Sayfa 10/101 İlkİlk ... 891011122060 ... SonSon
Arama sonucu : 806 madde; 73 - 80 arası.

Konu: orta vade model portföy ( temel-teknik-kademe analizi )

1.  Alıntı Originally Posted by nugurlu Yazıyı Oku
    Kusura bakmayın sayın Aksakal bilmiyordum...Bir daha yazmam...
    hassasiyetiniz icin cok tesekkurler....

nezaketiniz icinde ayrica tesekkur ediyorum ....

bol kazanclar....

2.  Alıntı Originally Posted by yakkir Yazıyı Oku
    Sn.Aksakal elimden bu kadarı geliyor. Sacrosantın topiğindeki yazınıza yönlenir

http://www.hisse.net/topluluk/showth...084#post177084
    alakanizdan oturu cok tesekkur ederim lakin sordugum tam olarak bu degil...

ayrintiyi bilen bi arkadas cevaplar sanirim ...

sizin yazidada renkli nasil yaziliyor onu merak ettim... amdroid uygulamalarda bu fonksiyonlar varmi ....

keske topigi acmadan evvel banada biri akilli telefon kursu verseydi : )

3.  Alıntı Originally Posted by Aksakal Yazıyı Oku

dolarda pozusyonu olan yahut almayi düşünenler içinde birkaç kelam edelim....

grafiklerde çok az denk gelen fakat cok kuvvetli bir gosterge olan guvenilirligi yuksek bir formasyon oluşumu var. bu formasyon ili yonede kirabilir fakst kirdigi yondeki hareketi sert ve hizli olur ....

pazartesi yahut sali formasyon teyidini alip yonunu belli eder....

Henüz teyit almadığı ve yönü belli olmadığı icin konusmak erken fakat kirilim asagi onay alirsa 3.35 seviseyelerini gorebilir....kirilimin yukari olmasi durumunda ise 3.80 civarı gündeme gelir...
    ve bu hareket iki yondede dusunmeye firsat vermeyecek bir seyir izler....

dolarda 3.50 nin taban olduğu dusuncesi bu kadar yayilmisken ve herkes 3.50 olsada dolar alsak derken 3.35 civarininda gundemde olabilecegini akildan cikarmamak gerektigini dusunuyorum ... cunku kirilim asagi olur ve formasyon asagi yonde onay alirsa varacagi yer 3.35 ler civaridir...
    benim öngörüm aşağı kiracagi yonunde fakat henuz teyit almadi ... teyit almadan ongorum saglam olsa bile pozisyon acmam yahut degistirmem ...
     Alıntı Originally Posted by Aksakal Yazıyı Oku
    asagi kirilimda onay alamadan geri dondu ...

su anki grafik yukari kirdi gibi gorunsede ben ilk fikrimi koruyorum ...

kac gun onceki haberin bugun heleki HALKB tahtasi bugun yuzde bes artidayken sunulmasi manupulasyon nedir sorusuna en guzel cevaptir....

seans kapandiktan sonraki dalgalanmalara pek fazla ehemmiyet vermemek gerek ...

2 hafta icinde benim ongorum dolarin asagi salinimi ....

cumaya kalmadan dolar rayina donecektir diye dusunuyorum ...

4.  Alıntı Originally Posted by Aksakal Yazıyı Oku
    Bazı arkadaşlar özelden endeksin durumuna dair gorusumu soruyor ... burdan onada bir iki kelam edelim ...

arkadaslar pek cogunuza garip gelecek belki ama ben endeks rakamlarinida grafiginide epeydir takip etmiyorum .. su an bist 100 kac bist 30 kac deseniz inanin bilmiyorum....

bunun sebebi kendimce basit... zaten takil ettigim hisseler genelde bu endeksleri olusturan hisseler ve endekse dair isaretleri burdan aliyorum ... viop da endeks islemi yapmadigim icinde ayrica takibe gerek kalmiyor ...

birde su var ... endeksi olusturan hisseler ve agirlikliklari bence cok orantisiz ve genel goruntuyu birkac bankayla manupule etme gucu cok fazla ... o yuzden kriilim zmaanlarinda doğru yol gostermedigini dusunuyorum ..

sözün özü endeksleri grafikleri rakamlari takip etmedigim icin bu konuda fikir beyan etmeyecegim ...

endekse sadece zirvelere veya diplere geldigimizi dusundugum anlarda odaklanirim .. ordada fiyat ve grafikten ote hacim yol gosterici olur ...

endekse fazla takilmayin derim viopta islem yapmiyorsaniz.... Yıldız pazardan sasmiyorsaniz zsten hisselerdeki durum ve grafik ona bakmaya gerek birakmaz ...
    ensekse dair filkirlerim alintiladigim yazida mevcut...

yarin bankalar kanaliyla bi miktar dalgalanma olabilir...

fakat orta vadede bir sıkıntı görmüyorum....

zaten bizim topigin model portfoyunde olan hisseler endeksle kolerasyonu oldukca zayif kendi hikayesi olan hisseler....

borsada topyekun bir alarm durumu olsa her hisse etkilenir fakat su an icin benim penceremden boyle birsey sozkonusu degil.

ozetle yarin bankalar vasitasiyla biraz dalgalansakta bence sıkıntı yok ....

5. Soru almıyorsunuz kusura bakmayın geçen hafta içinde soracaktım. Hisse kademelerini izleyin diyorsunuz derinlik sayfasından izliyorum ancak kademeler anlık dolup anlık boşalabiliyor. 2 milyon hisse bir bakıyorum 100 bine geliyor. Kademe izlerken ne yapmalı örneklendirerek anlatır mısınız lütfen. Teşekkür ederim.

TURKCELL T70 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Yukarıda gördükleriniz yatırım tavsiyesi değildir, şahsi görüşlerimdir.

6.  Alıntı Originally Posted by Aksakal Yazıyı Oku

TAVHL stoplosumtemettu oncesi fiyat verileriyle 14.30 dur ... hedef fiyatim ise 4-6 ay vadede 23 25 araligidir....
    MGROS: stoploss sebviuem 20.40 dir ... hedefi ise 4-6 ay vadede % 60 - 75 arasi getiridir ....
    TATGD : stoplossum 7.40 dir ... hedefim ise 30-45 gun bandinda 9.60-11 araligidir .... ama hizli fiyat hareketleri ve anormal hacim gorulurse 9 ustu bir fiyattan kar cebe yakisir der veririm cok israrci olmam cok uzun vade tutmam ....
    CLEBI : daha oncede dedigim gibi benim derinlik algima uymuyor benim yatirim miktarimla gir cik yapamiuorum ... getiri beklentim TAVHL. yakin vade ve seviyelerde.... fakat ben daha oncede dedigim gibi kesinlikle TAVHL i secerim ... fakat kucuk miktarla girecekler veya sektorde cesitlwme yapmak isteyenler dusunebilir ... stoplossum ise 22.30 dur ...
    YAZIC : epey yol aldi fimale biraz daha var ... hedef fiyatim bu hissede statik degil yavas ve abartisiz hacimle cikiyorsa tutmaya devam ederim ... gap biraltigi gunun hacmini gectigi an fiyata bakmam satarim ... tavan yaparsa yaptigi an bedelsiz dahil ne haber gelirse gelsin satarim .... ama ilk yazilma fiyati ve vade dikate alinirsa ortalama bi yatirimci 22.50 den ciksa 45 gunde yuzde elli kar demektir ki iyi paradir... isin ehli olmayan icin kar cebe yakisir denebilecek uygun seviyelerdir .... tekrar ediyorum en buyuk veri hacim .... abarti hacim veya tavan durumunda fiyata yahut gelen habere bakmam satarim .... stoploss tada belirli bir sabit gfiyatim yok yine hacim ve volarite etkin olur ... ama ben tahta izlemiyorum acemiyim diyene 19.30 sl olaral belirlenebilir ....

AFYON ....

defalarca yazdim .... isin ehli olmayan kesinlikle bu tahtadan uzak dursun ... projeksiyonuma gelince ..... bence asagi bir asansorle butun teknik cizimleri mahvedip teknikcileri stoplattiktan sonra yukari gidecek gibi geliyor .... tum desteklerin trendlerin kirildigi noktada ky ye stoplattirip ordan donup buyuk hareketini yapacak diye dusunuyorum. ... bu aralik ise bana gore 8.25 8.60 araligina denk geliyor.... o bolgede hacimde ve volarotede ciddi anormallikler olmasida bu yonde bir isaret olur .... fakat unutmamak lazimki ju AFYON yukardaki diger hisseler icin yaptigim yorumlara olan guvenin onda biri sozkonusu afyonsa mumkun degildor ....

arkadaslar ben kendi adima hicbir senedimde statik kar al veya zarar kes noltais kullanmam yazdigim degerler yorumlardan etkilenip pozisyon alan isin ehli olmayan yatirimci icindir ....

stopplos konusundada beni fazla esnek buluyor olabilirsiniz fakat bende boyledir ... inandigim hissede sl seviyem yuzde onu bulur ... ve dedigim gibi sabit sl tp kullanmam ....

son ve bence en onemli tavsiye .... muhakkak derinlik izleyin bi hisseyi almdanda aldikdan aonrada kadwmelero qlis satislari izleyin hissenin hareket tarzina vakif olun .... bu en az teknik analiz kadar onemli bir konudur ....

.
    (diger topikteki bir yazimin ilgili kismindan alinti )

AFYON ile ilgili kısma dikkat....
    Son düzenleme : Aksakal; 28-03-2017 saat: 23:35.

7.  Alıntı Originally Posted by Umit Yazıyı Oku
    Soru almıyorsunuz kusura bakmayın geçen hafta içinde soracaktım. Hisse kademelerini izleyin diyorsunuz derinlik sayfasından izliyorum ancak kademeler anlık dolup anlık boşalabiliyor. 2 milyon hisse bir bakıyorum 100 bine geliyor. Kademe izlerken ne yapmalı örneklendirerek anlatır mısınız lütfen. Teşekkür ederim.

bu soru almadigimiz sorular kismina dahil degil ... askine bu topigi acmamin esas nedeni hisseleri konusmakdanda ote bu tur sorulari cevaplamak ...

su android uygulama olayini biraz daha cozeyim bu konuda uzun ve ornekli bir calisma yapmayi planliyorum ...

ama suda var bu belkide deneyimin en onemli oldugu alan ... teknik yada temel analiz gibi soyleyse sudur boyleyse budurdan ziyade daha ayrintili bir aciklama gerektiriyor ...

8.  Alıntı Originally Posted by Aksakal Yazıyı Oku
    bu soru almadigimiz sorular kismina dahil degil ... askine bu topigi acmamin esas nedeni hisseleri konusmakdanda ote bu tur sorulari cevaplamak ...

su android uygulama olayini biraz daha cozeyim bu konuda uzun ve ornekli bir calisma yapmayi planliyorum ...

ama suda var bu belkide deneyimin en onemli oldugu alan ... teknik yada temel analiz gibi soyleyse sudur boyleyse budurdan ziyade daha ayrintili bir aciklama gerektiriyor ...
    Teşekkür ederim. Çalışmanızı takip ediyorum.

Yukarıda gördükleriniz yatırım tavsiyesi değildir, şahsi görüşlerimdir.

Sayfa 10/101 İlkİlk ... 891011122060 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •