Sayfa 748/1001 İlkİlk ... 248648698738746747748749750758798848 ... SonSon
Arama sonucu : 8005 madde; 5,977 - 5,984 arası.

Konu: Cafe Trend&Trade - II

Ziraat Bankası/Aydın: İVME Finansman Paketi ile şu ana kadar 52 bine yakın müşteriye uygun vade ve faiz oranı ile yaklaşık 14 milyar TL kredi kullandırımı gerçekleştirdik

Ziraat Bankası/Aydın: Kullandırılmış olan her 3 TL konut kredisinin yaklaşık 1 TL'sini sağlayarak konut kredilerinde yüzde 31 pazar payına ulaştık

“ Umutsuz durumlar yoktur, umutsuz insanlar vardır. Ben hiçbir zaman umudumu yitirmedim.” Mustafa Kemal Atatürk.

>>> FORUM KURALLARIMIZ <<<

Yenileme)Çekte bankanın ödemekle sorumlu olduğu miktar 2 bin 225 liraya çıkarıldı

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB), çekte muhatap bankanın hamile ödemekle sorumlu olduğu miktarı 2 bin 30 liradan 2 bin 225 liraya yükseltti.

TCMB'nin, Çek Defterlerinin Baskı Şekline ve Bankaların Hamile Ödemekle Yükümlü Olduğu Miktarın Belirlenmesine İlişkin Tebliğ'de Değişiklik Yapılmasına Dair Tebliğ'i Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayımlandı.

Buna göre, çekte muhatap bankanın hamile ödemekle sorumlu olduğu miktar 2 bin 30 liradan 2 bin 225 liraya yükseltildi.

Bu değişikliğin ardından söz konusu madde, tebliğde şu şekilde yer aldı:

"Muhatap banka, ibraz eden düzenleyici dışındaki hamile süresinde ibraz edilen her çek yaprağı için, karşılığının hiç bulunmaması halinde; çek bedeli 2 bin 225 lira veya üzerinde ise 2 bin 225 lira, çek bedeli 2 bin 225 liranın altında ise çek bedelini ödemekle yükümlüdür. Karşılığının kısmen bulunması halinde ise çek bedeli 2 bin 225 lira veya altında ise çek bedelini aşmamak koşuluyla, kısmi karşılığı 2 bin 225 liraya tamamlayacak bir miktarı, çek bedeli 2 bin 225 liranın üzerinde ise çek bedelini aşmamak koşuluyla, kısmi karşılığa ilave olarak 2 bin 225 lirayı ödemekle yükümlüdür."

Öte yandan yapılan değişiklikle, muhatap banka, süresinde ibraz edilen çekin karşılığının bulunmaması halinde her çek yaprağı için 1.345 liraya kadar ve kısmen karşılığının bulunması halinde ise bu miktarı her çek yaprağı için 1.345 liraya tamamlayacak biçimde ödeme yapmakla yükümlü kılındı. Söz konusu tutar, değişiklikten önceki tebliğde 1.255 lira olarak belirlenmişti.

Tebliğ 30 Ocak'ta yürürlüğe girecek.

Kaynak : Anadolu Ajansı

İYİ AYAK VALLA...HERİFE 100 bin TL LİK ÇEK YAZ BANKA BUNU ÖDESİN GERİSİNİN PEŞİNE SEN DÜŞ DİYOR DEVLET..
    DÖVÜNMEYİN.NEYE LAYIKSANIZ O ŞEKİLDE YÖNETİLİRSİNİZ

Chp lideri kılıçdaroğlu: Chp'li tüm belediyelerde
    asgari ücreti net 2 bin 500 liraya yükseltiyoruz //

“ Umutsuz durumlar yoktur, umutsuz insanlar vardır. Ben hiçbir zaman umudumu yitirmedim.” Mustafa Kemal Atatürk.

Adalar’da 277 tescilli fayton plakasının 300’er bin’den, fayton başına 6 atın da 4’er bin’den İBB’ce satın alınması ve ulaşımın elektrikli araçla yapılması UKOME’de kararlaştırılmıştır. Atlar veteriner kontrolünde Tarım ve Orman Bakanlığı’nın doğal yaşam alanlarına bırakılacak.

Yerli otomobilin hayal evreni.

Benim de, babayiğitlerin işi biraz bilenlerinin de elinde kesin bir bilgi var.

O da şu:

“Litium İon pil talebi ve üretimi 2019’dan 2030’a kadar yani 10 yıllık bir sürede 10 katına çıkacak.”

Bunun en büyük nedeni ise “EV” denilen elektrikli araçların giderek artacak olması.

2030 yılında tüm otomobil arzının yüzde 30’u ile yüzde 35’i arasındaki bir bölümünün elektrikli araçlar olacağı öngörülüyor.

Bu araçların en önemli ihtiyacı ise pil.

Bizim yerli ve milli otomobilimizi üretecek grubun CEO’su olacak bey “Pil”i önemsemiyor ama bakın dünyadaki en önemli pil üreticileri hangileri

http://www.fatihaltayli.com.tr/kose-...n-hayal-evreni
    NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE
    YERLİ MALI YURDUN MALI HERKES ONU KULLANMALI

Arçelik'te grev kararı alındı. Şirket görüşmelerin hala devam ettiğini bildirdi

Türk Traktör, Tofaş, Ford Otomotiv, Otokar ve Karsan'da grev kararı alındı, görüşmeler sürüyor

Yalan başka şeydir, hayal kurdurmak başka şey
    Cehalet iyi bir şey.

Böyle öz güven veriyor insanlara.

Dünyadan haberi olmayanlar, bir otomobil nasıl geliştirilir, nasıl üretilir haberi olmayanlar “Kıskanıyorsun” derken, konuya hakim olanlar “Elinize sağlık. Tam da doğruları söylüyorsun” diye teşekkür ediyorlar.

Dün bu endüstriye önemli katkı sağlamış bir isim “Sevgili Altaylı, kamuda görevim olduğu için açık açık sana destek veremiyorum, kusura bakma ama yerli otomobil konusunda yazdıklarını okuyunca odamda parmağımı kaldırıp ‘Ben de aynı şeyi söylüyorum’ diye haykırıyorum. Çok doğru yazıyorsun” mesajı yollamış.

Sağ olsun da doğruları yazmak için kimsenin desteğine zaten ihtiyacım yok.

Bakın bir kez daha ifade edeyim doğruları söyleseler hiç itirazım olmaz, itirazım halkın kandırılmasına.

2015 yılında bir Q5 platformu üzerine oturtulan önce Vietnamlılara, onlar “Yemeyiz” deyince 3 yıl önce Çinlilere satılmak istenen, sağda solda sergilendikten sonra elde kalan ve son olarak “yerli ve milli” diye bizlere gösterilen aracı herkes yutsa ben yutmam.

Deyin ki, “Ya zaten bizim yapacağımız araç bu değil. Biz çalışıyoruz. Size biraz heyecan vermek için bunu gösterdik ama asıl araç daha çizilmedi” eyvallah.

Bize 5 yıllık konsepti göstermeseniz de olurdu.

Bize pil teknolojisinde neler yapmaya çalıştığımızı gösterin, bize yaratılan mobilite ortamını anlatın, nesnelerin interneti nasıl çalışacak onu izah edin, 5G teknolojisi ile bu otomobili nasıl uyumlu hale getireceksiniz onun öyküsünü yazın, kentlerin elektrik altyapılarında elektrikli araçlara yönelik yenileme ve güçlendirme çalışmaları ile 5 yıllık, 10 yıllık planları anlatın.

Eyvallah.

Ama ne bize ne size destek veren siyasetçilere 5 yıl önce üretilmiş konsepti yerli ve milli dizayn diye yutturmaya kalkışmayın.

Bir otomobilin bu kadar kısa sürede geliştirilmesi mümkün değil.

2 seneye bile çok zor.

Palavra atmayın.

Hayal kurdurmak başka şeydir, palavra atmak başka şey.

Bizi saf zannetmeyin.

http://www.fatihaltayli.com.tr/kose-...ze-yerli-milli
    NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE

NE ZAMAN ADAM OLURUZ?
    Cehaletin konforuna sığınmadığımız zaman.

http://www.fatihaltayli.com.tr/kose-...ze-yerli-milli
    NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE

Sayfa 748/1001 İlkİlk ... 248648698738746747748749750758798848 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •