Alıntı Originally Posted by pardusking Yazıyı Oku
Topik hayırlı olsun Erhan Bey.
1-Algoritma yazarken teknik bilgi yeterli mi, temel analiz de bilmek gerekiyor mu?
2-Algoritma yazmak için C dilini en hızlı ve verimli nasıl öğrenebiliriz?
3-Yazılan algonun backtesti nasıl yapılmalı? Hangi piyasa koşulları dikkate alınmalı? Backtesti yapılan sürenin uzunluğu ne kadar olmalı, 1 yıl, 10 yıl, 20 yıl mı daha fazla mı?
4-Hangi vade seçilmeli 1,5,10,15.... dakikadan hangisi daha fazla getiri ve minimum Maximum Drawdown u sağlar?
5-Algo da indikatör dışı neler kullanılabilir? Konularıyla ilgili bilgi ve kaynak tavsiyeleriniz nelerdir?
Evet erhan hocam. Ben mesajı yazan arkadaş kadar da bilgili değilim. Sistemin nasıl çalıştığını başından anlatırsan bizde takibi yaparken biraz daha anlamlı bakarız.
Senle konuştuğumuzda biri sana anlatsa 6 ayı var demiştin. Demek ki çok zor bir sistem. En azından bir temel mantık nedir? Anlatırsan ben de müteşekkir olurum. Bir yıl sonundaki kar zarar da önemli değil aslında. Bir yatırım enstrümanının her yıl gelir getirmesi şart değil bana göre. Sende kaç yıl bu işi yaptın bu yıl ciddi kar yazmışsın her yıl getirmesi şart değil.
Bir de şunu sormak istiyorum anladığım kadarıyla short pozisyon deniyor bu sağlam getiriyi de burdan elde ettin.
Borsa örneğin 120 den 90 a değil de 120 den 150 ye gitseydi bu getiri yine olacak mıydı ?
Yani sistem çift taraflı mı çalışıyor.?
Şans payı nedir? Bize biraz açıkla yav anlatmayı seversin sen 😀😀
Bu işe girismesem bile ilgiyle takip edeceğim.
Başarıların daim olsun...