Sayfa 49/890 İlkİlk ... 3947484950515999149549 ... SonSon
Arama sonucu : 7120 madde; 385 - 392 arası.

Konu: TCELL - Türkcell

1. Krizde prim yapabilecek bir hisse,temettü veriyor,apple a rakip ürünler üretiyor

2.  Alıntı Originally Posted by osngungor Yazıyı Oku
    Seans kapanışında fiyatı arttırıp seans ortasında baskı kurarak senedi son damlasına kadar toplamaya çalışıyorlar. İlk çeyrek bilançosundaki güçlü finansal yapı ikinci çeyrek bilançosunda yansıyacak, düşen döviz bilançoyu çok olumlu etkileyecektir. Ayrıca lider operatör olması nedeniyle geçtiğimiz yıla kadar diğer operatör paket fiyatlarının belli bir miktar üstünde satmak zorunda olan Türkcell'in bu yükümlülüğünün sona ermesi ile diğer operatörlerle aynı fiyata paket satar konuma geldi ve diğer operatörlerden ciddi miktarda abone kazandı. Bunlar 2. çeyrekte bilançoya direkt kar artışı olarak yansıyacaktır. Üzerinde yıl başına kadar 2 bin lirada temettüsü olan kağıdın iyi bir bilanço açıklamasıyla kısa sürede 14-15 li rakamlara gelmesi kaçınılmazdır. Buda bu fiyatlardan asgari %25-30 prim potansiyeli demektir. Bilanço açıklanıncaya kadar olabildiğince baskı kurup senet toplamaya devam edecekler gözüküyor. KY'nin günlük hareketlerdeki dalgalanmaya aldanmadan en azından bilanço açıklanana kadar pozisyonlarını korumasının, düşüşleri alım fırsatı olarak değerlendirip pozisyonunu artırılabileceğini düşünüyorum. Zaten bir çok aracı kurum pozisyonunu artırmış durumda, iyice silkelemek istiyorlar. Yatırım tavsiyesi değildir.
    Bilgilendirme için teşekkür ederim. Ben de sizin gibi düşünüyorum. Orta ve uzun vadede kazandıracağı düşüncesindeyim.

3. Dolar bazında değişim ve sektördeki şirketler F/K PD/DD değerleri:
    https://temelanaliz.net/symbol.html?symbol=TCELL

Screen Shot 2017-06-30 at 16.04.21.jpg

Ziraat yatırım : BİST-100'de yer alan ve Mart 2017 sonundaki net yabancı para pozisyonu yüksek olan şirketlerin (Haziran 2017 sonu itibariyle döviz pozisyonlarını aynı korudukları varsayımıyla) 2017 yılının ikinci çeyreğinde kur değişimlerinden nasıl etkileneceklerinin tablosu

“ Umutsuz durumlar yoktur, umutsuz insanlar vardır. Ben hiçbir zaman umudumu yitirmedim.” Mustafa Kemal Atatürk.

>>> FORUM KURALLARIMIZ <<<

5. yıldırma hareketleri bunlar, tcell dönüşü olmayan bir yola girdi artık, şu an bistte tek geçerim bu tahtayı
    geçmiş yıl karları dağıtıldıkça kuş gibi hafifleyecek, özkaynak karlılığı artacak ve sürekli temettü verecek, illa fiyatlanması lazım bu endekste, arkasından bakacak çok olacaktır...

6. 15.50 civarı kilit rakam benim için..

30 Haziran kapanış itibariyle "Hisse Piyasa değeri" sıralı liste..
    (Alıntıdır)

“ Umutsuz durumlar yoktur, umutsuz insanlar vardır. Ben hiçbir zaman umudumu yitirmedim.” Mustafa Kemal Atatürk.

>>> FORUM KURALLARIMIZ <<<

8. 11.60 destek yaptık hayırlısıyla, 12.3x denemesi yakındır...

Sayfa 49/890 İlkİlk ... 3947484950515999149549 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •