Sayfa 895/997 İlkİlk ... 395795845885893894895896897905945995 ... SonSon
Arama sonucu : 7970 madde; 7,153 - 7,160 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz IV

1.  Alıntı Originally Posted by discretus Yazıyı Oku
    dün haberlerde vardı.. "eğitim, sağlık, çocuk, tatil, araba, eğlence ve tüketim" gibi alanlarda tasarruf etme alışkanlığını kazandırmak için hükümet aynen BES sisteminde olduğu gibi devlet katkısı vermeyi planlıyormuş, bu alanlarda bankalar üzerinden yapılacak tasarruflara..buna benzer bir uygulama mevcut devlet katkılı konut hesapları.. anlaşılan konsepti yaygınlaştıracaklar..

discretus'un bakış açısı bunun tamamen bullshit bir saçmalık olduğu.. her zaman minimum bürokrasi ve işlem taraftarıyım.. basitlik.. yalınlık.. temeller (fundamentals)..

sen bir taraftan mesela yeni vergi tasarısında konaklama vergisi al vatandaştan , sonra yeni bir düzenleme ile bunu sözde teşvik kapsamına al.. madem destekleyeceksin neden konaklama vergisi gibi bir saçmalık uyguluyorsun..

bu tür aptalca uygulamalar ile "iki noktadan bir doğru geçer" tarzı basit akış diyagramları yerine milyon tane farklı yolun olduğu bir sürü birbirini baltayalayan uygulama aynı anda devrede oluyor.. bu nedenle gerek vatandaş gerekse yatırımcılar öngörülebilir olmadığı için bir çok yatırm veya tasarruf kararından vazgeçiyor..

çare basit.. yalınlık.. basitlik.. temeller (fundamentals).. vergi sistemini yeniden düzenle, yüksek kölelik vergilerini düşür ve herkesten alınmasını sağla.. piyasa yolunu bulur..şu anda amaçlanan vatandaş bir kaç yıl parasını kullanmadan bankada tutsundan öte bir şey değil.. neden yapsın ki bunu? zaten elinde para kalmıyor.. tatile giden de zaten parasını biriktirip gidiyor.. şimdi buna bile vergi koyuyorsunuz "konaklama vergisi" adı altında.. absürt..
    bu tip sözde tasarruf teşvik fonlarının asıl amacı bütçeyi ucuz yoldan fonlamaktır.
    yüzyıllardır kronik enflasyonla yaşayan bir ülkede tasarrufun t si bile olmaz..
    ytd..

2.  Alıntı Originally Posted by discretus Yazıyı Oku
    denizbank g.müdürü ile eski ziraat bankası g.müdürü şimdinin bankalar birliği başkanı aydın ı birbirine çok benzetiyorum.. iktidarın hoşuna gidecek açıklamalar yapıyorlar fırsatını buldukça..
     Alıntı Originally Posted by diproyal Yazıyı Oku
    Eski ziraat bankası g.müdürü 8 yıldır aynı kişi. Aydın'dan önceki kişiden mi bahsediyorsunuz?
    Tam anlayamadım..
     Alıntı Originally Posted by discretus Yazıyı Oku
    şu anda bankalar birliği başkanı aydın eskiden ziraat bankası g.müdürü idi.. zaten yazımda "eski ziraat bankası g.müdürü şimdinin bankalar birliği başkanı" şeklinde tanımladım kendisini..
    Eski diyorsunuz ama şu an eski değil hala görevde.
    Eski olması için görevden ayrılması gerekmez mi?
    Yatırım tavsiyesi içermez ve asla yatırım tavsiyesi DEĞİLDİR.

Alıntı Originally Posted by diproyal Yazıyı Oku
    Eski diyorsunuz ama şu an eski değil hala görevde.
    Eski olması için görevden ayrılması gerekmez mi?
    yanlış hatırladığımı belirttim yukarıda.. hatta size mesaj bile yazmıştım sanırım okumadınız.. siz haklısınız..aydın halen ziraat bankası genel müdürü.. aynı zamanda bankalar birliği başkanı..
    It is not because things are difficult that we do not dare, it is because we do not dare that they are difficult. (Seneca)

4. Euro mevduata 0.10 temdit teklifi nedir yahu .

bu oranla mevduat yapan var mıdır yahu

5. Ben olsam para keserim 0.1 cok bile vermis

6.  Alıntı Originally Posted by discretus Yazıyı Oku
    dün haberlerde vardı.. "eğitim, sağlık, çocuk, tatil, araba, eğlence ve tüketim" gibi alanlarda tasarruf etme alışkanlığını kazandırmak için hükümet aynen BES sisteminde olduğu gibi devlet katkısı vermeyi planlıyormuş, bu alanlarda bankalar üzerinden yapılacak tasarruflara..buna benzer bir uygulama mevcut devlet katkılı konut hesapları.. anlaşılan konsepti yaygınlaştıracaklar..

discretus'un bakış açısı bunun tamamen bullshit bir saçmalık olduğu.. her zaman minimum bürokrasi ve işlem taraftarıyım.. basitlik.. yalınlık.. temeller (fundamentals)..

sen bir taraftan mesela yeni vergi tasarısında konaklama vergisi al vatandaştan , sonra yeni bir düzenleme ile bunu sözde teşvik kapsamına al.. madem destekleyeceksin tasarrufu, neden konaklama vergisi gibi bir saçmalık uyguluyorsun..

bu tür aptalca uygulamalar ile "iki noktadan bir doğru geçer" tarzı basit akış diyagramları yerine milyon tane farklı yolun olduğu bir sürü birbirini baltayalayan uygulama aynı anda devrede oluyor.. bu nedenle gerek vatandaş gerekse yatırımcılar öngörülebilir olmadığı için bir çok yatırm veya tasarruf kararından vazgeçiyor..

çare basit.. yalınlık.. basitlik.. temeller (fundamentals).. vergi sistemini yeniden düzenle, yüksek kölelik vergilerini düşür ve herkesten alınmasını sağla.. piyasa yolunu bulur..şu anda amaçlanan vatandaş bir kaç yıl parasını kullanmadan bankada tutsundan öte bir şey değil.. neden yapsın ki bunu? zaten elinde para kalmıyor.. tatile giden de zaten parasını biriktirip gidiyor, tasarruf yapıyor yani.. şimdi buna bile vergi koyuyorsunuz "konaklama vergisi" adı altında.. absürt..
    Senin konun discretus...İlginç tespit ve uyarılar var...Senin de zaman zaman dile getirdiğin...

TÜSİAD'dan yeni vergi düzenlemesine itiraz !!!

https://www.birgun.net/haber/tusiad-...-itiraz-276072

Alıntı Originally Posted by abartin Yazıyı Oku
    https://twitter.com/bashantra/status...016902144?s=21

Bu ogretmenlere Ataturk'un manevi sahsiyetine hakaret sucundan derhal dava acilmalidir....Tam bir rezillik...

Ataturk vicdani hur akli hur bir nesil yetistirmek icin mucadele ederken birde bunlarin cocuklara ogretmeye calistigi zihniyete bakin.....Bir misyon, bir anlayis bu kadarmi carpitalarak ozunden ve hedefinden saptirilip uzaklastiriliyor.

Bunlar sirkte Cubbeli Ahmed hoca denen din tuccarini bile gectiler.
    Orada yere kapanmış gibi görünüyorlar, fakat aslında yere uzanan kurdeleleri raptiyeliyorlar.

Onun bunun çocukları, fena kullanmışlardır bunu!
    DOLAR 5 GAYME OLACAK!
    Bu imza, Subat 2017 tarihine aittir!

Alıntı Originally Posted by EREGLTUPRS Yazıyı Oku
    Senin konun discretus...İlginç tespit ve uyarılar var...Senin de zaman zaman dile getirdiğin...

TÜSİAD'dan yeni vergi düzenlemesine itiraz !!!

https://www.birgun.net/haber/tusiad-...-itiraz-276072
    evet.. bence çok nazik davranmışlar tesbitleri yaparken.. kullandıkları dil çok naif, sanki hukumet normal şartlarda çok iyi niyetliymiş gibi bir varsayım var sanki..

baştan sona saçma vergilerle gemiyi yüzdürmeye çalışıyorlar.. bunlar saçmalık yaptıkça daha çok vergi alabilecekleri dinamik ve canlı bir ekonomik ortamı da engelliyorlar..insanlar hem harcamalarını hem de yatırım kararlarını erteliyor veya yurtdışı seçeneklerini düşünüyor..bu ise vergi gelirlerini düşürüyor ve bu sefer yine manasız yeni vergiler koyuyorlar azalan gelirleri telafi için.. fasit daire..
    It is not because things are difficult that we do not dare, it is because we do not dare that they are difficult. (Seneca)

Sayfa 895/997 İlkİlk ... 395795845885893894895896897905945995 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •