Onemli Gunler Banner
Sayfa 121/930 İlkİlk ... 2171111119120121122123131171221621 ... SonSon
Arama sonucu : 7440 madde; 961 - 968 arası.

Konu: ISYAT İş Yatırım Ortaklığı

1.  Alıntı Originally Posted by HISIM Yazıyı Oku
    Son Varlik degeri 239 Milyon TL.

214 Milyonla baslamistik.

Fark 25 Milyon.

25/160 = 0.156

NET VARLIK DEĞERi......................240.016.687,56 TL.

https://www.kap.org.tr/tr/Bildirim/645014

2.  Alıntı Originally Posted by izmirli_hoca Yazıyı Oku
    Alan yok satan yok..

Bir Atlas kadar olamadı..
    Geçmiş mesajlarimda defalarca dile getirdim.

Iddia etmiyorum..ama,

isyat eski isyat değildir.

(Bu gün bakanın bir tanesi açıklama yaparken şunu dedi.
    "Karlarinizi dagitmayip sermayeye ekleyin gibi")

Böyle bir düşünce hayata geçerse (ben dahil) isyat ta temettu bekleyen arkadaşlar olarak elimize başka birşey geçebilir.Benim korkum budur.
    Yaklaşık 9 aydır hiç bir getirisi olmadı bana. 3,5 ay daha temettu yu bekleyecez.
    Ne olacağını kestiremiyorum.
    Endeks 102 den 109 olmuş
    bu hala 89 mu olsam 90 mı olsam diye karar veremiyor.
    Ya 102 endekste düş adam gibi tam girelim..Yada bu yükselişe ayak uydurki Yeni girenler biraz yukarıdan maliyetlensinki elimizdeki hisselerin biraz anlamı olsun.
    Benim elimdeki kağıtlar (dolayısıyla param) paçavra oldu.

HTC Desire 816 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

3. Misyonumuz, Şirketimiz portföyünün mevzuat ve ana sözleşmeye uygun olarak, riskin dağıtılması ilkesi doğrultusunda etkin, tutarlı ve rasyonel bir şekilde profesyonelce yönetilmesi ve Kar Payı Dağıtım Politikamız paralelinde pay sahiplerine yıllar itibariyle düzenli bir temettü gelirinin sağlanmasıdır.

http://isyatort.com.tr/hakkimizda.html

Bu sirket, 03.04.2012 yili bilancosunda 6 Milyon zarar aciklamisti. Ve o yil cogu gecmis yil karlarindan olmak uzere 16 kurus net nakit kar payi vermisti.

Eger ek'teki linkde 2012 yili satirina bakarsaniz, Dagitma Orani sutununda -350 gorursunuz.

https://www.isyatirim.com.tr/tr-tr/a...px?hisse=ISYAT

4.  Alıntı Originally Posted by boschyatirim Yazıyı Oku
    Geçmiş mesajlarimda defalarca dile getirdim.

Iddia etmiyorum..ama,

isyat eski isyat değildir.

(Bu gün bakanın bir tanesi açıklama yaparken şunu dedi.
    "Karlarinizi dagitmayip sermayeye ekleyin gibi")

Böyle bir düşünce hayata geçerse (ben dahil) isyat ta temettu bekleyen arkadaşlar olarak elimize başka birşey geçebilir.Benim korkum budur.
    Yaklaşık 9 aydır hiç bir getirisi olmadı bana. 3,5 ay daha temettu yu bekleyecez.
    Ne olacağını kestiremiyorum.
    Endeks 102 den 109 olmuş
    bu hala 89 mu olsam 90 mı olsam diye karar veremiyor.
    Ya 102 endekste düş adam gibi tam girelim..Yada bu yükselişe ayak uydurki Yeni girenler biraz yukarıdan maliyetlensinki elimizdeki hisselerin biraz anlamı olsun.
    Benim elimdeki kağıtlar (dolayısıyla param) paçavra oldu.

HTC Desire 816 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Beklentin çok yanlış bu hissede.

yeri gelir 2 SENE aynı fiyatta durur sonunda 1 ayda %20-25 artar ve geçmiş zamanı telafi eder.

5. Son 10 yılın temettü verimi ortalaması %12,5 ve son 5 yılınki ise %15.

Geçen yıl verim %12,5 imiş.

Demek ki temettü verdiği gün 1,00 liradan kapatmış ve 12,5 kuruş temettü verdiği için temettü verimi 12,5 krş /100 krş = %12,5 olmuş.

Bu yıl 15 kuruş temettü dağıtırsa temettü vereceği günğn kapanış fiyatı geçmiş yıl ortalamalarına bakarsak;

Son 10 yılın ortalaması olan %12,5 temettü verimine göre,

15 kuruş / 120 kuruş = %12,5 (Hisse fiyatı 1,20 lira)

Son 5 yılın ortalaması olan %15 temettü verimine göre,

15 kuruş / 100 kuruş = %15 (Hisse fiyatı 1,00 lira) olabilir.

6. Bugün ben de 0.90 dan alarak aranıza katıldım..Bu hisseye girmeden önce biraz araştırdım bir temmetü hissesi...Aslında ben pek temmetü hisselerini sevmem ama bunda bir de şu durumu gördüm borsa 70 binlerden buralara gelmiş bunun fiyatında bir oynama olmamış ama paybaşı değerinde artış olmuş yani 1490 larda...Yalnız bu yo nun geçmişine baktığımızda zaman zaman %25-30 hisse taşırken ne hikmetse çıkan bir endekste hisse oranını %2-3 lerde tutuyor..Endeks 85 bin üstüne çıktığından bu yana minimum hisse taşıyor..Yani %2-3 bazen 5 bu civarlar...durum böyle olunca da paybaşı değeri eskisi gibi hızlı artmıyor..Ama sayfasına bakarsanız önerdikleri hisselere bakarsanız bir çok hisseyi ucuz görüyor bu hisselere %30-40-50 iskonto biçiyor ama portföyünde %2.5 hisse taşıyor..Bari %10 hisseye gir madem bu kadar araştırma yapıyorsun...Velhasıl burda bir gariplik var...
    Sayfada bazı yazıları okudum temmetü odaklı yorumları gördüm..Ben de şöyle düşünüyorum keşke temmetü vermese de temmetü yerine o engin araştırma ve bilgisiyle hızlı büyüyen şirketlerin senetlerini alsa öyle bir durumda paybaşı değeri hızla artar ve senet de ona göre hızlı primlenir..Koca iş yatırımın koca portföyünün çıkan bir borsada %2.5 hisseye ayırması gerçekten fiyasko bir durum...Endeks 70 binden buraya gelirken bir çok hisse %100 den fazla prim yaptı..İş yatırım koca portföyünden iyi bir kaç şirkete %10 -%15 bile ayırsaydı şu anda paybaşı değeri 1800 lere dayanırdı ki hissede 1300 den aşağı olmazdı o zaman varsın temmetü vermesin..Zaten temmetü verince ne oluyor ki o oran da da hisse düşüyor..Bu mantıkla hisse alanları da anlamıyorum..O zaman git paranı faize %10 la yatır 10 yılda amorti et..Bir borsacının amacı hızlı büyüyeyen şirketlerin senedini bulmak olmalıdır..İş yatırım bu konumuyla bir borsa şirketi değilde döviz,altın repo vb tutan bir fon gibi....Bütün bunların bilincinde olarak hisseyi aldım..Bana göre %40 varan iskontosu,yıl sonunda yo hareketleri....çıkan bir endekste yerinde sayması alım için sebepler görülebilir..%15 -20 gibi bir çıkış yapma olasılığı mümkündür,(YTD)

7. Sn.Yatirimci X,

Benim bugun ortalama maaliyetim 0.76 TL.

..Zaten temmetü verince ne oluyor ki o oran da da hisse düşüyor..

demissiniz, nasil oluyorda benim ort.maaliyetim 0.76 TL.ye dustu, sadece iki kar payi aldim, o da en dusuk iki kar payi, %12.5.

..O zaman git paranı faize %10 la yatır 10 yılda amorti et.

Peki varsaydik bu yil 15 kurus verdi, benim kazancim %10 gibimi oluyor sizce.

4 yil sonra benim maaliyetim sifir olunca bu elimdeki hisseler bana yillik kar payi odemeyi kesiyorlar mi ?

Diger bir soru.

0.76 Maaliyet, 50.000 lot hisse, eger ben hisseyi Mart ayi baslarinda 1.08 den - 1.10 dan satarsam, ve kar payindan sonra 0.80 - 0.82 civarinda tum parayla ISYAT alirsam, size bu kazanc %10 gibimi gorunuyor ?

8. Yoksa herkesi borsayla dun tanismis sazanlar gibi mi goruyorsunuz..?

Sayfa 121/930 İlkİlk ... 2171111119120121122123131171221621 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •