Sayfa 903/999 İlkİlk ... 403803853893901902903904905913953 ... SonSon
Arama sonucu : 7989 madde; 7,217 - 7,224 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz III

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Türkiye
    Gönderi
    10,163
    Blog Entries
    12
    "Doların bu kadar kıymetli olmasının nedeni de bir zamanlar altın karşılığı olması nedeniyle tüm dünyada geçerli bir para olması ve dünya ticaretinde yaygın olarak kullanılabilmesidir..
    Ve dünya sahnesinde önemini yitirmesine de BENCE altın gibi bir karşılığının olmaması ve ABD tarafından kafasına göre basılıp ticari baskı aracı olması sebep olacaktır.."

Ben sadece bu ifadenize yanıt vermiş, sorular sormuştum...

Bu sorularıma yanıtınız var mı?

2.  Alıntı Originally Posted by EGEDUK Yazıyı Oku
    5,6799 vurdu çeker mi bilinmez
    5.6799 vurdu çekti.
    En güçlü veya en zeki olan değil, DEĞİŞİME en açık olan türler hayatta kalır...Charles Darwin
    https://twitter.com/r_x_p_u

3.  Alıntı Originally Posted by rxpu Yazıyı Oku
    5.6799 vurdu çekti.
    Bir ayda çıkıyor 2 günde vurup vurup veriyolar küfür serbest mi

*tcmb: Yıllık enflasyon alt gruplar genelinde gerilerken, enflasyondaki düşüşte büyük ölçüde temel mal ve enerji grupları belirleyici olmuştur

*tcmb: Bu dönemde gıda yıllık enflasyonundaki yavaşlama eğilimi sürmüştür.

*tcmb: Bu çerçevede, b ve c göstergelerinin eğilimindeki ılımlı seyir korunmuştur

*tcmb: Tüketici fiyatları üzerindeki üretici fiyatları kaynaklı maliyet baskılarında son dönemde önemli bir azalış gözlenmiştir

*tcmb: Eylül ayında, ulaştırma hizmetlerinde şehir içi ulaşım kalemi kaynaklı fiyat artışları gözlenecektir

“ Umutsuz durumlar yoktur, umutsuz insanlar vardır. Ben hiçbir zaman umudumu yitirmedim.” Mustafa Kemal Atatürk.

>>> FORUM KURALLARIMIZ <<<

5. Dolar karşısındaki para birimleri arasında dünya rekorunu kırdık mı acaba? Dolara sümküren adamın fantazisini gerçekleştiriyorlar.

6.  Alıntı Originally Posted by erdixx Yazıyı Oku
    Bir ayda çıkıyor 2 günde vurup vurup veriyolar küfür serbest mi
    Ayın daha 3. işlem günündeyiz önceki ayın başında da düşüyordu 5.73'de gap vardı zaten onu kapattı bu seviyelerde tutunursa yine yukarı dönecektir..

7.  Alıntı Originally Posted by HisseMA Yazıyı Oku
    Ayın daha 3. işlem günündeyiz önceki ayın başında da düşüyordu 5.73'de gap vardı zaten onu kapattı bu seviyelerde tutunursa yine yukarı dönecektir..
    Keyif kaçırıyor yoksa 2020 sonuna kadar satmıcam zaten umarım dediğiniz gibi olur 😌😌😌

geçenlerde burada konuşmuştuk..

doları alıp beklemek bir strateji olmaklar beraber orta uzun vadede sadece dünya ölçeğinde alım gücünü korur (en basit haliyle mevduata yatırılıyor senaryosu)..bu çoğu insan için yeterlidir.. burada problem yok.. ancak bazen insanlar (ben dahil) doları veya hisseyi satarak (bir miktarını) oluşacak fırsatları değerlendirmediğimiz için kendimize kızabiliyoruz.

ancak büyük oyuncular için dolar veya tl sadece kullandıkları birer enstrüman.. endeksi yukarı çek doları 5.45 e bas, sonra endeksi 10 bin puan düşür doları çıkar, enstrümanlar arasında geçişi yap..

bunun zamanlamasını bizler bilemeyeceğimiz için makul kademelerde (her bir enstrümanın %4-5 artış azalışları mesela) bu geçişleri yapmak faydalı olacaktır..

elbette her kişinin yoğurt yiyişi farklıdır..ancak duygusuz yatırımcı olmak gerekiyor.. zor zamanlar..her enstrümandaki dalgalanmadan az/çok bir şekilde faydalanmak lazım..
    It is not because things are difficult that we do not dare, it is because we do not dare that they are difficult. (Seneca)

Sayfa 903/999 İlkİlk ... 403803853893901902903904905913953 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •