Sayfa 173/899 İlkİlk ... 73123163171172173174175183223273673 ... SonSon
Arama sonucu : 7185 madde; 1,377 - 1,384 arası.

Konu: SODA - Soda Sanayii

Duhul
    Mar 2017
    İkamet
    bursa
    Gönderi
    3,695
    Yatırım yapan, kapasite artıran şirketlerin bu yatırımı takiben çıkışa başladığı görülmüştür..sabır işi..yarımcada oturuyorum.. Tüpraşın yatırım yaptığı sene elektronik bir sayaç koymuşlardı ve yatırımın bitmesine kaç gün kaldığını gösteriyordu.hisse 57 tl idi. Evet ..yatırım bitti ve hisse başladı çıkmaya.. Endeksi dinlemedi... 100 liralar destek oldu.. Çok normal..

Redmi Note 4 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Son düzenleme : EFT; 16-11-2019 saat: 21:45.

2.  Alıntı Originally Posted by borsaforum Yazıyı Oku
    Benim anlamadigim nokta TUPRS 9 lirayken ben 150 lira olacagim diye beyan etti de biz mi kacirdik?Veya temel teknik analizinde cok bariz bi 150 hedefi mi vardi?Sodanin yatirimlarindan sonra 7-8 yil icerisinde 100 lira olmayacağının bir garantisi mi var?Yatirimlar bilancoya nasil yansiyacak , karliligini nasil etkilyecek vs bunlari simdiden kestirebilen varsa bir zahmet bana da soylesin..He belki 10 sene sonra da 5 lira olacak onu bilemeyiz ama bu riski de goze alamayan borsaya bulasmasin bi zahmet..
    +

Yazdıklarım yatırım tavsiyesi olamaz, saygılarımla.

3.  Alıntı Originally Posted by 666 Yazıyı Oku
    8 sene sonra dolar 50 lira oldugunda tabi ki 100 olur.

Simdi 1 dolarsa; %70 kapasite artisi, falan filan 2 dolar olur iste olacagi. Sanayi hissesi bu sonucta, teknoloji sirketi degil ki. Tup bambaska bir kategoride.

Surda bilgi babindan olumsuzlari dizmistik 3-4 ay once: https://www.hisse.net/topluluk/showt...07#post3688207

Her gun borsayi taki etmiyorsan yapmak istedigin olabilir. Takip ediyorsan bu sekil insanin psikolojisine zarar verebilir.
    Emek vermişsiniz, teşekkürler

Yazdıklarım yatırım tavsiyesi olamaz, saygılarımla.

4. Borsa para babalarının oyun alanı bizler gibilerin ne yaptıkları kadar bir yer. Sen ne söylersen soyle, senin söylediğin karşındakinin anlayabileceği kadar durumları. Endeks al gülüm ver gülüm bir yerlere geldi o ucuzdu bu pahalıydı derken surahiden bardaklara doldurdular, sonra oburunden alıp digerine. Aynı para dönüp duruyor belki ilave paralar ile biryerlere daha gidecek gibi. Sonra yıgıp tekrar aynı döngü ile oynayacaklar oyunlarını. X y gibi şirketlerin yatirimcilarida vay be hiç ummadığım uçtu gitti diye elindekiyle yakinacak. İşte oyun böyle kuralı oynayan koyar ya! Hepte öyle olacak. Sonra x y ye bas kötü haberi bas endekse telaşı ver korkuyu oyun tekrar baştan sarsın geriye.
    İnandiginiz bir kaç portföyü karışım yapin bunları gözlemleyin gerek bilanço öncesi ya da sonrası inceleyin. Önden mi arkadanmi fiyatliyor beklentimi alınıyor yoksa satılıyor. Portföy cesitlilik olursa doğru şirketler ile zaten birsekilde kendini koruma altına alacaktır. Tabi bu sizin nasıl bir yatırım ya da trade uyguladiginizlada alakalı. Her ne yapıyorsanız stratejinizi belirleyin. Zaman ve sabırla. Her ne söylenirse söylensin anladiginiz/mız kadarsiniz/iz. Ytd.

5. Soda ne zaman baslican harekete bekliyoruz

ALE-L21 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

6.  Alıntı Originally Posted by borsaforum Yazıyı Oku
    Benim anlamadigim nokta TUPRS 9 lirayken ben 150 lira olacagim diye beyan etti de biz mi kacirdik?Veya temel teknik analizinde cok bariz bi 150 hedefi mi vardi?Sodanin yatirimlarindan sonra 7-8 yil icerisinde 100 lira olmayacağının bir garantisi mi var?Yatirimlar bilancoya nasil yansiyacak , karliligini nasil etkilyecek vs bunlari simdiden kestirebilen varsa bir zahmet bana da soylesin..He belki 10 sene sonra da 5 lira olacak onu bilemeyiz ama bu riski de goze alamayan borsaya bulasmasin bi zahmet..

Aynen katılıyorum sana.Sana diyeceğim şu .Doğru bildiğinden şaşma.Kimseninde etkisinde kalma.SODA gibi şu anki yeni bir geçiş ve yükselme devrinde olan bir hissedesin.Şu anki durumlar uzun vadeciler için bulunmaz seviyeler bence.Önemli olan öncedende belirttiğim büyük resim.Temettü hissesi arayanlar SODA her haliyle mükemmel bir hisse bence.Herşey dahada netleşecek resim dahada belirginleşecek.SODA eski SODA değil artık.Ona buna ve tüm kötülemelere aldırmayın derim.17 yılın tecrübesidir bu.Kolay gelsin.
    Almak, satmak ,tutmak herkesin kendini bağlar o kaddarr...(ytd değil şahsi fikirlerimdir.)

Duhul
    Dec 2017
    İkamet
    Ankara - 35
    Gönderi
    8,509
     Alıntı Originally Posted by 666 Yazıyı Oku
    Bosver bence Soda'yi BARBA, Sise'ye bak. Yeni kekomuz geldi ama cabuk igne yedi.
    O adam ruh hastası sakın bulaşmayın. 10-15 gün önce şişe forumunda küfürler etti atılmıştı yine gelmiş. Anksiyete bozukluğu var onda.
    Burada yazdıklarımın hiçbiri yatırım tavsiyesi değildir, kendi düşüncelerimdir.

8.  Alıntı Originally Posted by yucin Yazıyı Oku
    Aynen katılıyorum sana.Sana diyeceğim şu .Doğru bildiğinden şaşma.Kimseninde etkisinde kalma.SODA gibi şu anki yeni bir geçiş ve yükselme devrinde olan bir hissedesin.Şu anki durumlar uzun vadeciler için bulunmaz seviyeler bence.Önemli olan öncedende belirttiğim büyük resim.Temettü hissesi arayanlar SODA her haliyle mükemmel bir hisse bence.Herşey dahada netleşecek resim dahada belirginleşecek.SODA eski SODA değil artık.Ona buna ve tüm kötülemelere aldırmayın derim.17 yılın tecrübesidir bu.Kolay gelsin.
    Soda bir müddet eski günlerine dönecek gibi.Sessiz sakin biriktirilebilir agresif hareket beklememek lazım.

SM-J710FQ cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Sayfa 173/899 İlkİlk ... 73123163171172173174175183223273673 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •