Sayfa 86/156 İlkİlk ... 3676848586878896136 ... SonSon
Arama sonucu : 1241 madde; 681 - 688 arası.

Konu: TETMT - Tetamat Gıda

1.  Alıntı Originally Posted by Baybo Bey Yazıyı Oku
    Sermayeyi kediye yüklediğini ve bu nedenle yüzde 900 bedelli artırım yaptığını, bu seneki 6 aylığında 1 milyon sermayeye karşı 1,5 milyonun üzerinde Arar açıkladığını, yakın zamana kadar piyasa değeri 7 milyonken kimsenin yüzüne bakmadığını ama birileri tamamını ele geçirdikten ve bahsettğiniz zat şirketi Babacan’ın akrabasından aldıktan sonra anormal prim yaptığını, fabrika binası diye söylenen binanın atolyeden farklı olmadığını, 7 liradan 106 liraya çıkmış hissede yüzde 900 bedelliye katılacak son sahiplerinin arandığını vs vs iletseydiniz çok daha açıklayıcı olurdu. Arkadaşlar bu kağıdı 7 küsür liralardan çok uzak olmayan zaman içerisinde 11,5 lardan satmış biri olarak diyorum ki iyi düşünün. Kumar oynamak istiyorsanız deneyin isterseniz. O görünürde alınan satılan lotlar sağ cep sol cep meselesidir. Kimse bu şirketin hissesine 106,5 lira vermez kağıdın yüzde 100 ünü ele geçirmiş sağ cep sol cep yapan speğinden başka.
    Yapmayın etmeyin. Çocuğunuzun rıZkını kumara teslim etmeyin.

Not: yukarıda yazılanlar alım veya satım tavsiyesi değildir. 30 senelik bir ky nin kişisel tecrübelerini paylaştığı muhabbetidir. Her yatırımcı kendi alım satımından kendi sorumludur.

Satgılarımla.
    Sevgili hocam adınıza üzüldüm. 7 liradan alıp 11.5 liradan satmış olmanıza yani. Çok dert etmeyin. Bu hisse size göre 11 lirayken daha gitmezdi 20 liraykende pahalıydı 30 oldu millet salaktı. 50 oldu yuh daha nelerdi. 106.5 tl yi kimse vermezdi. Çünkü sizden hariç kimse borsadan anlamıyordu*

2. %900 bedellinin ne demek olduğunu anlayacaksınız 😊

3. Bu şirkette şu anda pay sahibi olan küçük yatırımcı var mı acaba

Yüzde 900 bedelli nin ne olduğunu anlayacak kadar borsadan anlarım. Hatta o kadar iyi anlarım ki bazıları gibi reklam falan da yapmam. 106,50 liralık tavan fiyattaki bu tkuru da bir tane bile gerçek ky olmadığını bilecek kadar anlarım. Şu anda kağıtta bulunanlar Yanbu kağıdı buraya getirenlerdir. Ya da onların yancılarıdır. 290000 lotun tek tek kimde olduğunu karablaplı defterlerinde kendi ad soyadlrından daha iyi biliyorlardır. Ben kağıt yükselmez demedim ki. Bakın şu anda kent gıda diye bir kağıt var. Şekerlemeci. Her ramazan kurban bayramlarında sırf şeker sattıkları için prim yapar. Kent gıdanın piyasa değeri koç holdingin piyasa değerinin iki katı. Tcellin piyasa değernin neredeyse üç katı. Bizim borsamızda değerlemeler böyle . Bu kağıt da yöresel bir kuru meyve üreticisi kdar ama değeri 106,5 milyon. İşte bu yüzden diyorum bu kağıtta ky kalmamıştır. Ve en ufak 100 lotluk bir ky alımından sonra muhtemelen bir daha o rakamları göremeyecektir. Ky aldığı noktadan sonra dönüş başlar. Dönmediyse bilin ki işlemler hep bildik isimler arasındadır. Demek istediğim bu . Burası Türkiye. Kent gıda 2 koç holding eden bir borsa bizim borsamız maalesef. Belki de bunu da 1000 lira yaparlar. Yaparlar ama bu çıkıştan küçük yatırımcı 100 lira bile kzanamaz. Demek istediğim bu.
    Saygılar.
    İyi akşamlar.

Not: yukarıda yazılanlar alım veya satım tavsiyesi değildir. 30 senelik bir ky nin sadece muhabbetidir.

Alıntı Originally Posted by Vekil1924 Yazıyı Oku
    %900 bedellinin ne demek olduğunu anlayacaksınız
    yani diyorsunki bu sirket 106 milyon TL yapar

yahu bu sirketi aylarca takip eden biri olarak sirketi yerinde ziyaret edip baraka formatindaki binasi ile o gunku degeri 6 milyon TL bile etmeyecegine kanaat getiren biriyim ben !!

burda bir tek ben ve sn. cigerci vardi

ayrica son 10 yildir standart 4 milyon yillik cirosu ile mahalle bakkalarina rakip olan tkuru sirketi bu cirosunu sirasiyla 300-400 den baslayarak 1 milyonun uzerine cikan zararlari ile suslemistir.

butun urunlerini denemis ve lezzeti konusunda ise kesinlikle tereddut etmedim. sirf bu yuzden yatirim yapma karari almistim 5.5-6 araligindan nerdeyse sirketin halka acik kisminin %15'ini almistik.

ama net soyluyorum su anki yapisi ile ederi max. 10 milyon TL bile etmez. isteyen her Allahin kulu ile tartisabiliriz.

yatırım tavsiyesi degildir

5.  Alıntı Originally Posted by Baybo Bey Yazıyı Oku
    Yüzde 900 bedelli nin ne olduğunu anlayacak kadar borsadan anlarım. Hatta o kadar iyi anlarım ki bazıları gibi reklam falan da yapmam. 106,50 liralık tavan fiyattaki bu tkuru da bir tane bile gerçek ky olmadığını bilecek kadar anlarım. Şu anda kağıtta bulunanlar Yanbu kağıdı buraya getirenlerdir. Ya da onların yancılarıdır. 290000 lotun tek tek kimde olduğunu karablaplı defterlerinde kendi ad soyadlrından daha iyi biliyorlardır. Ben kağıt yükselmez demedim ki. Bakın şu anda kent gıda diye bir kağıt var. Şekerlemeci. Her ramazan kurban bayramlarında sırf şeker sattıkları için prim yapar. Kent gıdanın piyasa değeri koç holdingin piyasa değerinin iki katı. Tcellin piyasa değernin neredeyse üç katı. Bizim borsamızda değerlemeler böyle . Bu kağıt da yöresel bir kuru meyve üreticisi kdar ama değeri 106,5 milyon. İşte bu yüzden diyorum bu kağıtta ky kalmamıştır. Ve en ufak 100 lotluk bir ky alımından sonra muhtemelen bir daha o rakamları göremeyecektir. Ky aldığı noktadan sonra dönüş başlar. Dönmediyse bilin ki işlemler hep bildik isimler arasındadır. Demek istediğim bu . Burası Türkiye. Kent gıda 2 koç holding eden bir borsa bizim borsamız maalesef. Belki de bunu da 1000 lira yaparlar. Yaparlar ama bu çıkıştan küçük yatırımcı 100 lira bile kzanamaz. Demek istediğim bu.
    Saygılar.
    İyi akşamlar.

Not: yukarıda yazılanlar alım veya satım tavsiyesi değildir. 30 senelik bir ky nin sadece muhabbetidir.
    Hocam küçük yatırımcıdan kastınız ney bilmiyorum. Ben kimsenin yancısıda değilim. Daha önceden yibitaşta ondan öncede işbtr işkurda işlem yapmış birisiyim sorsanız bir balinanın bile adinı soyadını bilmem. Bazı konularda haklısınız kent koç benzetmesinde mesela ama ben kenttende doğru noktada giriş yaparak %100 oranında kazanç sağladım hala da kazanıyorumm. Fikirlerinize saygı duyuyorum. Fakat gerçek olan birşey var bedellinin veya bedelsizin hisseye etkileri. Ayrıca Şirketin %70 şini satın alan şahıs ta ülkerde genel müdürlük yapmış birisi. Bence zaman herşeyi gösterecek kim haklı kim haksız bekleyip görelim o zaman saygılar.

6.  Alıntı Originally Posted by hayek Yazıyı Oku
    yani diyorsunki bu sirket 106 milyon TL yapar

yahu bu sirketi aylarca takip eden biri olarak sirketi yerinde ziyaret edip baraka formatindaki binasi ile o gunku degeri 6 milyon TL bile etmeyecegine kanaat getiren biriyim ben !!

burda bir tek ben ve sn. cigerci vardi

ayrica son 10 yildir standart 4 milyon yillik cirosu ile mahalle bakkalarina rakip olan tkuru sirketi bu cirosunu sirasiyla 300-400 den baslayarak 1 milyonun uzerine cikan zararlari ile suslemistir.

butun urunlerini denemis ve lezzeti konusunda ise kesinlikle tereddut etmedim. sirf bu yuzden yatirim yapma karari almistim 5.5-6 araligindan nerdeyse sirketin halka acik kisminin %15'ini almistik.

ama net soyluyorum su anki yapisi ile ederi max. 10 milyon TL bile etmez. isteyen her Allahin kulu ile tartisabiliriz.

yatırım tavsiyesi degildir
    Hocam öncelikle değerli yorumlarınız için teşekkür ederim. Demekki hüseyin avni bey sizin göremediğiniz şeyleri görmüş

Hocam öncelikle değerli yorumlarınız için teşekkür ederim. Demekki hüseyin avni bey sizin göremediğiniz şeyleri görmüş
    Hüseyin Avni hicbir seyi gormüs degil sn.vekil1924

konusulacak cok sey varda gerek yok ! aslinda kendisi hisselerini bu fiyatlardan tavandaki 44.000 lot istekli aliciya vermesi kendisi icin en iyi yatirim olurdu

baska da bir sey demek istemiyorum

8. Lüks kadife forum sayfasında da yazmıştım şimdi burada da kısaca yaZayım

Hocam küçük yatırımcıdan kastınız ney bilmiyorum. Ben kimsenin yancısıda değilim. Daha önceden yibitaşta ondan öncede işbtr işkurda işlem yapmış birisiyim sorsanız bir balinanın bile adinı soyadını bilmem. Bazı konularda haklısınız kent koç benzetmesinde mesela ama ben kenttende doğru noktada giriş yaparak %100 oranında kazanç sağladım hala da kazanıyorumm. Fikirlerinize saygı duyuyorum. Fakat gerçek olan birşey var bedellinin veya bedelsizin hisseye etkileri. Ayrıca Şirketin %70 şini satın alan şahıs ta ülkerde genel müdürlük yapmış birisi. Bence zaman herşeyi gösterecek kim haklı kim haksız bekleyip görelim o zaman saygılar.
    Önce doğru alım yeri nedir? Bizler kendi kfaöıza göre doğru alım yerini sadece tahmin edebiliriz. Bana göre pandemi döneminde bütün gıdalar gaz almış giderken bunkağıt için doğru alım yeri 7 civarıydı. Nitekim 7 den aldım . 20 gün içerisinde de yüzde 60 karla şimdi tam hatırlamıyorum 11,5 civarında sattım. Bana göre çok karlı bir işlemdi ve tamamlandı. Sn Hayek de bu hisse net forumunun eskilerindendir. Saygı duyarım . Ona göre 6 liradır. Ona baksanız da 10 liradan satıp çıkmıştır. O da makul değerlerdir.

Şimdi çoğu küçük böyle kağıtta spekler çok aşağılardan girerler . Muhtemelen bu speğin de ilk alım fiyatları ( tamamen tahmin) yaklaşık benim aldığım rakamlrdır ve hatta ondan da daha düşük rakamlardır. İlk yükselişle birlikte 11-12 civarlarından muhtemelen ky ( küçük yatırımcı) malı yemiştir (sadece tahmin) . Bunun üzerinde kağıdı daha da yukarılara sürmüştür ve ilk yüzde 900 bedelli açıkladığında artık zaten kağıtta hiçbir küçük yatırımcı kalmamıştır. Siz de bahsettiniz. Ne olduysa yüzde 900 bedelliden sonra başladı diye. Bu açıklamadan sonra kağıtta ky klmadığı için kağıdı yukarı doğru fütürsuzca sürmüştür. Zaten lüks kadife de de anlattığım gibi yüzde 900 bedelsizden ve kağıdın tümünün bunlişiye geçişinden sonra burada spekler üçüncü şıkkı uygularlar. Kağıdı saçma sapan rakamlara çekerler. Bu yüzden de diyorum ya 1000 liraya bile çekebilirler.çünkü alım satımlr hep kendi tanıdıklarıdır. Atıyorum işi iyice abartıp 1000 liraya çektiler. Bir süre orada tutarlar. Ufak alım satımlarla. Sonra bir gün ky nin teki dayanamaz kğıda atlar. Ya da kağıt 1000 gibü absürd rakamdaysa atlamasına bile gerek yok. Kğıdın ortalamarı yeterince yükselteyse atıyorum bıktıran taban seansları başlar. Bu sefer de tepki alımlarını kovalayan ky leri avlaöaya başlarlar. Forumlarda bu kağıt nereden döner diye konuşmalar başlar. Yüzde 50 düşünce tepki alımı olmadı mı. Fibaonacci oranlarını denerler. Çok bilmiş tekniler avlamak için. Daha sonra 1/4 de denerler. Ta ki tüm malı çıkana kadar. Kağıt 10 lara vbile geldiğinde sğek o kadar milyonlr kznanmışlrdır ki 1 liradan satsalar bile para kazanırlar. Çünkü zaten elde kalan son mallarım parasını da hatta onlarca katını da kazanmışlardır.

Demek istediğim bu. Hisse net in onlarca sene ayakta durmasının altında da Hayek gibi yazarlarıdır. Beni sorarsanız ben de bundan 17-18 sene önce de bu forumda farklı nickle yazmaktaydım ben de. Sn Hayek de eğer nickini değiştirmediyse hisse net in ilk zamanlarından beri vardır. Benim o zamanlarda da amacım kağıt önermektense küçük yatırımcıyı bilgilendirmekti. Şu an da amacım farklı değil. Ben o zaman farklı trollerden üzerime yüklenenlere dayanamayıp forumu terk etmiştim 2005 gibiydi galiba. Hayek ise çok daha dirayetli durarak bugünlere kadar forumda kaldı. Tekrar söylüyorum hisse net halen en güvenilir ve yıllardır devam eden bedava hizmet veren bir forumsa bunun arkasında sn Hayek gibi buraya emek veren arkadaşlar sayesindedir.

Herkese saygı duyuyorum. Benim yazılarımı lütfen alım satım önerisi olarak da almayın. Kimseyi kırmak da değil niyetim. Niyetim yalnızca çoluk çocuğunun rızkını üç kuruş fazla kazanmak için borsaya yatıran insanları bir nebze olsun bilgilendirmek .
    Saygılrımla.

Sayfa 86/156 İlkİlk ... 3676848586878896136 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •