Sayfa 383/612 İlkİlk ... 283333373381382383384385393433483 ... SonSon
Arama sonucu : 4890 madde; 3,057 - 3,064 arası.

Konu: HLGYO - Halk Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş.

1.  Alıntı Originally Posted by Maydonozcu Kamil Yazıyı Oku
    İnşaat sektörü içerisinde her anlamda oldukça yüksek montanlı işler yapan arkadaşlarım var. Bu şirketin yaptığı 30-40 katlı binaları yapmak iyi bir ekiple sadece 1 ay. Tekrar ediyorum sadece 1 ay. Bir kamu kuruluşuna ait böylesi basit bir inşaat sürecinin bu kadar uzamış olmasının nedenlerine sadece işin maliyeti yönünden değil diğer bileşenler yönünden de bakmak gerekli. Devletin kararlılığı karşısında 30-40-50 katlı bina nedir yahu ? Bugüne kadar kararlılık yoktu, şayet sayın bakanın açıklamaları samimiyse ve işin üzerine gerçekten gidilecekse ne olduğunu kimse anlamadan biter bu iş.
    tesadüfen gördüm yazınızı

Arkadaşınız tek kelime ile saçmalamış

Her kat betonu döküldükten sonre betonun mukavemetini alabilmesi için 7-14 gün beklemek lazım..

1 ayda yapmaya kalkarsanız , 6.kata geldiğinizde bina yerlebir olur !

2. Sen nerede yaşıyorsun sevgili kardeşim. Teknoloji denen şeyden zerre haberin yok. Bu ülkede 15 gün içerisinde 15 kat bina diken arkadaşlarım var benim. Beton dökme demiş yaw...

3. İstanbul'un finans merkezi olmasıyla ilgili projenin başlangıcı 2012 yılına yani Ağaoğlu'nun aldığı ihale sürecine kadar gider. Bu kişinin ihalenin hemen sonrasında Zekeriya Öz'ün tatil harcamalarını karşılaması konusunda çıkan haberler, sonrasında yaşanan 17/25 Aralık süreci vs. olaylarıyla birlikte girilen durgunluk süreci 2016 yılına kadar devam etmiştir. 2016 yılının önemi ise sayın Erdoğan'ın 15 Temmuz darbe girişiminden hemen sonra New York'ta etkili ve dahi yetkili sermaye gruplarıyla yaptığı toplantı ile alakalıdır. Bütün bunlara girerek kimsenin kafasını karıştırmak istemiyorum. Şu ana kadarki paylaşımlarımda anlatmak istediğim temel husus Devletin bu konudaki kararlılığıdır. Kaldı ki teknolojinin geldiği nokta itibariyle verdiğim süreler fazla bile. Girin google'a 15 günde 30 katlı bina yazıp çıkan videoları izleyin. Sonuçta denizin altından koskoca tüneller, yollar yapan bir Devlet için bu işler çocuk oyuncağı. 30 kat bina dediğin projenin inşaatı, bunun maliyeti nedir ki ? Kimse kusura bakmasın ama bu minvalde yazılanları çocukça buluyorum.

Buradaki temel sıkıntı, küresel sermaye dediğimiz güçlerin talep ettiği imtiyazlar vs. Zaten hepsini en ince ayrıntısına kadar yazdık. Yarattığı fırsatlar kadar barındırdığı riskler de mevcut ve bu risklerin bir kısmı mevcut siyasi sistemi tehdit eder nitelikte. Bu konuda daha da fazla bir şey yazmayı çok gerekli görmüyorum, bundan sonra yapılacak iş gelişmeleri sabırla izlemek olacaktır. Sonuçta bakan düzeyinde yapılmış bir irade beyanı var ve biz yatırımcılar için bu fevkalade önemlidir.

4.  Alıntı Originally Posted by Maydonozcu Kamil Yazıyı Oku
    İstanbul'un finans merkezi olmasıyla ilgili projenin başlangıcı 2012 yılına yani Ağaoğlu'nun aldığı ihale sürecine kadar gider. Bu kişinin ihalenin hemen sonrasında Zekeriya Öz'ün tatil harcamalarını karşılaması konusunda çıkan haberler, sonrasında yaşanan 17/25 Aralık süreci vs. olaylarıyla birlikte girilen durgunluk süreci 2016 yılına kadar devam etmiştir. 2016 yılının önemi ise sayın Erdoğan'ın 15 Temmuz darbe girişiminden hemen sonra New York'ta etkili ve dahi yetkili sermaye gruplarıyla yaptığı toplantı ile alakalıdır. Bütün bunlara girerek kimsenin kafasını karıştırmak istemiyorum. Şu ana kadarki paylaşımlarımda anlatmak istediğim temel husus Devletin bu konudaki kararlılığıdır. Kaldı ki teknolojinin geldiği nokta itibariyle verdiğim süreler fazla bile. Girin google'a 15 günde 30 katlı bina yazıp çıkan videoları izleyin. Sonuçta denizin altından koskoca tüneller, yollar yapan bir Devlet için bu işler çocuk oyuncağı. 30 kat bina dediğin projenin inşaatı, bunun maliyeti nedir ki ? Kimse kusura bakmasın ama bu minvalde yazılanları çocukça buluyorum.

Buradaki temel sıkıntı, küresel sermaye dediğimiz güçlerin talep ettiği imtiyazlar vs. Zaten hepsini en ince ayrıntısına kadar yazdık. Yarattığı fırsatlar kadar barındırdığı riskler de mevcut ve bu risklerin bir kısmı mevcut siyasi sistemi tehdit eder nitelikte. Bu konuda daha da fazla bir şey yazmayı çok gerekli görmüyorum, bundan sonra yapılacak iş gelişmeleri sabırla izlemek olacaktır. Sonuçta bakan düzeyinde yapılmış bir irade beyanı var ve biz yatırımcılar için bu fevkalade önemlidir.
    Kalkinma bankasini yapilandiracağim dediginde hisse gecen yil bu zamanlar 4 liraydi Adim gelince 60 lira oldu.Ayni sey burasi icinde gecerli olacak.0.70 tl olan hisse insaat basladiginda ve bitine dogru 6-7 lira olursa kimse sasirmasin.Bir zamanlar 0.70 den alip 1.30 dan satmistik diyen arkadaslar bekleseydik zengin olmustuk der belki.Herseyi zaman gosterir.Hikayesi olan hicbir hisse kaybettirmez.Yeter ki hikayeye sadık kalinsin...

5. 6 senedir arkasında yüzlerce mağdur bırakan; görünen o ki; düzmece değerleme raporlarıyla insanlara dolar bazlı ederinin kaç katı fiyatla hisse satan ve bu değerleme raporlarına onay veren SPK; BIST yönetimi; ve Halk GYO yetkililerinin hiç suçu yok...
    Amma; hisseye üç kuruş prim yaptıran; yaptırırkende şirketin yüzde 5 inden fazlasını alıp; yaklaşık kaba hesapla 55.000.000 TL para sokan adamın yaşadığı rezalete bak.
    Söyleyin dürüst olun.
    Bu SPK denen kurumun aldığı bu karar kime zarar verdi?
    Amaç yatırımcıyı korumaksa
    Hisse 1.34’den 0.68’e düştü ne oldu?
    Asunim yada Ali karakaya bundan daha fazla bir yatırımcıyı mağdur edebilir miydi?
    SPK resmen gitti hisseyi açığa verenlerin lehine çalıştı.
    İnanılmaz bir işgüzarlık inanılmaz bir hata.
    Açıkcası; dava etmeyi planlıyorum

6.  Alıntı Originally Posted by celikahmet72 Yazıyı Oku
    6 senedir arkasında yüzlerce mağdur bırakan; görünen o ki; düzmece değerleme raporlarıyla insanlara dolar bazlı ederinin kaç katı fiyatla hisse satan ve bu değerleme raporlarına onay veren SPK; BIST yönetimi; ve Halk GYO yetkililerinin hiç suçu yok...
    Amma; hisseye üç kuruş prim yaptıran; yaptırırkende şirketin yüzde 5 inden fazlasını alıp; yaklaşık kaba hesapla 55.000.000 TL para sokan adamın yaşadığı rezalete bak.
    Söyleyin dürüst olun.
    Bu SPK denen kurumun aldığı bu karar kime zarar verdi?
    Amaç yatırımcıyı korumaksa
    Hisse 1.34’den 0.68’e düştü ne oldu?
    Asunim yada Ali karakaya bundan daha fazla bir yatırımcıyı mağdur edebilir miydi?
    SPK resmen gitti hisseyi açığa verenlerin lehine çalıştı.
    İnanılmaz bir işgüzarlık inanılmaz bir hata.
    Açıkcası; dava etmeyi planlıyorum

Aynen ben de senin gibi düşünüyorum arkadaşım..

Dolar bazındaki Arz fiyatına gelmesi için bile %700 artması gereken kağıdın niçin bu hale geldiğini / getirildiğini araştırıp bulup , sebep olanları benzin döküp yakması gereken SPK resmen dediğin gibi shortçularla el ele adamın parasına çöktü. Bu toz dumandan benim tek anladığım budur. Hadi bulsunlar gene değer yatırımcısı başka bir market maker bakalım , bulabiliyorlar mı

İnşallah Asunim veya arkasında her kim varsa delikli kuruşuna kadar hakkını alarak çıkar bu hengameden.

Alıntı Originally Posted by Maydonozcu Kamil Yazıyı Oku
    Sen nerede yaşıyorsun sevgili kardeşim. Teknoloji denen şeyden zerre haberin yok. Bu ülkede 15 gün içerisinde 15 kat bina diken arkadaşlarım var benim. Beton dökme demiş yaw...

Türkiyede 15 günde 30 kat bina hangisi video linki varsa paylaşırmısın

8.  Alıntı Originally Posted by zaycek Yazıyı Oku
    Türkiyede 15 günde 30 kat bina hangisi video linki varsa paylaşırmısın
    Çinde yapmışlar....
    https://emlakkulisi.com/cinliler-57-...bitirdi/353498
    YASAL UYARI: Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.
    Burada paylaştıklarımdan dolayı trakyalı ve hissenet sorumlu tutulamaz.

Sayfa 383/612 İlkİlk ... 283333373381382383384385393433483 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •