Sayfa 546/803 İlkİlk ... 46446496536544545546547548556596646 ... SonSon
Arama sonucu : 6421 madde; 4,361 - 4,368 arası.

Konu: Günlük viop ticarethanesi

1.  Alıntı Originally Posted by zebetosu Yazıyı Oku
    9,69 dan sonra ki direnç neresi

Hocam gündüz ereğli sormuştunuz detaylı bakamadım 9.92 zikrettim ama güncellememiz gerek rakamları...

Öncelikle 9.70 direncinden bahsedeyim, 9.70 minik bir ara dirençmiş ben ana direnç zannediyordum, bugün bir çırpıda geçip bir de destek yapınca, daha detaylı baktım...

9.70 ve 9.84 ara direnç ve destekler, bugün ikisi de görevini hakkıyla yaptı...

9.84 üzerinde 10.12 var baba direnç mahiyetinde, yarın öbür gün mutlaka oraya uğrar...

Ereğli 10.12' ye kadar bütün minör dirençler geçilmiştir, 10.12 görülene kadar eksi kapanış beklemiyorum kağıtta...

10.12 görülürse, zamansal olarak göstergelere bir bakmak lazım, ona göre pozisyon almak daha makul olur...

9.62 - 9.70 - 9.85 - 10.12 aralığında bol trade fırsatı verecektir...

Bahsettiğim aralığı iyi kullanamayanı da tokat manyağı yaparlar benden söylemesi...

2. Ben hala shortum ellemedim abi
     Alıntı Originally Posted by Verge Yazıyı Oku
    Ereğli şortta kalan var mı ???

Bugün feci şortçu patlatmışlar ereğli vadelisinde...
    MI 6 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

3.  Alıntı Originally Posted by Verge Yazıyı Oku
    KOZAA takip etmiyorum ama Kardemir için bir kaç kelam edebilirim...

Kardemir 3.08' i geçip altına inerek çok büyük bir tuzak yaptı...

3.10 civarlarında long için çok kolladım ama tutunamadı, iyi ki açmamışım elimizde kalırmış...

Ama kardemir için halen yukarı potansiyelin devam ettiğini düşünüyorum...

Aşağıda 2.94 var, oraya kadar gönül rahatlığıyla ilave yapabilirsin, ama ilaveleri 3.08' den verip kalanlarla devam etsen daha iyi olur...

Spot fiyat 2.94 altı kesinlikle stop-loss noktasıdır, bunun gerçekleşmesi için kesinlikle piyasanın da dönmüş olması lazım, veya kardemir özelinde kötü bir haberin gelmiş olması, bu ihtimali zayıf görsem de takip edilmelidir...

3.08 yukarı geçildikten sonra 3.70 - 3.85 bandına kadar rahatlıkla poz taşınabilir...

Tabi hedef gözetmeksizin, piyasa döndüğü zaman hangi kademe olursa olsun, kar-zarar farketmez, long pozisyonları kapatmak lazım...

Perşembe günü kardemir için yaptığım yorum...

Cuma günü kardemir 2.94 görüp yükselişe başladı, bugün 3.07' den döndü...

Yukarı yönlü potansiyel devam ediyor...

4.  Alıntı Originally Posted by Verge Yazıyı Oku
    Petkim bu sefer gider...

Tabi gider derken nereye gider ???

Spot piyasada işlem yapanlar 1 lot dahi alıp satmasınlar, kağıt şu an sıkışma bölgesinde...

Petkimdeki esas sorun şu PY henüz istediği miktarda malı toplamamış, toplayana kadar çalkalayıp duracaktır...

Bu süreç 4-8 hafta arası sürebilir, malı topladıktan sonra bilanço milanço bir hikaye uydurup uçurur kağıdı...

Kağıdın sıkışma aralığını ben 4.04 - 4.35 arası olarak gördüm...

Ama ben vadelide açtığım pozisyonların tamamını 4.15 - 4.18 aralığında kapatırım(yarın için)...

5. THY ile ilgili birkaç şey yazacaktım vazgeçtim...

Uzun süredir trade etmiyorum...

6. Ereğli akşam seansında da mi gitti?!

Kâğıtta kısa vadede aşağı yönlü bir durum var gibi ama çok net değil. Bugün olgunlaşır mi acaba?

7. Bende uyumsuzluk diye bahsettiğim konuda ..hedef fiyata varamasa da o banta yaklaşır..
    Tepe 9.89 dip 9.4 gibi düşünün..
    Ayı tuzağı diyor benim sistem
     Alıntı Originally Posted by BaşKara Yazıyı Oku
    Ereğli akşam seansında da mi gitti?!

Kâğıtta kısa vadede aşağı yönlü bir durum var gibi ama çok net değil. Bugün olgunlaşır mi acaba?
    MI 6 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

8.  Alıntı Originally Posted by Verge Yazıyı Oku
    Hocam gündüz ereğli sormuştunuz detaylı bakamadım 9.92 zikrettim ama güncellememiz gerek rakamları...

Öncelikle 9.70 direncinden bahsedeyim, 9.70 minik bir ara dirençmiş ben ana direnç zannediyordum, bugün bir çırpıda geçip bir de destek yapınca, daha detaylı baktım...

9.70 ve 9.84 ara direnç ve destekler, bugün ikisi de görevini hakkıyla yaptı...

9.84 üzerinde 10.12 var baba direnç mahiyetinde, yarın öbür gün mutlaka oraya uğrar...

Ereğli 10.12' ye kadar bütün minör dirençler geçilmiştir, 10.12 görülene kadar eksi kapanış beklemiyorum kağıtta...

10.12 görülürse, zamansal olarak göstergelere bir bakmak lazım, ona göre pozisyon almak daha makul olur...

9.62 - 9.70 - 9.85 - 10.12 aralığında bol trade fırsatı verecektir...

Bahsettiğim aralığı iyi kullanamayanı da tokat manyağı yaparlar benden söylemesi...
    teşekkürler, ocak vadede 9,80 den shortlarım var,
    şubat vade de uzun 9,80 den alıp 9,85 den verdim,

Sayfa 546/803 İlkİlk ... 46446496536544545546547548556596646 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •