Sayfa 146/153 İlkİlk ... 4696136144145146147148 ... SonSon
Arama sonucu : 1217 madde; 1,161 - 1,168 arası.

Konu: Görüş açısı..

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Gurbet
    Gönderi
    9,075
    Blog Entries
    3
    Hocam yok.

Arkadaş var.

Değerlendirmeyi topluca yapacağım.

2. Selamlar,

* Fiyat-rsi arasında negatif uyumsuzluk var, 70 değerinin altına inmiş.
    * Macd sat vermiş,ikili tepe yapmış, belki de Obo'ya evrilecek bir oluşum.
    * Kırmızı ara trend kırılmış, onun içine atmaya çalışmış kendini fiyat lakin tutunamamış.
    * Ana trende tutunup tutunamamasına bakarım, ana trend kırılımı stoplu denenebilir. Ben negatifim.

3. Selamlar.
    hektaşa da bir baksanız hocam çok makbule geçecek. Bugun çok güzel 2 kap geldi yüzde 4 yükseldi ama eksi kapattı durum nedir acaba?

BLA-L09 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Gurbet
    Gönderi
    9,075
    Blog Entries
    3
    Evet.

Sorduğumuz soruya, gösterdiğimiz grafiğe iki tane yorum gelmiş.

İkisi de azami müşterekte buluşmuş gibi.

NU görülmüş, indikatörlerin zayıflaması görülmüş, trend çizgileri incelenmiş, trend çizgilerinin aşağı kesmesi ve sonuçları belirtilmiş, fibo seviyelerine vurgu yapılmış. ( Tebrikler, teşekkürler arkadaşlar)

Benim bu iki yorum üzerine söyleyebileceğim pek şey yok.

Sadece şunları söyleyebilirim.

- Zirvede görülen formasyonu hacimle de ilişkilendirmek gerekir. Eğer o formasyon hacim ile birlikte incelenirse daha net görüş açısı sahibi olunur.

- Zirvede görülen dönüş formasyonlarında ( obo, ikili tepe, üçlü tepe vb. ) hacim, ilk tepede veya ilk omuzda daha yüksektir, sonraki oluşumlarda hacim git gide azalır.

- Sadece çoklu tepelerden birisinde, (genellikle sonuncu tepe olur bu ) hacim görece ikinci tepenin hacimini aşar.

- Bu grafikte ben hacim vermemiştim. Kimse de bu konuya vurgu yapmadı. Yorumculardan hacim kelimesini duymayı da beklerdim açıkcası.

Duhul
    Mar 2017
    İkamet
    istanbul
    Gönderi
    1,389
    abi yoldaydım yazamadım ama mestan emmi ne dediyse doğru demiş ben yazsam çokta farklı yazmazdım
    Yazıp çizdiklerim kesinlikle yatırım tavsiyesi kapsamında değildir.
    melih_2005 twitter ( @maden_cevheri )

Duhul
    Mar 2017
    İkamet
    istanbul
    Gönderi
    1,389
    abi , bu arada psar kullanımı ile ilgili yazışmıştık hatırlarsan sen tavsiye etmiştin hatta

indikatör kullanımında momentum üzerine 20 lik basit ortalama yı koyunca
    çok güzel al sat sinyalleri veriyor hatta iki indikatör mom un 100 çizgisi üzerindeyken farklı altındayken daha farklı sinyaller veriyor , saatlik grafiklerde trade için hoşuma gitti açıkçası
    denediniz mi hiç

tabi işlem hacmi yüksek hisselerde denedim
    Yazıp çizdiklerim kesinlikle yatırım tavsiyesi kapsamında değildir.
    melih_2005 twitter ( @maden_cevheri )

7. DeliKAN Ağabey, bana hiç tavsiyede bulunmuyorsunuz. Gönül koydum, bana %5 kazandıracak bir "kaat" borçlusunuz.

Lenovo K33a48 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

8. Sn. DeliKAN, düşmeye başlarsa ilk tepkiyi nerden verir anlayabilir miyiz. Bollinger alt bandı mı, fibo değeri mi (hangi değeri?), paralel kanal ya da trendin alt çizgisi mi, başka destek direnç noktaları mı, hareketli ortalamalar mı? Sizce hangisini baz almak gerekir ya da daha doğru olur? Aynı şekilde yükseliş için de, neye bakmamız uygun olur? (Bu grafik için değil, genel anlamda)
     Alıntı Originally Posted by DeliKAN Yazıyı Oku
    Evet.

Sorduğumuz soruya, gösterdiğimiz grafiğe iki tane yorum gelmiş.

İkisi de azami müşterekte buluşmuş gibi.

NU görülmüş, indikatörlerin zayıflaması görülmüş, trend çizgileri incelenmiş, trend çizgilerinin aşağı kesmesi ve sonuçları belirtilmiş, fibo seviyelerine vurgu yapılmış. ( Tebrikler, teşekkürler arkadaşlar)

Benim bu iki yorum üzerine söyleyebileceğim pek şey yok.

Sadece şunları söyleyebilirim.

- Zirvede görülen formasyonu hacimle de ilişkilendirmek gerekir. Eğer o formasyon hacim ile birlikte incelenirse daha net görüş açısı sahibi olunur.

- Zirvede görülen dönüş formasyonlarında ( obo, ikili tepe, üçlü tepe vb. ) hacim, ilk tepede veya ilk omuzda daha yüksektir, sonraki oluşumlarda hacim git gide azalır.

- Sadece çoklu tepelerden birisinde, (genellikle sonuncu tepe olur bu ) hacim görece ikinci tepenin hacimini aşar.

- Bu grafikte ben hacim vermemiştim. Kimse de bu konuya vurgu yapmadı. Yorumculardan hacim kelimesini duymayı da beklerdim açıkcası.
    SM-J730F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Sayfa 146/153 İlkİlk ... 4696136144145146147148 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •