Sayfa 109/946 İlkİlk ... 95999107108109110111119159209609 ... SonSon
Arama sonucu : 7566 madde; 865 - 872 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz

Duhul
    Nov 2018
    İkamet
    Gönüllerde yaşıyorum.
    Gönderi
    7,299
     Alıntı Originally Posted by savasC Yazıyı Oku
    goebbels'in propagandasi neyse birebir aynidir mevcut yasananlar..
    84 utopyasindaki olaylari gunluk hayatla eslestiren cok zaten, distopya gibi oldu memleket , temeli ise talim terbiye kurulundan kaynaklanir, egitim bir ulkenin beynidir; hukuk ise kalbi ; bunlar onemli organlardir..
    filozof mertebesine ulasan derin sosyolog aysun kayacinin dedigi yere dogru gidiyoruz, fikriyat kendisinin olmasa da arak olsa da temelinde haklilik oldugunu ve dahi niceligin nitelige ustun geldigi bir doneme sahitlik ediyoruz..
    Doğrudur. Bu yüzden diyorum ki bu ülkede bilimden en çok faydalanan siyasetçi Tayyip Erdoğan' dır. Ortada konuşturduğu insanlara bakmayın, geri planda çok sağlam bir ekibi var .
    Kimse dikkat etmedi ama toplum üzerindeki en büyük etkilerinden birisi Kürtaj meselesinde oldu . Dahiyane bir şeydi.

Bir de benim kişisel savım şudur; halkın diplomasız kısmı değil de diplomalı kısmı daha çok propagandaya maruz kalıyor.

2.  Alıntı Originally Posted by dimitris Yazıyı Oku
    Abi mesajı okuyunca dut yemiş gibi oldum . Anlatmakla olacak şey değil, okumak lazım. Şöyle diyeyim, bugün yaşadıklarımızın hiçbiri yeni şeyler değil.
    O zaman daha oturmamış bazı şeyler : )...

Yaşlı Amerikalıya sorsam direk cevaplardı.

Birşeyi cevaplamıyorsan üzerinde cok düşünmemişsin derler...

Ama son cümleniniz güzel...

3.  Alıntı Originally Posted by BORA YAŞAR Yazıyı Oku

Aklıma reis geldi nedense.

Malum kitap okumayı sevmez kendileri.

Özet koyuyorlarmış önüne.

Bazı kitaplar, her insana, kendi kültürel alt yapısı temelinde bir şeyler söyler. Ya da söylemez.

Örneğin NUTUK bana, bir "laik cumhuriyet karşıtından" daha farklı şeyler söyler ve farklı izler bırakır,
    Mesele okumak değil, okuduğunu üzerinde düşünebilmekte.

4.  Alıntı Originally Posted by martind Yazıyı Oku
    Mesele okumak değil, okuduğunun üzerinde düşünebilmekte.
    Doğru Hitler'i Hitler yapan da okuduklarını yorumlamasıdır..
    Algı sanatıdır..

MI 6 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Duhul
    Nov 2018
    İkamet
    Gönüllerde yaşıyorum.
    Gönderi
    7,299
     Alıntı Originally Posted by oyunagelenadam Yazıyı Oku
    Homosapiens tavsiye ederim

MI 6 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Tesadüf işte. Bugün başlıyorum. Rafta beni bekliyor . Çok geç kaldım okumak için ama neyse .

Alıntı Originally Posted by BORA YAŞAR Yazıyı Oku
    Rivayettir, Yunus Emre "Mesnevi"yi okumuş.

Nasıl buldun demişler.

"Fazla uzun. Bana kalsa 'Ete kemiğe büründüm Yunus diye göründüm' derdim kısaca" demiş.
    Osmanlı da Yunus Emre yasaktı biliyor musun abi . Osmanlıcılık deyip ortada gezenler sürekli sağda solda ŞOL CENNETİN IRMAKLARI diyen adamlar Osmanlı 'nın Yunus Emre 'yi yasaklandığını bilmez .

Alıntı Originally Posted by BORA YAŞAR Yazıyı Oku
    Valla ben 1965'lerde kaldım. Daha fazla gidemedim...
    Vay efendim vay . Aramızda 68 kuşağı var . Saygılar sayın abim . Yakın tarihimizin altın çağı.

Alıntı Originally Posted by dimitris Yazıyı Oku
    Doğrudur. Bu yüzden diyorum ki bu ülkede bilimden en çok faydalanan siyasetçi Tayyip Erdoğan' dır. Ortada konuşturduğu insanlara bakmayın, geri planda çok sağlam bir ekibi var .
    Kimse dikkat etmedi ama toplum üzerindeki en büyük etkilerinden birisi Kürtaj meselesinde oldu . Dahiyane bir şeydi.

Bir de benim kişisel savım şudur; halkın diplomasız kısmı değil de diplomalı kısmı daha çok propagandaya maruz kalıyor.
    koylerden gelen oy miktarlarina bakarsaniz kimin daha cok propagandaya maruz kaldigini gorebilirsiniz..
    2020 yilina 3 ceyrek kala z nesli kusagini 65/70 yasindaki adamlara yonettirme felsefesine kargalar bile guler..
    birde bizim milletin yapisi itibari ile pragmatist bir topluluktur, salt cikar uzerine dusunce olusturur, maddi kayiplarda babasini bile tanimaz, yazilacak cok mevzu var lakin gerek yok; herkes basinin caresine bakacak, bilmiyorsa veya bilipte gormezden geliyorsa yasayip ogrenecek..
    benim de kisisel fikrim ; 60 yasindan sonra kimseye siyaset yaptirtmayacaksin , gitsin torun torbasi ile ugrassin..
    bir cukurdan cikmak istiyorsan yapacagin ilk sey kazmaktan vazgecmektir..

Duhul
    Nov 2018
    İkamet
    Gönüllerde yaşıyorum.
    Gönderi
    7,299
     Alıntı Originally Posted by martind Yazıyı Oku
    O zaman daha oturmamış bazı şeyler : )...

Yaşlı Amerikalıya sorsam direk cevaplardı.

Birşeyi cevaplamıyorsan üzerinde cok düşünmemişsin derler...

Ama son cümleniniz güzel...
    Düşünmek ne demek dostum nevrim döndü.

Son cümle. .. eyvallah.

Geçen hafta gastronomi üzerine bir kitap okudum , arkadaş yediğimiz yemekler bile 5 bin öncesiyle aynı ya

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Türkiye
    Gönderi
    10,163
    Blog Entries
    12
    Düşünmek deyince...

Düşün dur.

Kendinden menkul.

Bence aslolan icraattır, edimdir. Hayat çizgisidir.

Eline erk verildiyse ülkeye, topluma ve çevrene nasıl hizmet ettiğindir.

Adam olmak ya da olmamak konusu.

Çağı yakalamak ya da binlerce yıl önceye öykünmek.

Dimitris:

Yuval Harari okuma sırası, Homo Sapiens, Homo Deus ve 21. Yüzyıl için 21 ders...olmalı.

68 kuşağı deyince...69 SBF liyim.

Hem zaman, hem de yer çok uygundu yüksek öğrenim için.

Sayfa 109/946 İlkİlk ... 95999107108109110111119159209609 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •