Sayfa 868/992 İlkİlk ... 368768818858866867868869870878918968 ... SonSon
Arama sonucu : 7936 madde; 6,937 - 6,944 arası.

Konu: Banka Mevduat Faizleri (ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları)

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    35,130
     Alıntı Originally Posted by martind Yazıyı Oku
    Kadıköy şuan yatırım için en berbat bölge...4 senedir fiyatlar yerinde sayıyor...Ordaki arz 10 yılda erimez..Fikirtepe'ye 50 bin konut yapılıyor ayrıca..Özetle reis tüm dengeleri bozdu...Arzın zirvesini yaşıyor Kadıköy bölgesi.
    Bizim de 3 yillik kiraci cikti Bostanci'daki daireden 3000 TL kiradan 2200 TL ye dusurduk 4 ay da bos kaldi.

Syg,
    Sabir ve zaman: iste benim bahadir askerlerim.. TOLSTOY

2.  Alıntı Originally Posted by blue70 Yazıyı Oku
    Ev maliyetleri M2 5000 TL oldu.arz bitince fiyatlar artacak.
    Slampflasyon var.hem enflasyon hem durgunluk beraber.

GM 9 Pro cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    isterse yeni arz hiç olmasın , öenmli olan talep olması ...
    Samurayların pirinç tarlalarındaki çay seramonilerinde , çay kaselerinin içine dalıp , suikast için vakit kollayan hain ninjalardık. Hamza Sütbıyık ( AKA Klaus Maximilian Kerpenter Münche ) - Mazardium EF87 ® madeni uzmanı

3.  Alıntı Originally Posted by berfu Yazıyı Oku
    Emlak konusu çok değişik... İstanbulda çok ev var ama hepsi karşı apartmana bakıyor... Ormana, bahçeye, denize bakan güzel bir ev çok az... Bu yüzden bir ara siteler popüler olmuştu... Sonra İstanbullular site diye beton yığınları yapıp pazarlamaya başladı... Artık onların da anlamı yok sadece aidatları yüksek... İstanbulda yerleşecek bir yer arıyorum ama maalesef...
    Ulus 'un sol tarafında bizim daireler var ... gerçi hepsi şu an kirada.... boşalan olursa haber eylerim... ama ben ilgilenmem direkt , Türkiye'deki yatırımlarımıza şirket avukatlarımız bakar ... onlarla şey edersiniz düşünürseniz
    Samurayların pirinç tarlalarındaki çay seramonilerinde , çay kaselerinin içine dalıp , suikast için vakit kollayan hain ninjalardık. Hamza Sütbıyık ( AKA Klaus Maximilian Kerpenter Münche ) - Mazardium EF87 ® madeni uzmanı

4.  Alıntı Originally Posted by british Yazıyı Oku
    3-5 yıl önce bir yatırımcı anlatmıştı. (kendisi Hisarüstü'ndeki Yıldız Tek.Üni.'nin sosyal tesislerindeki lokali , ya işletiyordu, ya da çalışanımıydı neydi )

4.Levent'teki büyük bankaların merkez şubelerinden her öğlen gelen fon yön. müdürlerinin , lokalde en dipteki masaya geçerek kendi aralarında fısır fısır konuştuklarını, hiçbir şey yemeden içmeden , masaya garson , hatta kendi şöförlerinin bile yaklaşmasına müsaade etmeden kalktıklarını anlatmıştı.
    Evet eğer gerçek derinlikli işlemleri yapan spekleri bu şekilde öldürürlerse borsaya para girişi kronik olarak sekteye uğrayabilir.

Ben şahsen daha derinlikli piyasalarda işlem yapmayı tercih ederim. O nedenle BIST üzerinde işlem yapmıyorum. BIST bu şekliyle firmalara ucuz finansman sağlama aracı olmuş gibi duruyor. Temettüler ise mevduat faizinin neredeyse onda birine düşmüş. Yazık.
    En güçlü veya en zeki olan değil, DEĞİŞİME en açık olan türler hayatta kalır...Charles Darwin
    https://twitter.com/r_x_p_u

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    35,130
     Alıntı Originally Posted by rxpu Yazıyı Oku
    Evet eğer gerçek derinlikli işlemleri yapan spekleri bu şekilde öldürürlerse borsaya para girişi kronik olarak sekteye uğrayabilir.

Ben şahsen daha derinlikli piyasalarda işlem yapmayı tercih ederim. O nedenle BIST üzerinde işlem yapmıyorum. BIST bu şekliyle firmalara ucuz finansman sağlama aracı olmuş gibi duruyor. Temettüler ise mevduat faizinin neredeyse onda birine düşmüş. Yazık.
    O listede yazan isimlerin hemen hepsini tanirim, bir kac tanesi ile de oturup konustum, hatta iki tanesinin goturdugu hisselerde de isim oldu..
    Bahadir Karldag'in Tumteks operasyonunda ve Halil Guvener'in Dogusan borusunda mesela...
    Bir ara bir SPK baskani bunlarla cok ugrasti, islem yasaklari getirdi enseledigine..
    Kagitlari sermayeleri belli sureligine bloke oldu..
    Bu is derinligi azaltti. Amac kurumsal yatirimcilar yaratmak idi.
    Tamam yaratti da ama bistin de tadi tuzu o speklerdi, millet su kisi su kagitta imis diye dedikodu yapardi, eskiden bist daha heyecanli daha guzel bir yerdi.
    Simdi ise cok yavan..

Syg,
    Son düzenleme : Dudu; 08-06-2019 saat: 20:02.

Ahmetg Guest
     Alıntı Originally Posted by Pscyokinesis Yazıyı Oku
    Bundan 15 yıl önce 50 -60 bin tl ye alınan bir ev şu anda 1 milyon ediyor ama

Uzun vade yatırım tek eşlidir. Trader ise her Çiçek'ten bal alan arı gibidir
    REEL de yani dolar cinsinden zararda

TL olarak fiyatin hicbir anlami yok

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    35,130
     Alıntı Originally Posted by Ahmetg Yazıyı Oku

TL bir iluzyondur demenin baska bir yolu...

Syg,

8.  Alıntı Originally Posted by Ahmetg Yazıyı Oku
    REEL de yani dolar cinsinden zararda

Nasıl zararda 40 bin dolarlık ev şu anda 180 bin dolar ediyor

Uzun vade yatırım tek eşlidir. Trader ise her Çiçek'ten bal alan arı gibidir

Sayfa 868/992 İlkİlk ... 368768818858866867868869870878918968 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •