Sayfa 612/996 İlkİlk ... 112512562602610611612613614622662712 ... SonSon
Arama sonucu : 7962 madde; 4,889 - 4,896 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz VI

1. Beyler bu arada soğan patates demişken Ayhan başgandan mesaj var

Alıntı Originally Posted by ayhan53
    10 gün önce 73.90 a aldığım cumhuriyet kangal sucuk 10 gün sonra 84.90 a girdi sepete
    marketlerde birçok şey uçmuş 1,5 litrelik eyüp sabri tuncer sabun 18 den 32 ye çıkmış
    2 hafta önce 23.90 a aldığım 1 litrelik eyüp sabri tuncer kolonyası piyasada yok olan yerdede 55 tl ye satılıyor. rebul kolonyayı 19.90 a almıştım 10 gün önce şu anda 30 tl

bunlarıda benim tespitim oalrak iletebilrisin

2. Soğan bu pazar en geç öbür pazar 5 tl

Çok yakın bir doktor arkadaşım göndermiş.

1 Nisan 2020 tarihli , Sağlık bakanı imzalıSağlık Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğü , Bizbize Yeteriz Türkiyem konulu , 28892082-869-E.5964251 Sayılı belge

RTE nin açtığı kampanya gereği , Doktor ve üzeri kıdemliler Nisan maaşlarından 1000 tl , diğer sağlık çalışanlarından 500 tl kesinti olacak. Gönüllülük esasmış ancak , katılmak istemeyen sebebini ibraz etmesi gerekiyormuş.

Yorum Yok

4.  Alıntı Originally Posted by roxette Yazıyı Oku
    Çok yakın bir doktor arkadaşım göndermiş.

1 Nisan 2020 tarihli , Sağlık bakanı imzalıSağlık Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğü , Bizbize Yeteriz Türkiyem konulu , 28892082-869-E.5964251 Sayılı belge

RTE nin açtığı kampanya gereği , Doktor ve üzeri kıdemliler Nisan maaşlarından 1000 tl , diğer sağlık çalışanlarından 500 tl kesinti olacak. Gönüllülük esasmış ancak , katılmak istemeyen sebebini ibraz etmesi gerekiyormuş.

Yorum Yok
    Valla bu devirde,idari kesimden yükselme beklentisi olan alenen söylüyorum ''yalaka tipler'' dışında hiçbir sağlık personelinden metezori 5 kuruş alamazlar,tabiri caizse;ölmüş eşek kurttan korkmaz...adamın istifa hakkını dahi elinden al birde para talep et bırakın 500 tl yi 10 tl bile çalışmaz...

Alıntı Originally Posted by apocalyptica Yazıyı Oku
    Belki de biz proje ülkeyiz, çipli kimliğe geçtik bile, ehliyet de buna dahil ve bu sene sonunda süre bitiyor al sana komplo teorisi
    Komplo hikayelerine inanmam.
    Ancak Türkiye olagan disi önde gidiyor ve ciber güvenlik acisindan pek olumlu bulmuyorum bu kadar basit bir sekilde tüm verilere ulasilmasini.
    Almanya'dada var yeni kimliklerle bazi devletle olan islemleri yapabilme olasiligi. Ancak, özel bir kart okuyucusu kullanarak (app cikardilar yeni) ve kisiye özel verilen sertifika ile islem yapilabiliyor. Yine de cok yaygin degil.

Belki bu konuda biraz fazla paranoyak bir insanim (hala akilli telefon kullanmiyorum )

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Gurbet
    Gönderi
    9,075
    Blog Entries
    3
    Herkese çip takıp dijitalleştiremezler herhalde.

Yoksa dijital kıyamet olursa herkes bir birinin çipini yer.

Alıntı Originally Posted by samreit Yazıyı Oku
    Komplo hikayelerine inanmam.
    Ancak Türkiye olagan disi önde gidiyor ve ciber güvenlik acisindan pek olumlu bulmuyorum bu kadar basit bir sekilde tüm verilere ulasilmasini.
    Almanya'dada var yeni kimliklerle bazi devletle olan islemleri yapabilme olasiligi. Ancak, özel bir kart okuyucusu kullanarak (app cikardilar yeni) ve kisiye özel verilen sertifika ile islem yapilabiliyor. Yine de cok yaygin degil.

Belki bu konuda biraz fazla paranoyak bir insanim (hala akilli telefon kullanmiyorum )
    Komplo teorisi diye bir şey olamaz,bir teori ya vardır ya yoktur.Ortada bir teori varsa da o zaman inanç söz konusu olamaz.İnanç dinde olur , bir teori ya doğrudur ya yanlıştır.Komplo teorileri diye aşağılanmaya çalışılan bazı konular halk uyanmasın diye o kategoriye sokulur.

Duhul
    Nov 2018
    İkamet
    Gönüllerde yaşıyorum.
    Gönderi
    7,299
     Alıntı Originally Posted by samreit Yazıyı Oku
    Cip'e gerek yok ki, "akilli" telefon vs. ile bitiriyorlar isi zaten.
    Bu coronodan sonra dijitallesmeyi daha da ileri götürecekler. Balta girmemis ormandakini bile takip edecekler.
    Bir dügmeyle insanlarin hayatini karartacaklar.
    Türkiye hatta bu konuda e-devlet yapisiyla bir cok bati ülkesinden cok cok daha önde bu konuda.
    Daha da ileriye gidiyorlar. Bildiğiniz gibi belli duygularda vücudumuz bazı kimyasallar salgılıyor. Beyine yerkestiren çiplerle belirlenmis durumlarda beyine kimyasal enjekte ederek bize duygu yükleme üzerine çalışıyorlar.

Bu bizi yönlendirmek için kullanılabilecek tehlikeli şeyler.
    Mesela bir ceset görünce mutluluk hormonu salgılamak gibi . Yahut tam tersi , güzel bir manzara görünce tiksinti duymak gibi .

Bir farenin çip kullanarak uzaktan kumandalı araba gibi yönlendirildiğini söyleniyor.

Bunlar ileri askeri çalışmalar ama günümüz için şunu sorgulamalıyız , tercihlerimiz gerçekten bizim tercihlerimiz mi, ne kadarı hür irade, ne kadarı yönlendirme?

Sayfa 612/996 İlkİlk ... 112512562602610611612613614622662712 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •