Sayfa 122/930 İlkİlk ... 2272112120121122123124132172222622 ... SonSon
Arama sonucu : 7440 madde; 969 - 976 arası.

Konu: ISYAT İş Yatırım Ortaklığı

1. eskiden bu form güzeldi.halil buhur listesine eklendikten sonra çok degisti...uzun vadeciyim diyorlar ama konuşma şekilleri trader gibi...neyse 27 milyon liralık hedefe ramak kaldı.
    psikolojinizin kaldıramayacağı pozisyonlar açmayın...en güzel pozisyon gece yatakta rahatça uyuduğununuz pozisyondur...

2.  Alıntı Originally Posted by HISIM Yazıyı Oku
    Yoksa herkesi borsayla dun tanismis sazanlar gibi mi goruyorsunuz..?
    Bak kardeşim ben İş yatırımla ilgili düşüncelerimi yazdım,hiç kimseyi sazan görme gibi etik olmayan bir düşünceye de karektere de sahip değilim..Konuyu öyle algılaman tuhaf....Yazımda öyle bir cümle mi var...Ben temmetü veren şirketler dağıtıkları bu karı kendileri daha gelir getirici yatırımlarda kullansalar şirket daha hızlı büyür ve senedi de o oranda çıkar...Örneğin size karından %15 dağıtan bir şirket mi yoksa bu karı dağıtmayıp faaliyetlerinden kullanıp bu kardan %100 kazanan bir şirket mi daha iyi derseniz elbette o karı katlayan şirketi yeğlerim....Kar marjı yüksek şirketler karlarını katladıklarında fk oranları o oranda düşer ve kendini amorti etme süreleri o oranda kısalır..Aselsan ın 4-5 yıllık kar çizgisini incelerseniz fiyatının neden onlarca kat çıktığını da göreceksiniz..İş yatırım bunca sermayeye rağmen dün itibari ile portföyünde %1.65 hisse ---yabancı menkul %46.7
    Ortaklık payı%6.9------ Ters repo %4.66 Diğer %40 ..Endeks 80 bin-85000 den bu yana 30 bin bir rakam yükselirken bu yükselişe %2-%3 hisse oranı ile iştirak etmek hantallığını gösteriyor..Peki cazibesi ne %40 lık iskonto ve bunca yükselişte ölü gibi durup bir hareketin artık olma ihtimali...Ve döviz repo vb de oluşu ile risk oranının düşüklüğü ...Ben bunları yazdım diye milleti sazan mı görüyorum...bu benim düşüncem...Maliyete gelince adam başka bir hisseyi alıp yüzde yüz karla satıp o karla iş yata girmişse onunda maliyeti sıfırdır..(YTD)

3.  Alıntı Originally Posted by HISIM Yazıyı Oku
    Yoksa herkesi borsayla dun tanismis sazanlar gibi mi goruyorsunuz..?
    Bu tip mesajlar yazarsan kimse sana cevap vermez.

Yazılan mesajlar senin iyiliğin için.

Daha detaylı bilgi için müşteri temsilcini arayabilirsin, sonuçta maaş alıyor, hizmet versin.

Benden sana bir tavsiye: Endişe içinde isen endişeni sonlandırmak istiyorsan pozisyonunu kapat.

4.  Alıntı Originally Posted by YATIRIMCI-X Yazıyı Oku
    Bak kardeşim ben İş yatırımla ilgili düşüncelerimi yazdım,hiç kimseyi sazan görme gibi etik olmayan bir düşünceye de karektere de sahip değilim..Konuyu öyle algılaman tuhaf....Yazımda öyle bir cümle mi var...Ben temmetü veren şirketler dağıtıkları bu karı kendileri daha gelir getirici yatırımlarda kullansalar şirket daha hızlı büyür ve senedi de o oranda çıkar...Örneğin size karından %15 dağıtan bir şirket mi yoksa bu karı dağıtmayıp faaliyetlerinden kullanıp bu kardan %100 kazanan bir şirket mi daha iyi derseniz elbette o karı katlayan şirketi yeğlerim....Kar marjı yüksek şirketler karlarını katladıklarında fk oranları o oranda düşer ve kendini amorti etme süreleri o oranda kısalır..Aselsan ın 4-5 yıllık kar çizgisini incelerseniz fiyatının neden onlarca kat çıktığını da göreceksiniz..İş yatırım bunca sermayeye rağmen dün itibari ile portföyünde %1.65 hisse ---yabancı menkul %46.7
    Ortaklık payı%6.9------ Ters repo %4.66 Diğer %40 ..Endeks 80 bin-85000 den bu yana 30 bin bir rakam yükselirken bu yükselişe %2-%3 hisse oranı ile iştirak etmek hantallığını gösteriyor..Peki cazibesi ne %40 lık iskonto ve bunca yükselişte ölü gibi durup bir hareketin artık olma ihtimali...Ve döviz repo vb de oluşu ile risk oranının düşüklüğü ...Ben bunları yazdım diye milleti sazan mı görüyorum...bu benim düşüncem...Maliyete gelince adam başka bir hisseyi alıp yüzde yüz karla satıp o karla iş yata girmişse onunda maliyeti sıfırdır..(YTD)
    Siz yazinizda, hisse fiyati verdigi kar payi kadar dusuyor deyince, bizler nasil bir yatirimci oldugunuzu dusunelim.

UV'cimi ?

Belki yuz defa dedik, kisacilar uzak dursun, uzulmesinler diye.

Diger taraftan, kar payi vermesin, sermayeye ilave etsin dusuncesi tutmaz bu piyasada, millet kar payi icin bekliyor.

Ornek LIDFA.

Aynen sizin dediginizi yapiyor, bakin bi fiyatina, beklenen cikisi yapmismi ?

Sizin kisisel olarak yeglediginiz sizin meseleniz, ancak biz burada herkesin konusunu konusuyoruz.

Ters repo, diger, hisse vs. fonun elde tuttugu, alip sattigi degerler konumuz degil, biz yilda verdigi 15 Kurusu konusuyoruz.

Kaldi ki, gecmis yillarda bir suru hisse varken de ayni % 40 iskontoluydu.

Hissenin %40 iskontolu olmasi, sirketin meselesi degildir ayrica, yatirimcinin zekasi ile ilgili bir konudur.

ASELS'in hicbir seyini incelemem, ISYAT tarihinde hic bir zaman 47 TL. den 32 lere dusmedi.

Eger hisse tutsaydi, malum algi nedeniyle cok buyuk montanda ASELS tutacakti, bu dususle de yillik tum kar'ini muhtemelen kaybedecekti.

Demem o ki, bu hisseyi tutan cogunluk, borsada islem yapan en akilli ve tedbirli gruptur.

Onlar yani uzuncular, neyi ne zaman yapacagini iyi bilirler.

Hisse senedinde herkes bilirki, mal alistan kazanilir.

Paraniz var ve cok uygun fiyattan sectiginiz hisseyi alamadiniz, ne yaparsiniz ?

Is'te onceki yazimda onu ornekledim.

bir iki yil sabreder, hisse fiyatini 0.60-0.70 ortalama maaliyete cekersiniz.

Yuksek montanli islem yaptiginiz icin de, 60 kurus maaliyetli malinizi eger 1.20 den satarsaniz, %100 kazanirsiniz, dogrumuyum ?

Bu 6/49 degil, sansla da alakasi yok.

Bilmem anlatabildim mi ?

5.  Alıntı Originally Posted by 111222333 Yazıyı Oku
    Bu tip mesajlar yazarsan kimse sana cevap vermez.

Yazılan mesajlar senin iyiliğin için.

Daha detaylı bilgi için müşteri temsilcini arayabilirsin, sonuçta maaş alıyor, hizmet versin.

Benden sana bir tavsiye: Endişe içinde isen endişeni sonlandırmak istiyorsan pozisyonunu kapat.
    Pardon, anlayamadim.

Alintilamissiniz, benim icin mi yazdiniz bunu ?

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    3,052
     Alıntı Originally Posted by HISIM Yazıyı Oku

Belki yuz defa dedik, kisacilar uzak dursun, uzulmesinler diye.
    Abi aynen.
    Zaten kısa vade alıp kar edenlerden Yuzde 10 otomatik vergi kesiliyor. Bir anlamı kalmıyor...
    Burda olay UV'ye teşvik etmektir.
    İşYO bir fondur. UV kazandırır.
    Tüm ortaklara bol kazançlar..
    Syg...
    “Sermaye piyasası, sabırsız kişiden sabırlı kişiye para aktaran bir araçtır". Warren Buffett
    "Don't be dazzled by the stock market.. It's a giant distraction" John Bogle

7.  Alıntı Originally Posted by HISIM Yazıyı Oku
    CHP ortakligi Is Bankasinda, ISYAT farkli bir kurulus.

Gerci tum ortaklari Is Bank'in.

Boyle bir sorun olmaz bence.
    anladım.umarım olmaz dediğiniz gibi.

8. Bu hisse 5 yıldır hep 84 kuruştu.

2013 yılında 84 kuruştan 100.000 lot alan birisi 1 yıl sonra 2014 yılında HB (hisse başı) 18,7 kuruş temettü aldı. Temettü verdiği gün fiyat yine 84 kuruşa indi. Bu döngü 2013 den beri devam ediyor. Temettü paralarına yine 84 kuruştan İşyat alırsanız 4 yıl sonunda sizinle aynı tarihte 84 bin lirasını yıllık %10 dan mevduata koyan birisine göre %34 daha fazla kazanmış oluyorsunuz. Şu anda Aralık ayındayız yani ilk alış tarihi olan Mayıs 2013 e göre tam 4,5 yıl geçmiş.

Hisse fiyatı 91 kuruş. Hesap ortada. İşyatların temettüsüne dokunmaz yine hisse alırsanız mevduata göre yılda %10 daha fazla kazanırsınız. Fon yani bu. Enflasyon üstü yıllık %10 bana yeter diyenlerin hissesi.

2013 Mayıs'ında 84.000 liralık Asels, Petkm, Eregl, Toaso, Froto, Adana, Tuprs, Hekts, Soda, Boluc, Aygaz vs den birini alsaydık ohooo şimdi 500 bin liramız olurdu diyorsanız bu hisse size göre değil.

Sayfa 122/930 İlkİlk ... 2272112120121122123124132172222622 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •