Sayfa 65/930 İlkİlk ... 1555636465666775115165565 ... SonSon
Arama sonucu : 7440 madde; 513 - 520 arası.

Konu: ISYAT İş Yatırım Ortaklığı

1.  Alıntı Originally Posted by ctugrul Yazıyı Oku
    Portföy değeri bir haftada yaklaşık 133 milyon azalmış, pay başı değerde 1,43'den 1,42'ye düşmüş. Haftalık rapora detaylı bakamadım. Bakan varsa hangi kalemden olmuş söyleyebilir mi?

SM-G920F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Portfoy değeri 133 bin lira düşmüş, milyon değil , yanlış yazmissiniz...vadeli de dolar satış kontratimiz var ondan dir.geçen hafta doların 3.5 den 3.64 yükselmesi zarar yazdi.

2. Haklısınız. 133bin. Yanlış yazmışım. Bilgi için teşekkürler.

3. borsa da ki yükseliş işyat ve benzerine yaramaz mı hisselerde al sat yapmıyorlar mı ?

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    3,051
    2017 2. çeyrek bilanço açıklanma tarihi
    ISYAT : 09.08.2017

http://www.borsagundem.com/haber/201...ihleri/1214681
    “Sermaye piyasası, sabırsız kişiden sabırlı kişiye para aktaran bir araçtır". Warren Buffett
    "Don't be dazzled by the stock market.. It's a giant distraction" John Bogle

ISYAT Solo 2017/6 Aylık DÖNEM KARI (ZARARI): 13.696.325 Yıllık Değ%:38

“ Umutsuz durumlar yoktur, umutsuz insanlar vardır. Ben hiçbir zaman umudumu yitirmedim.” Mustafa Kemal Atatürk.

>>> FORUM KURALLARIMIZ <<<

6. Çok iyi açıklamış. Bu kadar beklemiyordum. İkinci yarıda böyle geçerse 15-16 kuruş dağıtır bu sene.

7.  Alıntı Originally Posted by lucaredkit Yazıyı Oku
    borsa da ki yükseliş işyat ve benzerine yaramaz mı hisselerde al sat yapmıyorlar mı ?
    Merhaba, borsadaki yükseliş iş yatırım ortaklığına yaramaz çünkü portföyümde çok ama çok az bir oranda hisse tutuyor. Gelen karın yaklaşık %4ü hisse senedi ile ilgili.

Esasen kar, sabit getirili menkul kıymet faiz gelirinden geliyor.
    Ama! 30 milyon usd olarak alınan eurobondada oluşabilecek kur farkını hedge etmek için (kendini korumak, olası xararı dengelemek için) aldıkları , daha doğrusu vobdan sattıkları aralık 2017 vade usd/try den çok ciddi kar yazdılar.
    Yanılmıyorsam maliyetleri 4.10 falan ve aylardır taşıyorlar bu pozisyonlarını)

Kısaca onumuzdeki dönem karını -eğer stratejilerinde değişiklik yapıp hisseye geçmezlerse- Usd/try kuru belirleyebilir.

Aşağıda kar dağılımını görebilirsiniz.

Saygılarımla,

iPad cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

8. Sn ozanz'ın paylaştığı tabloda parantez içindeki rakamlar eksi bakiyeler. 3.962.777 lira eurobond kur farkı gideri yazmış. Bu olay hedge etmek denen zımbırtı mı? O rakam olmasaydı net kar 3.9 mn lira daha fazla gelecekti.

Sayfa 65/930 İlkİlk ... 1555636465666775115165565 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •