Sayfa 425/741 İlkİlk ... 325375415423424425426427435475525 ... SonSon
Arama sonucu : 5924 madde; 3,393 - 3,400 arası.

Konu: MNDRS - Menderes Tekstil

1. Sn. Meteor, siz de değerlemede Patronun karakterini dikkate almaya başlamışsınız
    NE MUTLU TÜRK'ÜM DİYENE!

2.  Alıntı Originally Posted by asagir Yazıyı Oku
    Sn. Meteor, siz de değerlemede Patronun karakterini dikkate almaya başlamışsınız
    Bugün sevilmeyen patron yarın sevilebilir. Şu anda elimde 5 hisse var, biri hariç diğer dördünün patronu pek sevilmiyor. Kalan birinin patronu / yönetimi ise bu sene seviliyor ama geçen sene sevilmiyordu. Mndrs’te şimdilik sevilmeme durumu olsa da patron işinde gücünde ve yeni kuşakların yönetimde daha etkin olması ile daha yatırımcı dostu bir yönetim oluşabilir ve kurumsallaşma sağlanabilir.

3. Şaka bi yana, iyi "Esas faaliyet karı" yazan şirketleri severim. Hele bu şirket borçlar konusunda tünelin ucundaki ışığı görmüşse.
    Mndrs 4-5 dönem daha bu şekilde devam ederse, yüksek çarpanlarla işlem görmeye başlar diye düşünüyorum.
    Nasip kısmet artık.
    NE MUTLU TÜRK'ÜM DİYENE!

4. Sen hep tedbirler aldın ben gözü karaydım

Sen kadere razı dünden ben ezber bozandım

Alıntı Originally Posted by asagir Yazıyı Oku
    Temel analiz geçmişi ve durumu değil, süreci ve geleceği değerlendiren bir bakış açısıyla yapılırsa doğru sonuçlara varılabilir.

Yatırımcılar sasa'nın gelecek yıllarda her yıl en az yüzde otuzdan fazla büyüyeceğine inanırken, menderesin büyüyeceğine inanmıyorlar. Önümüzdeki dönemlerde mndrs'in de yolunun açılacağına ve tam olmasa da sasa'ya benzer oranlarla işlem göreceğine inanıyorum.
    SASA ile MNDRS arasında en büyk fark ; büyümnin sürekli relize olması , büyümede süreklilik olması.

MNDRS in şu anda daha fazla büyümeden önce finansallarını belli bir seviyeye getirmesi gerekir. Toplam borç Özkaynak oranı, kısa vadeli borçlar/Dönen varlıklar, Döviz pozisyonu

Mevcut gidişat ile önümüzdeki 2-3 çeyreklik bilanço dönemini daha bu şekilde devam eder ise uzak görünen hedefler yakın görünür.

Finansallara henüz yansımayan Bornova projesi özvarlık borç oranını çok iyi hale getirir zaten. Bunun için oradaki gayrimenkullerin iskanı alınması ile birlikte, yeniden değerlemeye tabi tutulacaktır. GYO lar da bu tür yatırımlar inşaat maliyetleri ile takip edilirken iskan sonrası yeniden değerlemeye tabi tutuluyor ve satılabilir varlık olarak dönen varlıklar içerisinde yer alıyorlar.

MNDRS için gayrimenkullerin durumu çok önemli. O zamana kadar da tekstil, enerji, tarım ne kadar iyi giderse o kadar iyi olacak.
    Yani gayrimenkuller tatlının kaymağı olacak.

6.  Alıntı Originally Posted by mdal Yazıyı Oku
    size bi güzellik yapayım. enerjide ciro 2ç göre %20 -25 civarı fazla gelecek

ama zarar yazıyor enerji

kar yazarsa sorun yok
    burada yazdığım bilgi ve yorumlar kendi görüşümdür. kesinlikle yatırımcı tavsiyesi değildir. Y.T.D

7. Biri bizim katır speği uyandırabilir mi acaba
    Su akar yatağını bulur...
    Yazdıklarım beni bağlar, asla yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir.

8.  Alıntı Originally Posted by Mydream Yazıyı Oku
    Biri bizim katır speği uyandırabilir mi acaba
    Ahanda uyandırdım
    Su akar yatağını bulur...
    Yazdıklarım beni bağlar, asla yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir.

Sayfa 425/741 İlkİlk ... 325375415423424425426427435475525 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •