Anket Sonuçlarını Gör: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım mı.?

Oylayan
145. Bu anket için oy kullanamazsınız
  • Balon patladı, nakitte fırsat beklenmelidir

85 58.62%
  • dolar/euro bozdurup, yatırım yapmak mantıklı

18 12.41%
  • Faizler inerse, şimdi almak mantıklı değil

12 8.28%
  • Faizler inişe geçince alacağım, şimdi kiracılık daha karlı

20 13.79%
  • ev alacak, para da yok, kredi çekip ödeyecek iş'de yok

18 12.41%
  • Dünya malı dünyada kalsın, ben ahirete yatırım yapıyorum kardeşim, ne evi.

4 2.76%
Multiple Choice Poll.
Sayfa 289/1002 İlkİlk ... 189239279287288289290291299339389789 ... SonSon
Arama sonucu : 8012 madde; 2,305 - 2,312 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım

Alıntı Originally Posted by mrfatih Yazıyı Oku
    eurobond faizi şuan %7 ise neden dolar alıp %2 %3 faizle bağlasın insanlar cahilce bir soru olabilir eurobond yapmadım hiç...
    öncekı yazımdada açıklamaya calıstıgım gıbı eurobond kazanc ıkı tane bırı satarken bırıde duzenlı kupon faiz. faiz yuzde 7 ile 100 aldıgınızı buyuk ıhtımal vade sonunda 95 ten satarsınız ama faiz yuksel oldugu ıcın 20 senellık eurobond bahsedelım 20 sene boyunca yuksek faiz alırsınız. ekonomi duzeldı faziler dustu eurobond talep olur 100 aldıgınızı 120 den satarsınız vade sonunda . ayrıca vade oncesıde 120 olur ise o zamanda satabılırsınız vade sonunu beklemeden kazanclı bır sekıldede ayrılabılırsınız .

https://www.iktisatbank.com/eurobond-fiyatlari

2030 yılı vadelı 11.875 faiz oranı ıle goze batıyor . Tl faizin yuzde 12.30 oldugu bu gunlerde param olsada ben alsammm dedirtiyor

3.  Alıntı Originally Posted by Halukcan Yazıyı Oku
    O müteahhitin ev fiyatını artırması çark kurnazlığı, haklısınız. 3-5 yıl önce ev fiyatları fırlarken herkes müteahhitleri emlakçıları suçluyordu fiyatları suni olarak şişiriyorlar diye, halbuki alakası yok. Talep vardi, finansman maliyeti az, ekonomide tıkırındaydı.

Son 2 yıldır piyasa pert, neden aynı emlakçılar müteahhitler fiyatları şişiremiyor?

Faiz düşünce finansman maliyetin azalır, senin ödeme gücün artar ve akabinde eve verebielceğin para artar.

500 bin ev ararken atıyorum faiz düşünce 700-800 lük evlere yönelebilirsin. Doğal bir süreçtir bu.

Bakın son 3-4 aydır ikinci el oto fiyatları fırladı, herkes galericileri, al satçıları suçluyor. Ama alakası yok. Sadece piyasa yerine oturdu. Dolar 3 den 6 ya çıkarne ikinci el fiyatları takip etmemişti, ama bu arabaların hepsi ithal, yerine koyma maliyeti artınca ikinci el fiyatlarıda artır. Ama herkes günah keçisi arıyor, o hesap.

150 bine dizel egea satılıyor, sen 50 bine neden aynısını satmıyorlar 2-3 yaşında diyorsun. Neden satsın? O adam satınca neye binecek?
    Faiz dusuyor 500 lük ev yerine 600 lük ev bakiyorsun, ama bir bakmişsin senin faiz dusmeden once 500 e alacagin ev 600 olmuş.
    Eee simdi bu ticaret gercekleşse kim karlı oluyor!!!
    Hem evi daha ucuza yapiyorsun hemde daha pahaliya satiyorsun!...
    Sonra ulkede 20bin müteahhit olunca müteahhit olarak kendin dert yaniyorsun...
    Benim soylemeye calistigm, duzgün işlemeyen sistem, burda da olsa amerikadada olsa eninde sonunda çöker.

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

4.  Alıntı Originally Posted by Halukcan Yazıyı Oku
    Çok duygusal bir yaklaşım bu : ) Faiz düşünce ev fiyatı artar, bir satıcı malı en yüksek fiyata satmak ister doğaldır bu.
    Valla al benden de okadar evi sattık yeni daha büyük ev alalım diye faizler düşünce alacağım eve 100 bin bindirdi adam hay ben 1 hafta ile kaçırdığım şansımı

5.  Alıntı Originally Posted by Halukcan Yazıyı Oku
    O müteahhitin ev fiyatını artırması çark kurnazlığı, haklısınız. 3-5 yıl önce ev fiyatları fırlarken herkes müteahhitleri emlakçıları suçluyordu fiyatları suni olarak şişiriyorlar diye, halbuki alakası yok. Talep vardi, finansman maliyeti az, ekonomide tıkırındaydı.

Son 2 yıldır piyasa pert, neden aynı emlakçılar müteahhitler fiyatları şişiremiyor?

Faiz düşünce finansman maliyetin azalır, senin ödeme gücün artar ve akabinde eve verebielceğin para artar.

500 bin ev ararken atıyorum faiz düşünce 700-800 lük evlere yönelebilirsin. Doğal bir süreçtir bu.

Bakın son 3-4 aydır ikinci el oto fiyatları fırladı, herkes galericileri, al satçıları suçluyor. Ama alakası yok. Sadece piyasa yerine oturdu. Dolar 3 den 6 ya çıkarne ikinci el fiyatları takip etmemişti, ama bu arabaların hepsi ithal, yerine koyma maliyeti artınca ikinci el fiyatlarıda artır. Ama herkes günah keçisi arıyor, o hesap.

150 bine dizel egea satılıyor, sen 50 bine neden aynısını satmıyorlar 2-3 yaşında diyorsun. Neden satsın? O adam satınca neye binecek?
    Mantıklı bir yorum teşekkürler. Ev fiyatlarının artması bu nedenle normal diyorsunuz, peki daha fazla artar mı peki? 200 bin dolar karşılığı satın alınan konut tekrar 200 bin dolar karşılığı satılabilir mi peki?

6.  Alıntı Originally Posted by mrfatih Yazıyı Oku
    Mantıklı bir yorum teşekkürler. Ev fiyatlarının artması bu nedenle normal diyorsunuz, peki daha fazla artar mı peki? 200 bin dolar karşılığı satın alınan konut tekrar 200 bin dolar karşılığı satılabilir mi peki?
    Bu tamamen mülkün konumu ve geçmişine bağlı. Eğer maket projeden 200 bin dolara satıldıysa, bir daha asla o rakamları görmeme ihtimali var. Sağlıklı bir ikinci el piyasası oluştu mu hiç bahsi geçen konutun? Atıyorum 10 yıllık bir mülk ise, 3 yıl önce 200 bin dolara satılmışsa, o bandı tekrar görme ihtimali fazlasıyla var.

Ama rezidans diye, otel konsepti diye bir sürü kişiye yüksek aidatli 1+0, 1+1 leri 150-200-250 bin dolardan itelediler, muhtemelen bunların hiç biri aynı fiyatları asla görmeyecek.

7. GMSTR borsadan nasil alabiliriz?

yatırım tavsiyesi kesinlikle değildir.ytd

8.  Alıntı Originally Posted by british Yazıyı Oku
    DEĞERLİ KONUT VERGİSİ
    DEĞERLİ KONUT VERGİSİNDE TURPUN BÜYÜĞÜ HEYBEDE!

Zenginin Derdi Beni mi Gerdi?
    Değerli konut vergisi ile ilgili hukuksuzluklara temas ettiğimde bazı eleştiriler alıyorum. “Bırak 5 milyonun üzerinde evi olan ödesin.â€, “Vergi tavana yayılıyor kötü mü?“, “Zenginin derdi seni mi gerdi?â€

Hatta şaka yollu biraz ileri gidip: “Hocam yoksa senin de mi villaların var?†diye takılanlar bile oluyor.
    Sn. British. bizde "bana dokunmayan bin yaşasın, başkasına ne olursa olsun" mantığı var, hatta "zengine de oh olsun" diye de buna ek yapabiliriz.

Meşhur fıkrayı mutlaka bilirsiniz.
    Cehennemde her millet farklı kazanlarda kaynamaktadır, her kazanın başında da birer zebani nöbet tutmaktadır.

zebaninin biri diğerine sorar
    "yahu biz niye burada dikiliyoruz?"
    "kazanlardaki insanlar kaçmaya çalışırsa onları kazana geri tıkmak için"
    "peki şu kazanın başında niye zebani yok"
    "o kazanda ***'ler var, ***lerden biri kazandan çıkmaya çalışınca diğer ***ler onu bacağından tutup içeri çekiyor zaten.

Velhasıl milli birlik beraberlik falan hikaye.
    Birinin başına bir şey musallat olduğu zaman, diğeri tepki göstermek yerine "oh olsun" diyorsa,
    edirnedeki köylünün akarsuyuna zehir karıştığında, karstaki köylünün umurunda olmuyorsa,
    sıranın bir gün kandisine de geleceğinin farkında değilse,
    o millet belini doğrultamaz.
    Evi tutarken herkes iyidir. Yeni kiracı adayınız iyi birine benziyor olsa da, DAVA GEÇMİŞİNİ mutlaka isteyin.
    https://www.milliyet.com.tr/ekonomi/...nir-mi-6994969

Sayfa 289/1002 İlkİlk ... 189239279287288289290291299339389789 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •