Sayfa 55/153 İlkİlk ... 545535455565765105 ... SonSon
Arama sonucu : 1217 madde; 433 - 440 arası.

Konu: Görüş açısı..

Tamam o zaman Ben de sahura kadar burdayım. Biraz açgözlülük olabilir ama bu grafikteki yükselişi hangi formasyonla yakalayacağız?

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Gurbet
    Gönderi
    9,075
    Blog Entries
    3
     Alıntı Originally Posted by BJK Coccinella Yazıyı Oku
    Tamam o zaman Ben de sahura kadar burdayım. Biraz açgözlülük olabilir ama bu grafikteki yükselişi hangi formasyonla yakalayacağız?
    Tam da bir ara anlatayım dediğim konuyu gündeme getirecek bir soru sormuşsunuz..

Bazı hisseler vardır, trend çizgisiyle takip edersiniz..

Bazı hisseler vardır, bazı indikatörlerle takip edersiniz..

Bazı hisseler vardır, ağırlıklı ortalamalarla takip edersiniz..

Bazı hisseler vardır, formasyon ararsınız..

Bazı hisseler vardır, teknik olarak da temel olarak hiç bir şey bulamazsınız... (Bkz.. IZFAS)

Yani;

Her hisse grafiğine trend çizgisiyle, formasyon oluşumu ile, şu ortalama bunu kesti mi gözüyle bakamazsınız... Bakabildiklerinize bakar, görebildiklerinizi değerlendirirsiniz..

Zaten yüzlerce hisse var.. Önemli olan takibinizdekilerdir..

Vee... Takip ettiğinizi hisselerin hangi Teknik kıstaslarla hareket ettiğini (geçmişine bakarak) iyi çözümlemelisiniz..

Bilmem anlatabildim mi.. ?

Syg, svg.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Gurbet
    Gönderi
    9,075
    Blog Entries
    3

Cevap.

Fibonacci oranları ile.

Alıntı Originally Posted by DeliKAN Yazıyı Oku
    Tam da bir ara anlatayım dediğim konuyu gündeme getirecek bir soru sormuşsunuz..

Bazı hisseler vardır, trend çizgisiyle takip edersiniz..

Bazı hisseler vardır, bazı indikatörlerle takip edersiniz..

Bazı hisseler vardır, ağırlıklı ortalamalarla takip edersiniz..

Bazı hisseler vardır, formasyon ararsınız..

Bazı hisseler vardır, teknik olarak da temel olarak hiç bir şey bulamazsınız... (Bkz.. IZFAS)

Yani;

Her hisse grafiğine trend çizgisiyle, formasyon oluşumu ile, şu ortalama bunu kesti mi gözüyle bakamazsınız... Bakabildiklerinize bakar, görebildiklerinizi değerlendirirsiniz..

Zaten yüzlerce hisse var.. Önemli olan takibinizdekilerdir..

Vee... Takip ettiğinizi hisselerin hangi Teknik kıstaslarla hareket ettiğini (geçmişine bakarak) iyi çözümlemelisiniz..

Bilmem anlatabildim mi.. ?

Syg, svg.
    Teşekkür ederim, çok iyi anlattınız. İleride ayrıntıya girdiğinizde daha fazla soru soracağım haberiniz olsun Bugün başlığın tamamını okudum artık kaçıracağımı sanmıyorum. Sorularımızla sizi bunaltırsak şimdiden kusurumuzu bağışlayın. Hayırlı sahurlar...

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Gurbet
    Gönderi
    9,075
    Blog Entries
    3
    İleride ayrıntıya girdiğinizde daha fazla soru soracağım haberiniz olsun .
    Ne demek efenim.. Soru sorulmasından da, fikir, bilgi ve görüş beyan edilmesinden de mutlu olurum..

Topiğin ilk yazısında da demiştim bunu zaten.

Biliyorsam öğrenin, mutlu olayım.

Bilmiyorsam öğretin, mutlu olayım..

Saygılarımla..

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Gurbet
    Gönderi
    9,075
    Blog Entries
    3
     Alıntı Originally Posted by galatali Yazıyı Oku
    Sn DeliKAN kendinizi aciklama ve kanitlama cabasi icerisindesiniz.
    Şunuda soylemeden gecemeyecegim ustad kelimesi kisileri baglar bana gore ustad dir. Birde gecmisini ve yaptiklarini bilmekten gecer. Subjektif bakis acisi yani.
    Bence en iyisi sizde bir topik acin kendinize ve bu engin bilgilerinizi paylasin kucuk yatirimcilarla.
    Sizede belki birileri yillar sonra " usta. " der bellimi olur...

Şu yukarıdaki yazı yazılmış..

Bu aşağıdaki cevap verilmiş.

Zaman her şeyin en doğrusunu gösterir.

Lütfen... bir kez daha rica ediyorum.. Bana usta, üstat veya hocam gibi sıfatlarla hitap etmeyin.. Üzülüyorum.

Arkadaşım, yok öyle bir şey..

Konu bir trend çizgisi konusudur..

Ömrümün yarısı grafikler içinde geçti.. Ham bir grafiğe bakıp dalgaları sayabiliyorum.. Ham grafige bakıp fibo oranlarını göz kararı görebiliyorum.. İstatistikçiler bilir.. Six sigma Master karakuşak sertifikam var.. Kime kendimi açıklayayım, kime kendimi ispat edeyim..

Kime neyimi ispat edeyim.. Neyin çabasına gireyim..

Var ise bir çabam, hatasını gördüğümüz bir arkadaşa hatasını naçizane bildiğimiz dahilinde göstermektir..

Var ise bir çabam, yazdıklarım ve açıkladıklarımdan birilerinin bir iki şey öğrenmeleridir..

Ben de 2000 yılında böyle Teknikçilerin fikir teatilerini izleyerek merak sarmıştım bu işe..

Belki birilerine "Balık tutmayı öğrenmek" konusunda faydamız olur..

Kendimi ispat etmek isteseydim, balık verirdim.. Çünkü balık verenler seviliyor..

Yani yoktur kendimizi ispat çabamız..

Saygılar, sevgiler..

7. Vaktiyle semer ve eyer yapan bir usta varmış. İşinde o kadar iyiymiş ki herkes at, eşek, deve gibi hayvanlarının eyer ve semerlerini ona yaptırır, hayvanların sırtı hiç yara olmazmış. Ona semer ustası, ustaların ustası derlermiş.

O ise bana usta demeyin, henüz usta olmadım dermiş. Bir gün yine bir müşteri gelip atına iyi bir semer yapmasını istemiş ve "Biliyorum, usta denmesine kızıyorsun ama bu işi en iyi yapan da sensin be usta" demiş. Semerci gülmüş ve "artık bana usta diyebilirsin" demiş.

Sebebini sorunca da şöyle cevap vermiş : "Usta olmak için 2 şey gerekir. Önce çırak olup kendi ustanı geçeceksin. Sonra da çırağını eğitip seni geçecek bir usta haline getireceksin. İşte bugün gördüm ki, çırağım benden daha iyi bir eyer yapmış. Artık gerçek bir usta oldum. Usta olmak yıllar alır ama buna değer" demiş. Kıssadan hisseyi herkes kendi payına düşen kadar alır. Gökten 3 grafik düşmüş, biri Mav20, biri Bolinger biri de rsi.

Selamlar, saygılar Delikan hocam. İlgiyle takip ediyoruz.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Gurbet
    Gönderi
    9,075
    Blog Entries
    3
     Alıntı Originally Posted by Oralet_Osman Yazıyı Oku
    O ise bana usta demeyin, henüz usta olmadım dermiş.
    Bu konuyu daha önceki sayfalarda işlemiştik..

Dersleri takip etmediğinizi açık etmişsiniz..

Ustamı geçemeyeceğim diye endişeleniyorum....

Sanırım , usta olmak hayal artık..

Olamayacağım...

Sayfa 55/153 İlkİlk ... 545535455565765105 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •