Sayfa 80/850 İlkİlk ... 3070787980818290130180580 ... SonSon
Arama sonucu : 6796 madde; 633 - 640 arası.

Konu: KARTN - Kartonsan

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Dünyadan uzak
    Gönderi
    22,187
     Alıntı Originally Posted by hknzn Yazıyı Oku
    soru1) yk toplantısı var mı 5 mayısa kadar? soru2) bilanco net olarak nezaman gelir.? (mayısın ilk yarısı genel olarak) soru3) %95 inin patron tarafından toplandığına dair yorumlar var. acaba bist out durumumu var ? soru4) acaba teknik analiz ne diyor.? ilk üç sorunun cevabı cok karışıkdiyorsanız. teknik analiz bunun için var. kartn kral bir hisse ikili tepe yapmadan düşmez. ikili tepe halk arasındaki adıyla doji yi görünceye ve aşagı kırıncaya kadar profesyoneller tutacaktır. son anektot 1 kartn=1 çeyrek altındır benim kriterim ve kişisel olarak bakış açım budur.

SNE-LX1 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    cevap 1)işler yolunda olduğu için(ithal karton vergilerinin artırılması) bu ay sonuna kadar bir yönetim kurulu toplantısı Skype ya da zoom üzerinden gerçekleştirilebilir
    cevap 2)tavhl gibi zamanında da açıklayabilir ya da devletin verdiği ek süreyi kullanabilir en geç 11 mayıs ya da Haziran ayının ilk 2 haftasında bilançoların çoğunun açıklanması gerekmektedir.Konsolide olmayan bilançolar en geç 1 Haziran 2020’de
    cevap 3)bistten çıkma ihtimali çok ama çok zor
    cevap 4)teknik karton satışların böyle devam ettiği sürece ve dolar kuru böyle olduğu sürece gözüm yukarda diyor
    böyle kri ortamlarında en güzel şey sıcak paradır sıcak para kasada dursun deyip bedelsiz hisse vermek düşüncesinde olabilirler!son yazdığım kısım umutsarı üstadın değerli bilgilerinden ilhamla
    sermaye düzeltme farkları 93.298.657
    geçmiş yıllar kar /Zararları 247.684.119
    Son düzenleme : Filozof; 25-04-2020 saat: 22:44.
    Bir nevi kimya ki Alimi yoktur.Tecrübe ettikçe biriken cahilliktir Aşk''"! “MASA KASA NİSAABRACADABRA
    Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler kendime aldığım notlardır.Bu bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir

Şirket yıllardır 24 saat ve üç vardiya üretim yapıyor.

Ürettiği malları satarken zaten bir sorun yaşamıyordu.

Hazırladığım tabloda şirketin son üç yıllık performansı mevcut.

Yıllık üretim kapasitesi 240.000 ton olan Kartonsan % 86 kapasite kullanım oranı ile üretim yapmış.

Satışların yanısıra maliyetlerde de rekor artış var.

Esas faaliyet karının artabilmesi için yatırım faaliyetlerinin sona ermesi gerekiyor.

Yatırım faaliyetlerinin bitiş tarihi için 09 Nisan 2021 verilmiş.

Yatırım faaliyetleri bittiğinde ,yani 2022 yılında hayal edilen rekor kar rakamlarını şirket yeni bir yatırım yapmadığı takdirde görme

şansımız olur diye tahmin ediyorum.

yatırım tavsiyesi değildir

Şirketin yıllık faaliyet raporundan yapmış olduğum alıntıda yapılacak olan yatırım ve üretim miktarlarını görebiliriz.

Yapılmakta olan yatırımdan bahsedilen bölümde 31.12.2019 itibarıyla 10.323.060 TL harcama yapıldığı bildirilmiş.

Yapılacak yatırım tutarı 32.928.750 TL tutarında yerli makine ve teçhizat listesi ve 14.854.553 USD tutarında İthal Makine ve

teçhizat listesi olarak görünüyor.

Başka bir yerden kaynak yaratılmadığı takdirde Net kar rakamlarının beklentinin daha altında gelebileceğini bilmemizde yarar var.

4. geçen ay 12 aylık bilanço geldiğinde dipnotlarda önemli bir bilgi vardı
    ancak haftalar geçmesine rağmen kimse bunu fark etmedi
    çünkü oluşturulan psikoloji ile insanlar bilanço falan bakmıyordu
    oysa ne hazineler var
    neyse hazinenin birini sahneye alalım
    biliyorsunuz kanal istanbul yapım süreci başladı
    güzergah üzerinde ki tarla ve arsalara imarlar verildi
    kartonsanın da kanal istanbul güzergahının en değerli yerinde geçmişte aldığı bir arsası vardı
    yıllardır imarı dahi olmadığı için 223 bin lira üzerinden bilançoda değerleniyordu
    evet bu arsaya şirket ocak ayında tskb gayrimenkule ilk değerlemesini yaptırarak kanal istanbul projesine hazırlık için adımını atmış
    bunu bilanço dipnotlarını dikkatli okuyanların görmemesi imkansızdı
    ama dedik ya bu ülkede okuyan adam ne gezsin
    sizler burada küfür kıyamet söverken ben geceleri bu dipnotları okuyordum
    neyse konuyu dağıtmayalım
    şirket kanal istanbul için harekete geçmiş
    proje ilerledikçe arsaya değerleme yaptıracaklar
    proje bittiğinde bu arsanın milyarlık bir arsa olacağını söylemek kehanet olmayacak
    kartonsan öyle bir şirket ki adeta hazine dairesi
    mevcut fabrika arsasının 400 küsür dönüm arazisi 23 milyondan değerlemesi yıllardır değişmiyor mesela
    yanında ki boş arsanın dönümü 1,5 milyondan satılıyor falan filan pek çok değer var yıllardır hissede oluşturulan baskılarla bunlar hep unutturuldu
    neyse ki cin şişeden çıktı

konu dağılmasın özetle
    ilk çeyrek bilançoda esas faaliyet, kambiyo karlarına birde 7,5 milyon değerleme karını şimdiden ekleyin

Az insan çok huzur

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Dünyadan uzak
    Gönderi
    22,187
    sayın bsm geçen yıl Karton fiyatlarında bir değişiklik olmadı bu yıl yüzde 7 zam
    geçen yıl bu vüris illeti yoktu bu kadar da karton ihtiyacı yoktu üstüne bir de ithal kartona vergi geldi
    geçen yılki bilanço dipnotu ve arsa olayı hala gündemde
    Bilançoda yatırım amaçlı gayrimenkuller ile ilgili dipnot....
    https://i.hizliresim.com/Rgl8ma.png
    Bu arsanın nerede ve ne kadar özel olduğunu unutmuş olabilirsiniz.

sizin de eski bir yorumunuz ki o zaman kanal İstanbul ihalesi net değildi bu kovit günleri kaşla göz arası bir ihale ypıldı sonucunu bilmiyoruz
    Şu anda arsanın imar izni yok.

1/100.000 ölçekli çevre düzenlemesi yapıldığı anda imarlı bir arsa olacak.

Değerlemenin farklı olacağını düşünüyorum.

Kanal İstanbul işi kesinleşirse çok kıymetli ve m2 olarak büyük bir arsadır.

Projenin güzergahındaki arsalarda yıllardır imar ve yeniden yapılaşma izni yok.

Arsamız tapuda 16.600 m2 ve İstanbul un Gaziosmanpaşa ilçesi Hacımaşlı köyündedir.

Konum olarak Sazlıdere barajı yakınlarında ve bildiğim kadarıyla son bilançoya kadar da imar izni yoktur.

1/100.000 ölçekli çevre düzenleme planlamasının yapılması bu arsanın da imarlı duruma gelmesine sebep olabilir.

Yakın zamanda bu arsanın makus talihinde ciddi bir değişiklik olup olmayacağını öğreniriz.

Kanal İstanbul havzasında imarlı bir arsaya sahip olmanın ne demek olduğunu yazmama gerek yok sanırım.

Yıllardır bu arsanın peşindeyim.

2008 yılında 229.270 TL ye satın aldıkları bu arsayı halen 249.000 TL değerde göstermeye devam ediyorlar.
    Son düzenleme : Filozof; 25-04-2020 saat: 23:23.
    Bir nevi kimya ki Alimi yoktur.Tecrübe ettikçe biriken cahilliktir Aşk''"! “MASA KASA NİSAABRACADABRA
    Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler kendime aldığım notlardır.Bu bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Dünyadan uzak
    Gönderi
    22,187
    bu mesajınız da mart ayından hala aynı fikirde misiniz?Salgın hastalığın satışlara etkisinin ne olacağı konusunda?ki karton o gün 305 tl den işlem görüyor
     Alıntı Originally Posted by bsm Yazıyı Oku
    Kartonsan da iki adet üretim tesisi var.

KM 1 ve KM 2...

Her iki üretim tesisi de sadece kuşe karton üretir.

Ekmek için kuşe kartonu ambalaj malzemesi olarak kullanmak pek uygun değil.

Fırıncıların maliyetinin ve ekmek satış fiyatlarının anormal artmasına sebep olur.

Şu anda Kartonsan üretim yapılan şirketlerden birisidir.

Gölcük depremi ve bakımlar haricinde şimdiye kadar üretime hiç ara vermemiştir.

Salgın hastalığın satışlara etkisinin ne olacağını kestirmek çok zor.

7.  Alıntı Originally Posted by Filozof Yazıyı Oku
    sayın bsm geçen yıl Karton fiyatlarında bir değişiklik olmadı bu yıl yüzde 7 zam
    geçen yıl bu vüris illeti yoktu bu kadar da karton ihtiyacı yoktu üstüne bir de ithal kartona vergi geldi

sizin de eski bir yorumunuz ki o zaman kanal İstanbul ihalesi net değildi bu kovit günleri kaşla göz arası bir ihale ypıldı sonucunu bilmiyoruz

Arsamız tapuda 16.600 m2 ve İstanbul un Gaziosmanpaşa ilçesi Hacımaşlı köyündedir.

Konum olarak Sazlıdere barajı yakınlarında ve bildiğim kadarıyla son bilançoya kadar da imar izni yoktur.

https://www.haberturk.com/son-dakika...544363-ekonomi

Ulaştırma bakanımızın dünkü açıklaması Kartonsan şirketini de yakından ilgilendiriyor.

1/100.000 ölçekli çevre düzenleme planlamasının yapılması bu arsanın da imarlı duruma gelmesine sebep olabilir.

Yakın zamanda bu arsanın makus talihinde ciddi bir değişiklik olup olmayacağını öğreniriz.

Kanal İstanbul havzasında imarlı bir arsaya sahip olmanın ne demek olduğunu yazmama gerek yok sanırım.

2008 yılında 229.270 TL ye satın aldıkları bu arsayı halen 249.000 TL değerde göstermeye devam ediyorlar.
    tevafuk olsa gerek
    sorunuzun cevabını siz sormadan 1 dk önce cevaplamışım

Alıntı Originally Posted by ric Yazıyı Oku
    geçen ay 12 aylık bilanço geldiğinde dipnotlarda önemli bir bilgi vardı
    ancak haftalar geçmesine rağmen kimse bunu fark etmedi
    çünkü oluşturulan psikoloji ile insanlar bilanço falan bakmıyordu
    oysa ne hazineler var
    neyse hazinenin birini sahneye alalım
    biliyorsunuz kanal istanbul yapım süreci başladı
    güzergah üzerinde ki tarla ve arsalara imarlar verildi
    kartonsanın da kanal istanbul güzergahının en değerli yerinde geçmişte aldığı bir arsası vardı
    yıllardır imarı dahi olmadığı için 223 bin lira üzerinden bilançoda değerleniyordu
    evet bu arsaya şirket ocak ayında tskb gayrimenkule ilk değerlemesini yaptırarak kanal istanbul projesine hazırlık için adımını atmış
    bunu bilanço dipnotlarını dikkatli okuyanların görmemesi imkansızdı
    ama dedik ya bu ülkede okuyan adam ne gezsin
    sizler burada küfür kıyamet söverken ben geceleri bu dipnotları okuyordum
    neyse konuyu dağıtmayalım
    şirket kanal istanbul için harekete geçmiş
    proje ilerledikçe arsaya değerleme yaptıracaklar
    proje bittiğinde bu arsanın milyarlık bir arsa olacağını söylemek kehanet olmayacak
    kartonsan öyle bir şirket ki adeta hazine dairesi
    mevcut fabrika arsasının 400 küsür dönüm arazisi 23 milyondan değerlemesi yıllardır değişmiyor mesela
    yanında ki boş arsanın dönümü 1,5 milyondan satılıyor falan filan pek çok değer var yıllardır hissede oluşturulan baskılarla bunlar hep unutturuldu
    neyse ki cin şişeden çıktı

konu dağılmasın özetle
    ilk çeyrek bilançoda esas faaliyet, kambiyo karlarına birde 7,5 milyon değerleme karını şimdiden ekleyin

Az insan çok huzur

Alıntı Originally Posted by Filozof Yazıyı Oku

https://www.haberturk.com/son-dakika...544363-ekonomi

Ulaştırma bakanımızın dünkü açıklaması Kartonsan şirketini de yakından ilgilendiriyor.

Arsanın nerede olduğunu çok iyi biliyorum.

Foruma bu konuyu taşıyan benim.

Olay gerçekleşirse inanın en çok ben mutlu olacağım.

Şu anki ekonomik konjonktürde Kanal İstanbul un gerçekleştirmesi için zamana ihtiyaç var gibi...

Kartonsan ın temel analiz bilgileri konusunda yıllardır bu forumda yazıyorum.

Şimdiye kadar yanıltıcı veya yanlış bir bilgi yazdığıma şahit olan yoktur.

Yazdığım bilgilerin tümü şirketin 2019 yıllık faaliyet raporunun içinde mevcuttur.

Sayfa 80/850 İlkİlk ... 3070787980818290130180580 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •