Sayfa 332/930 İlkİlk ... 232282322330331332333334342382432832 ... SonSon
Arama sonucu : 7440 madde; 2,649 - 2,656 arası.

Konu: ISYAT İş Yatırım Ortaklığı

1.  Alıntı Originally Posted by HAKEM Yazıyı Oku
    Arkadaşlar 27 martta temettü sonrası portföy değeri 215 077 şimdi 19 nisanda 219 599 olmuş .22 günde yüzde 2.13 kar etmiş.Bence ilk 3 aya göre çok iyi.Neyse ben ayrıntıya çok takılmamaya karar verdim.Hani sınavda ilk düşündüğün şıkkı işaretlemek doğrudur ya fazla düşünürsen yanlış şıkkı işaretlersin.Bu kağıt dürüst ,güvenilir ,karını düzenli dağıtıyor,bence arada dalgalanmalar olsa da kar da makul.
    altın ve ısgsy etkisi var. ama dün bir günde %1'e yakın koymuş. Dün ne oldu? dolar düştü. doların düşüş etkisi portföye olumlu yansımış.

Alıntı Originally Posted by Serkan74 Yazıyı Oku
    orası da karışık.... bir kısmı altın, bir kısmı mevduat ve bono. neden fon almış diye sorma lütfen
    Cevaplar için teşekkürler.

3.  Alıntı Originally Posted by Serkan74 Yazıyı Oku
    Bu benim düşüncem değil. 2017 finansal raporunda bu şekilde belirtilmiş. hesabını yapmışlardır herhalde?
    Ek 18406
    Sayın Serkan74, ISYAT 2017 yılında viop tan hatrı sayılır bir kar elde etmişti, 440 bin TL değil.

Başka bir açıdan bakalım. Diyelimki Aralık kontratına 4,55 TL den dolara kısa pozisyon açtılar ve yıl sonuna kadar pozisyonu korudular, yılı dolar 4,10 kapatırsa 45 kuruşluk bir kar elde etmiş oluyor (vade farkından dolayı) bu arada eurobondların faiz getirileri devam etse, dolar yükselmediği halde bile iki enstrümandan kar yazabilecek bir bileşke...

Bu iş görece ve beceriye dayalı bir durum... İkimizde bu şirkete ortağız anladığım kadarıyla, umarım sizin değilde benim düşündüğüm gibi olur...

Saygılarımla....

4. Bu isyat dusmezmi. Almak istiyorum ama bekledikce yukari atiyor

SM-P602 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

5.  Alıntı Originally Posted by thinktank Yazıyı Oku
    Sayın Serkan74, ISYAT 2017 yılında viop tan hatrı sayılır bir kar elde etmişti, 440 bin TL değil.

Başka bir açıdan bakalım. Diyelimki Aralık kontratına 4,55 TL den dolara kısa pozisyon açtılar ve yıl sonuna kadar pozisyonu korudular, yılı dolar 4,10 kapatırsa 45 kuruşluk bir kar elde etmiş oluyor (vade farkından dolayı) bu arada eurobondların faiz getirileri devam etse, dolar yükselmediği halde bile iki enstrümandan kar yazabilecek bir bileşke...

Bu iş görece ve beceriye dayalı bir durum... İkimizde bu şirkete ortağız anladığım kadarıyla, umarım sizin değilde benim düşündüğüm gibi olur...

Saygılarımla....
    Actiklari shortlarda trade etmiyorlar. Butun bur yil boyunca actiklari eurobondlari hedge etmek icin kullaniyorlar. Gecen senenin basinda deli gibi en yuksek fiyatlardan sanirim 4.00 ve ustu ortalama ile actiklarini dolar 3.30-3.40 lara geldiginde bile kapamadikar mal gibi tuttular. Ben de kendi adima bu olaydan sonra pozisyonumu kapamistim. Nasil olduysa bir sure once portfoyu buyutup sermayeyi sabit tuttuklari icin elde edilen kar hisse basina buyuk gorunuyor. Yoksa bu mantikla sifirdan portfoy yapsalar buyumr gelmez.

Syg

iPad cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Alıntı Originally Posted by ozanz Yazıyı Oku
    Actiklari shortlarda trade etmiyorlar. Butun bur yil boyunca actiklari eurobondlari hedge etmek icin kullaniyorlar. Gecen senenin basinda deli gibi en yuksek fiyatlardan sanirim 4.00 ve ustu ortalama ile actiklarini dolar 3.30-3.40 lara geldiginde bile kapamadikar mal gibi tuttular. Ben de kendi adima bu olaydan sonra pozisyonumu kapamistim. Nasil olduysa bir sure once portfoyu buyutup sermayeyi sabit tuttuklari icin elde edilen kar hisse basina buyuk gorunuyor. Yoksa bu mantikla sifirdan portfoy yapsalar buyumr gelmez.

Syg

iPad cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Nasıl olduysa bir süre önce portföyü büyütüp ))))))))))))) bu yazdığınız cümle zaten adamların işi bildiklerini ispatlamıyor mu.

Alıntı Originally Posted by diabl0 Yazıyı Oku
    Bu isyat dusmezmi. Almak istiyorum ama bekledikce yukari atiyor

Valla ben 0.79 0.80 bekliyordum.Şu trump ın suriyeye vuracağı dün devre kesici anında 0.80 0.81 i gördü.Ama 0.98 hareketi yaptı ya artık olay ve benim kağıda bakışım değişti.Sanki artık pek aşağı salmayacak gibi.

Alıntı Originally Posted by diabl0 Yazıyı Oku
    Bu isyat dusmezmi. Almak istiyorum ama bekledikce yukari atiyor

but hissede temettü hesabı yapılıyor yıllık 150-160 kuruş.buda alış fiyatın 0.8 kuruş olursa% 20 ye denk geliyor bu seneki temettü de ise %25 gibi oldu 0.8 kuruştan aldıysan. Düşüşte alanlar bu oranda temettüye razı olunca düşüş sınırlı oluyor.bu normal zamanlarda böyle.olan üstü durumda her hisse her fiyata düşer buda var.yukseliste ise bir yılda%20 bekleyen bir bunu bir günde görürse hemen satışa geçiyor hissede eski fiyata geri geliyor.bu nedenle hareketi dar bir bant da sınırlı.

Sayfa 332/930 İlkİlk ... 232282322330331332333334342382432832 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •