Sayfa 345/996 İlkİlk ... 245295335343344345346347355395445845 ... SonSon
Arama sonucu : 7962 madde; 2,753 - 2,760 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz VI

1. ben istanbul'da yaşamıyorum ama bu soru hep aklımda.

Alıntı Originally Posted by Sugosu82 Yazıyı Oku
    demin bir yerde bir soru okudum..

su an buyuk istanbul depremi olsa .neler yasariz diye dusundunuz mu hic..
    Ağzınızdan yel alsın, bırakın Istanbulu Gedizde deprem olsa çok bir küçük yerdir, şu anda memleketin moralman taşıyacak hali yok.
    DOLAR 5 GAYME OLACAK!
    Bu imza, Subat 2017 tarihine aittir!

3. Hasta sayısı 947 ye ulasmis. Şu korona virüsüne bakya İslamiyetten hızlı yayılıyor.

4. fed piyasaya 2 trilyon dolar dagitacakmis diye aciklama yapmis az once..

Duhul
    Nov 2018
    İkamet
    Gönüllerde yaşıyorum.
    Gönderi
    7,299
     Alıntı Originally Posted by subcomponent Yazıyı Oku
    Mideye inerse sorun yok -->doğru virüs mide asitinde yaşayamıyor

yedigimiz kuru uzumde virus varsa elimize bulasacaktir. Elimizi de burnumuza agzimiza surersek...

şimdi hocam teoride öyle de
    "viral yük" dediğimiz bir şey var. yani siz 3-5- (hatta bin tane de neyse onu hayal edemeyibilirsiniz), 3-5 tane diyelim biz ona, virüsü böyle cansız yüzeylerden aldınız da, elinize yüzünüze sürdünüz de bulaştı diye bir şey aslında yok.

ne demek yok: şu demek, evet virüsü oradan oraya taşımaya taşırsınız ama siz bağışıklığı 0 olan bir kemoterapi hastası değilseniz, ya da bağışıklık baskılayan başka bir şey kullanmıyorsanız bu şekilde cansız yüzeyden gelip geçecek virüs sizi hasta edecek bir sayıda olamaz.olmaz. belirli bir sayı gerek. iyiki de öyle yoksa şimdiye neslimiz kururdu.

hatta mesela canlı bir bulaş kaynağıyla ortalama 15 dakika filan aynı ortamda bulunmak gerek aslında normal insanı hasta edece kadar virüs kapmak için. ama bunu söyleseler zaten gevşek olan halk iyice gevşer...bir de tabi nereye ne kadar sayıda virüs gelmiştir bilemiyoruz... belki o tarikat camisindeki deli gibi birileri öksürdü tükürüğünü buladı (öyle bir sayı için anca bu tip manyaklıklar gerek)...yoksa normal lojistik zinciri içinde markete, koli içinde gelen paketli gıdaya filan hiçbir şey olmaz.

gel gör ki memleket psikopat dolu ve korkuyoruz? eğer öyleyse de ne yapıyoruz her yerde varmış gibi davranıyoruz.

ne yapabiliriz peki (cansız yüzeyler için?)

mümkünse, üstünüzü başınızı dışarıdan gelince doğrudan yıkayın. makineye atın yani.
    yıkanmayan şeyleri de balkon gibi, teras gibi, tercihen güneş ışığının doğrudan gelebileceği bir yere koyun bırakın, ya da bir odayı buna ayırın penceresini açın. ertesi gün kullanın.
    ayakkabılarınızı da evin içine almayın.
    Cansız yüzeylerden NŞA 'da viral yük alamayız. Aslında viral yükün tehlike eşiğini bünyemiz belirliyor o halde.

Şu havada asılı kalma durumuna ne diyorsunuz , normal sağlık düzeyindeki bir insan boş bir yolda yürürken on dakika önce orada öksürüp geçmiş bir insandan virüs kapabilir mi ? İnsanlardan kaçabiliyoruz ama bu olay gerçekten sıkıntı verici.

Duhul
    Nov 2018
    İkamet
    Gönüllerde yaşıyorum.
    Gönderi
    7,299
     Alıntı Originally Posted by Butikali70 Yazıyı Oku
    Bu videoya "Like" atan herkese Allahım ne muradı varsa versin (Kızım için! )

https://youtu.be/HsiXrtMnRVQ
    Tamam dostum .

7.  Alıntı Originally Posted by dimitris Yazıyı Oku
    Cansız yüzeylerden NŞA 'da viral yük alamayız. Aslında viral yükün tehlike eşiğini bünyemiz belirliyor o halde.

Şu havada asılı kalma durumuna ne diyorsunuz , normal sağlık düzeyindeki bir insan boş bir yolda yürürken on dakika önce orada öksürüp geçmiş bir insandan virüs kapabilir mi ? İnsanlardan kaçabiliyoruz ama bu olay gerçekten sıkıntı verici.
    Bu mümkün değil. Mantığa aykırı. Yolda zaten stabil hava yok .akıntı mevcut. Doğal olarak biri hapşırsa dahi saçılma ve hava akıntısı sonucu birim alana düşen virüs sayısının enfekte edecek yoğunlukta olması pek mümkün gelmiyor bana.

Sayfa 345/996 İlkİlk ... 245295335343344345346347355395445845 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •