Sayfa 360/387 İlkİlk ... 260310350358359360361362370 ... SonSon
Arama sonucu : 3089 madde; 2,873 - 2,880 arası.

Konu: RYGYO - Reysaş Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş.

1.  Alıntı Originally Posted by cokenerjik Yazıyı Oku
    geçen yıl yatırım amaçlı gayrımenkuller %179 değerlenmişti (4,813 -> 13,445) bu senenin geçen seneden hiçbir farkı yok, aksine 2 arsa depo oldu, üstelik çok yüksek kiralama bedelleriyle. bunlar extra katkı demek. dahası bitti bitecek 3 proje var, bunlardan biten kısımların yeniden değerlemesi de gelirse bu da extra fark yaratır.

benim tahminim %150 portföy artışı, bu da 13 -> 33 milyar olacak demektir.
    dd fiyatı da 67 tl olur bu durumda, pd/dd oranı da 27/67 = %40 olur, bu fiyatta kalırsa, kalmaz elbette.
    Benim de tahminim 30 milyar üzeri olacaktır; ayrıca yeni senede kira artışları yüzde 60 ile devam edecek gibi.

2. Şirketin

500.000.000 lot hissesi var....

Bunun yaklaşık 310 milyon lotu reysaş taşımacılığın elinde....

42 milyon lotu Egemen Göğenin elinde....

25 milyon lotu yabancıların elinde

eder 377 milyon lot...

yani piyasada 123 milyon lot hisse var toplam olarak

hiçte fazla değil...
    Söylediklerim kendi fikirlerim olup yatırımcı tavsiyesi kapsamında değildir.

3. 2024 kira hasılatı şuanki net borcuna yakın olacak gibi , patronun yayında demesiyle

ama piyasa miyoptur önünü göremez
    Son düzenleme : Strategy; 01-12-2023 saat: 00:28.

4.  Alıntı Originally Posted by balıkadam Yazıyı Oku
    Hocam ben muhafazakar bir tahmin yaptim. Benim tahminimi en kötü senaryo olarak baz alabilirsiniz. ( hesaplarımı genellikle en olumsuzu düşünerek yaparim)

Bu arada bitti bitecek dediginiz 3 proje konut ve oto rey projeleri mi?

Yoksa bilmedigim depo projeleri mi var.

SM-M515F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    kötümser senaryo dediğiniz eğer yeniden değerleme uzmanı keyfe keder bir değerleme yapacaksa o zaman %50 arttı da diyebilir ama verilere dayanarak, aynı geçen sene yaptığı gibi bir yendien değerleme yapacaksa, %150 artış gayet ortalama bir senaryo olacaktır. iyi senaryo ise, tüm depoların değerlemesi, şu arsadan depo olan ve yüksek kiralama bedelleriyle kiralanan 2 depo emsal alınarak yapılsa, yeniden değerleme artışı %200 de gelebilir. geçen sene hakkıyla değerlenmediği söylenen ve benim de öyle düşündüğüm bazı depolar da, bu balçık depo örneğindeki kiralama gelirleri emsal alınırsa, geçen seneden çok daha fazla değerlenebilir. bunları tam bilemiyoruz ama benim tahminim, kısmen de olsa bitecek projeleri bu yıla sokmayacakları, bu yıl yenidnen değerleme öncesi de toplayabildikleri kadar hisse toplayacakları yönünde. aralıkta kısmen teslim alınacağı söylenen konutların değerlemesi yapıldıysa, bu extra katkı sağlar. 215 m tl görünen balçık arsa depo oldu yıllık da 167m tl gelir yazdı, burasının yeniden değerlemesi %500 de olabilir, bunun gibi diğer örnek de izmir'deki arsadan depo olan yer. sadece bu ikisi 1,5 milyar tl bir extra katkı sunacak değerlemeye.

yıl sonuna yetişmese de şu aşağıda belirtilen ilk 3 proje 2024 1.ç raporuna girebiilir, dolayısı ile satranç oyuncusu gibi 3 hamle sonrasına da bakmak gerekiyor, ha yıl sonu ha 2024 1.ç, bu 3 proje de portföye girmiş olacak. hatta satış gerçekleşmiş olursa direkt kasaya dağıtılabilir kar olarak girmiş olacak.

faaliyet raporunda belirtilen devam eden projeler şu şekilde belirtilmiş:

DEVAM EDEN PROJELERE İLİŞKİN BİLGİLER
    1. Ankara Sincan 415 Ada 30 Parsel; devam eden Otorey Ankara inşaatı % 70 tamamlanmıştır.
    2. İstanbul Sancaktepe 1975 Parsel; Melisia Evlerı inşaatı %45 tamamlanmıştır.
    3. İstanbul Sancaktepe’de Sur Yapı tarafından yapımı devam eden Muhit Projesinde B-G arası blokların Aralık Ayı içerisinde teslim alınması beklenmektedir.
    4. İzmir Bayındır 108 Ada 2 Parsel; proje aşamasındadır.
    5. Adana Sarıçam 1828,1829,1832,1833,1834,1835,1901 Parsel; proje aşamasındadır.
    6. Ankara Gölbaşı 98 Ada 1,2 ve 4 Parsel; proje aşamasındadır.
    7. Kastamonu Merkez 1299 Ada 8 Parsel; proje aşamasındadır.
    8. Ankara Kazan 3520 Ada 6 Parsel; proje aşamasındadır.
    9. Erzurum Palandöken 12579 Ada 1 Parsel; proje aşamasındadır.
    10. İzmir Bayındır Canlı Mahallesi 106 Ada 1-2-3 Parsel proje aşamasındadır.

5. 2024 sonu ort enflasyon beklentisi %40 , bu değerleme ve kira artış oranlarında min %40 olacak demektir

2024 sonu daha farklı rakamlar konuşacağız büyük ihtimal

Kiralama gelirlerinin %30 döviz cinsinden üstelik

6. değerleme öncesi patron alımları devam ediyor

7.  Alıntı Originally Posted by Strategy Yazıyı Oku
    değerleme öncesi patron alımları devam ediyor
    değerleme öncesi ne umduk ne bulduk.

8.  Alıntı Originally Posted by MHTMHT2 Yazıyı Oku
    değerleme öncesi ne umduk ne bulduk.
    borsada genel bir düşüş trendi var. Onun için düşüyor. Birde sene sonuna doğru insanların bir kısmı nakite dönmek istiyor. Onun içinde satışlar oluyor
    Söylediklerim kendi fikirlerim olup yatırımcı tavsiyesi kapsamında değildir.

Sayfa 360/387 İlkİlk ... 260310350358359360361362370 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •