Sayfa 847/903 İlkİlk ... 347747797837845846847848849857897 ... SonSon
Arama sonucu : 7222 madde; 6,769 - 6,776 arası.

Konu: ISKUR - İş Bankası Kurucu

1.  Alıntı Originally Posted by marangoz Yazıyı Oku
    mesela 2008 yılında iskur bende vardı ve ben intifa senedi sahibi olarak eksik temettü aldım. Intifa senedi sahibi sadece temettü hakkı var onu eksiksiz alması gerekir. Sonuç itibariyle eksik almış oldum değilmi. Bu hak devretmez eğer geçerse intifa senedi sahibi eksik temettü almış olur sana bu değeri ödeyerek bana ödenmemiş olma durumu ortadan kalkmaz. Bu ödeme zorunludur ödenmemişse hak kaybı dönemin hisse sahibindedir değişmez. Bunu avukatınızla istişare edin. Intifa senedi sahipliğine aykırı bir durum bu sizin savundugunuz. Ayrıca zaman aşımı konusuda var. Bana herhangi bir temettü isabet etmiyor. Hoş ben zaten mahkemenin sizib açınızdan olumlu sonuçlanacagını düşünmüyorum. Saygılar
    merak etme marangoz imha sürecinde seni de araya sıkıştırırız

2.  Alıntı Originally Posted by marabadan Yazıyı Oku
    Marslı üstat, iş bankası hisse yapısında değişiklik olmayacak diyor ve de bu işkuru etkilemez demişsin. O zaman bu söylemden sermaye hissesi olan işa nın ve işb nin negatif etkilenmesi gerekmez mi. İşa ve işb nin taban gitmesi gerekirken tersi olması marangozu haklı mı çıkartıyor diye insan düşünmeden edemiyor. O yüzden işkurun yolu açık ama işa ve işb alacaklar bir daha düşünsün derim. Para kolay kazanılmıyor...
    İki aydır işatr de her gün 11-12 kişi tavandan alıcı bekliyor.
    Bu emir girenlerin hiç birinin küçük yatırımcı olduğuna inanmıyorum. Neyin ne olduğunu biliyorlardır.

3.  Alıntı Originally Posted by marangoz Yazıyı Oku
    Ben iş bankası yatırımcısıyım herşeyi sorma hakkım var. Geçmişte hiçbirinizde yokken uzun yıllar kurucu taşıdım.

İmha konusu benim işime gelmez şuan sonuçta kasadan para çıkacak. Ortaklıgım oraninda benim param dağıtılmış olacak ben bu şekilde bakarım... tabiiki olmayacakta işte olursa diye diyorum. O yüzden karşı çıkıyorum. Bu yapılan işlem muhasebeleştirmenin basitleştirilmesi işidir ötesi yok. Siz zaten anladığım kadarıyla ne tahta fiyalamasına ne de imhaya odaklanmışsınız. Mahkeme odağınızda bence de en doğrusu o. İş bankasına karşı mahkemeyi kazanabilirseniz büyük bir iş çıkarmış olursunuz. Ancak çok zor

Bu arada ödenmeyen temettülerle ilgili sn. Marslının bir yorumu vardı. Ana tema intifa senedi hissedarı her türlü temettüsünü alır değilmi. Geçmişte alınamayan temettülerin sahipliği o dönemdeki hisse sahipleridir. Örneğin; 2010 yılında bir kiracın var kirayı ödememiş mahkemeye vermişsin o hak sattığın kişiye geçmez intifa senetlerinde hak konusu buna birebir benzer. Zaten sizinde mahkemenin ana teması bu "intifa senedi sahibi tenettüsünü eksiksiz alır". Diyelimki 1nisan 2012de 1lira temettü ödendi o ödeme eksik yapıldığı sonucu mahkemeden çıktığı için 1 lira temettüyü alanın hakkı doğacaktır. Hisseyi satmış dahi olsa o dönemin hakkı o dönemdeki hisse sahiplerinindir. Her dönem ayrı ayrı hesaplanır o şekilde ödenir. Bu hak devretmez. Ancak zaman aşımı konusu olduğu için mahkemeyi kazansanız bile 1991den bugüne kadarki tüm temettüleri alabileceğinizi düşünmüyorum.
    Hiçbirinizde yokken vs genellemeseydin keşke. Bir hisseyi üzerindeki haklarla birlikte alırsın. Anlayabileceğin yalınlıkta yazayım ki sen de anlayabil. Tcell vardı bende 3 sene taşıdım ve sattım, bende olduğu dönem temettü dağıtmadı, ben sattıktan sonra temettü dağıtmaya karar verdi. Hisse bendeyken dağıtmadığı karlardan da temettü dağıttı. Ben gidip turkcelle hani benim kar payım desem gülerler.

Yatırımcı ilişkilerini aradım, yok öyle bişi dediler demişsin. Telefona bakan acemi çalışan evet marangoz bey, itfa yapacağız mı diyecek. Keşke aramışken sorsaydın imtiyazlı ve kurucu hisse nereden nereye gitti, hisse hareketini gerektirecek kamuoyuna açıklanmamış bir durum yoktur diye kap atsaydı iş bankası. Ayrıca geçen genel kurulda holdingleşme çalışmamız yok dedi bankanın genel müdürü ve yönetim kurulu başkanı.

İşlemlerin gerçek olmadığını iddia ediyorsun, elinde varsa koyarsın tavana, gerçek mi değil mi görürsün.

Bölünme tebliğinin koşulları net, mağdur olacağını düşünüyorsan açarsın davanı sonucunu beklersin.

4.  Alıntı Originally Posted by marangoz Yazıyı Oku
    Mesela 2008 yılında iskur bende vardı ve ben intifa senedi sahibi olarak eksik temettü aldım. İntifa senedi sahibi sadece temettü hakkı var onu eksiksiz alması gerekir. Sonuç itibariyle eksik almış oldum değilmi. Bu hak devretmez eğer geçerse intifa senedi sahibi eksik temettü almış olur sana bu değeri ödeyerek bana ödenmemiş olma durumu ortadan kalkmaz. Bu ödeme zorunludur ödenmemişse hak kaybı dönemin hisse sahibindedir değişmez. Bunu avukatınızla istişare edin. İntifa senedi sahipliğine aykırı bir durum bu sizin savundugunuz. Ayrıca zaman aşımı konusuda var. Bana herhangi bir temettü isabet etmiyor. Hoş ben zaten mahkemenin sizib açınızdan olumlu sonuçlanacagını düşünmüyorum. Saygılar

Sana tek bir soru; şayet sattığını söylediğin hisselerin şu anda elinde olsaydı, yine bu paylaşımları yaparmıydın.

5.  Alıntı Originally Posted by marangoz Yazıyı Oku
    Neler neler konuşuldu ve hala konuşuluyor. Bir zamanlar dosya CB nın masasındaydı ne oldu o dosyaya? Olmadı, holdingleşme. olmadı, mahkeme... olmadı, tekrar başa dön...
    mahkeme... olmadı diyerek manüpilasyon yapma kardeşim insanların günahına girme .şahsi davamı istinafta kazandım .mesela dava da devam ediyor ama senin aradığın yatırımcı ilişkilerdeki memur ve iş bankası bu açıklamayı ne sana ne de yatırımcılarına KAP ta duyur madı .veya duyuramadı o yüzden hissen yok acın büyük anlıyorum seni hisseni kaptırdın ama acını kendinde yaşa burada zaten senin sözünle veya bir başkasının sözüyle iş yapacak kimse yoktur.heee biz hisse değersiz yatırımcı elinden değerli yatırımcı eline geçtiği için seviniyoruz sadece olay bu .sende burda saçma sapan yazarak kalabalık yapma.he birde eskiden elinde olan hisseden eksik temettü alanların hakkı sonradan onlara verilecek diye bir şey demiştin ya bence sen bir avukata danış .yazdıklarım kesinlikle yatırım tavsiyesi değil bilgi amaçlıdır.saygılar.

Sayfa 847/903 İlkİlk ... 347747797837845846847848849857897 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •