini görüp stopladı mecbur. Beton bile yüzde 20 artınca birim fiyatlar çöp oldu.
    Para kabadan sonra lazım. İlerleme yüzde 30-40 arasında. Şu ana kadar oluşan maliyet yüzdesi bunun çok altında.
    O zamanlar termin 2021 gibiydi. Stoplamalardan sonra 2023 konuşuldu. İvme paketi de bu işlerle alakalı olmamakla beraber para kaynağının kullanımı açısından nasıl bir problem yaratacak göreceğiz. Masaya oturmak sadece başlangıç veya seçim sonuna kadar
    bla bla yapmak. Asıl karar betona mı ivme paketine mi asılınacak siz karar verin. Seçim sonrasına kalır. Şu aşamada finans merkezi önceliğimiz değil diyecek halleri yok. Bla bla mı olup olmadığı bence belli de. Gene karar yönetimden çıkacak. Türkiye için doğru da olsa olmasada.

Sn.Maydonuzcu kamil sizin yorumun altına denk gelmiş Rs cump arkadaşa açıklamam. Sizin yorumu ve fotoyu görmeden yazılmıştır.Ama iyi denk gelmiş. Porf. iş yaşamımdan endindiğim tecrübe derki toplantı en geniş katılımla yapılınca ya boş beleş muhabbet ya da iş çok ciddi. Konuda yorumumda yukarı da olmuş oldu. Hangi yönde kullanılırsa kullanılsın sonuç Türkiye ye hayırlı olsun. Netice de proje bir şekilde bitecek çoban yalancı olsa da olmasa da. Odaklanma konusunda çok önceden focusladığımız hissemizde gol yemiş durumundayız an itibariyle durum bu. Geçmişin faydası veya zararı bir şekilde bye bye diyenlere mi kalanlara mı çalışacak göreceğiz. Onu da göreceğimiz foto buysa buyrun bakın.

8. Bugüne kadarki genel konjonktür genel derken daha ziyade global anlamda, İstanbul'da bu türden bir finans merkezi oluşturulmasıyla ilgili çeşitli soru işaretleri barındırmaktaydı. Projenin uygulama safhasında yaşanan bir çok sıkıntı da (fetöyle iltisaklı şirketler vs. bu detaya girmiyorum) buna tuz biber oldu ki elinde HLGYO hissesi bulunan ve hisseyle ilgili orta vade beklentileri olan herkes neler yaşandığını 3 aşağı 5 yukarı biliyor. Bu konuda kimseye ders verecek halim yok, nitekim her şey herkesin gözü önünde yaşandı.

Ancak gelinen noktada, global sermaye açısından bu türden bir projenin hayata geçirilmesinin giderek zaruri hale geldiğini değerlendirmekteyim. Ki bunun nedenlerini gerideki mesajlarda detaylı bir şekilde yazmıştım. Şahsi değerlendirmem; yaşanan aksilikler yanında hükümetin projenin zamanlamasıyla ilgili olarak muhtemelen bilerek bekleme yoluna gittiği yönündedir. Yukarıdaki fotoğraf ama seçim öncesi bla bla ama ciddi hiç farketmez bugüne kadar işbu projeyle ilgili en kapsamlı ve en net mesajlar içeren bir fotoğraf.

Bütün bunlardan ayrı olarak, ekonominin içerisinde bulunduğu açmazın da bu konuda hızlı adımlar atılmasını gerektiren bir düzeyde olması nedeniyle bu foto ve açıklamalara bu kadar değer veriyorum.Yoksa bir çok arkadaş gibi benim de zerre itimadım yok. Ama bu defa farklı, ki burada uygulanacak stratejiyle IMF'den direkt para almadan bu projede verecekleri imtiyazlarla bir kaynak yaratılacağını tahmin ediyorum.

Sonuçta bütün bunlar kişisel değerlendirmelerdir, herkesin düşüncesine de incitici, hakaret içermediği sürece saygı duyarım. Başım üstüne...

Sayfa 385/612 İlkİlk ... 285335375383384385386387395435485 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •