Sayfa 790/1001 İlkİlk ... 290690740780788789790791792800840890 ... SonSon
Arama sonucu : 8001 madde; 6,313 - 6,320 arası.

Konu: YATIRIM FONLARI VI ( & Mevduat faiz karşılığı oranları )

1.  Alıntı Originally Posted by hellistheothers Yazıyı Oku
    Evet, sırf o yüzden anlattım çok alakasız bir yer olmasına rağmen. Bir kişi bile etkilenip başlarsa muazzam faydalarını görecektir. Ben de sizi çok tebrik ederim selamlar.
    yıllar önce şu şekilde bu kulvardan içeri girdim. Benim sıkıntım, kahvaltı yaptıktan 2 saat sonra açlık hissi dayanılmaz seviyelere geliyordu. ve son akşam yemeğinden sonra sıkıntı başlıyordu. fırında 20 kadar soğanı pişirdim. her gün büyüklüğüne göre 1 yada 2 soğanı kahvaltıda yedim. şunu hemen söyliyeyim. soğan acı bile olsa pişince şeker gibi oluyor ve hiçbir kokusu yok 4 yıldır devam ediyorum. acıkma hissim olmayınca, boğazımdan kestim. yürüyüş (koşma değil) hızlı yürüme yada nabzı 100 ün üzerine çıkarmak şartı ile en az 30 dak en fazla 45 dakika non stop yürüyüş. Bu ikisi,bana yetti. Yemekten kısmıyorum. çünkü 4 senede mide küçüldü herhalde gayet iyiyim

2. Yani gerçekten çok klişe söz ama, gerçeklik payı yüksek.
    Borsanın artması için iki ana neden de şu anda son derece müsait.
    Birincisi, puan bazında yüksekmiş gibi görünse de dolar bazında son 35 yılın diplerindeyiz hala aslında. 1.5 cent yeni aşıldı. Borsanın 5 cent gördüğü dönemler mevcut. En ağır krizlerde bile yarım cent olmuştu. Dolar bazında hala altıda, yedide biri ile işlem gören bist 30 bist 50 kağıtları var.
    İkincisi ,ortalama nakdi birikimi olan bireysel yatırımcı için güvenli limanların hiçbiri reel getiri vermiyor, anbean parası eriyor. Ya ekonomiye sokacak, ya da biraz daha riskli yatırım araçlarına yönelecek. Elbette eski mevduat yatırımcısının tümün hisseye yönlendiğini söylemiyorum. Çünkü birbirinin alternatifi değil , ancak bir kısmında bile olsa borsaya yöneliş, endeksi yukarılara itiyor.
    Viop tarafında önden önden 1500-2000 puan ile makaslayarak gidiyor, yani iyimserlik had safhada. ( iyimserlik düşüşe delalettir anlayışı boş laf kalıyor cunku bu iyimserlik, 20 bin puandır sürüyor)
    Ancak, dönüş görülmedikçe, borsa düşer, çöker denmesi pek bir şey ifade etmiyor. Her seviyede birileri ''buraya kadar'' diyecek, eninde sonunda durup düşecek ve en son bunu söyleyenler bilmiş sayılacak.
    Şu anda gerilemeler bile olsa ''pullback ''denen hafif geri çekilme ile, trende giremeyenlerin katılma iştahı ile sonuçlanacaktır kanımca.
    Dirençler yaşanmış pratiklerden oluşur ve bist100 tarafında 124,536 ciddi direnç ( eski zirve ) olacaktır. Ama kademeli olarak oraya yönleneceği bir çok başka data ile de görülüyor. Çok çıktı düşer, çok düştü çıkar mantığı borsa tarafında çok işlemez.
    56 binden 23 bine düşen endeks 80 bine çıkarken endeksi satacağım, açığa satacağım diye çok yerli yatırımcı heba olmuştu o süreçte. Bizdeki yatırımcı rakamlarla değil, duygularıyla hareket ediyor maalesef. Yeni koşullara hızlı adapte olamıyor.
    Meşhur sözdeki gibi , ördek gibi vakvaklayıp, ördek gibi yürüyorsa ördektir. Çok kurcalamadan, nedenlerine bakmadan , pozisyon almakta yarar vardı. Bu saatten sonra girilir mi, %5-6 gibi gerilemeler olursa düzeltmelerden yararlanılmalı kanımca. Bir piyasa aktörüne düşen sosyolojik analiz yapmaktansa , aktif fırsatlar ve rakamlardan yararlanmak olmalı.
    Ben kısmi geri çekilmeleri viop tarafında long fırsatı olarak görüyorum daha çok. Eğer koşullar, rakamlar değişirse, başka bir formasyon kurulursa, o zaman düşünülmeli bence.
    15 senedir viopta trade ederim. Kazançlarımı da yatırım fonlarına aktarırım genelde hep. ( kazanırsam ) Epey bir süredir long taşıyorum. Azaltıyorum her kademede ancak hala endeksi şortlamak için net bir rakam, ciddi kırmızılar ve satış iştahını göremiyorum. Gördüğümde değişeceğim elbette. Bugünler için konuşuyorum sadece.

Tabii hepsi kişisel görüşlerimden ibaret ve asla yatırım tavsiyesi değil. Kimse geleceği bilemez.

3.  Alıntı Originally Posted by hellistheothers Yazıyı Oku
    Yani gerçekten çok klişe söz ama, gerçeklik payı yüksek.
    Borsanın artması için iki ana neden de şu anda son derece müsait.
    Birincisi, puan bazında yüksekmiş gibi görünse de dolar bazında son 35 yılın diplerindeyiz hala aslında. 1.5 cent yeni aşıldı. Borsanın 5 cent gördüğü dönemler mevcut. En ağır krizlerde bile yarım cent olmuştu. Dolar bazında hala altıda, yedide biri ile işlem gören bist 30 bist 50 kağıtları var.
    İkincisi ,ortalama nakdi birikimi olan bireysel yatırımcı için güvenli limanların hiçbiri reel getiri vermiyor, anbean parası eriyor. Ya ekonomiye sokacak, ya da biraz daha riskli yatırım araçlarına yönelecek. Elbette eski mevduat yatırımcısının tümün hisseye yönlendiğini söylemiyorum. Çünkü birbirinin alternatifi değil , ancak bir kısmında bile olsa borsaya yöneliş, endeksi yukarılara itiyor.
    Viop tarafında önden önden 1500-2000 puan ile makaslayarak gidiyor, yani iyimserlik had safhada. ( iyimserlik düşüşe delalettir anlayışı boş laf kalıyor cunku bu iyimserlik, 20 bin puandır sürüyor)
    Ancak, dönüş görülmedikçe, borsa düşer, çöker denmesi pek bir şey ifade etmiyor. Her seviyede birileri ''buraya kadar'' diyecek, eninde sonunda durup düşecek ve en son bunu söyleyenler bilmiş sayılacak.
    Şu anda gerilemeler bile olsa ''pullback ''denen hafif geri çekilme ile, trende giremeyenlerin katılma iştahı ile sonuçlanacaktır kanımca.
    Dirençler yaşanmış pratiklerden oluşur ve bist100 tarafında 124536 ciddi direnç olacaktır. Ama kademeli olarak oraya yönleneceği bir çok başka data ile de görülüyor. Çok çıktı düşer, çok düştü çıkar mantığı borsa tarafında çok işlemez.
    56 binden 23 bine düşen endeks 80 bine çıktığında endeksi satacağım, açığa satacağım diye çok yerli yatırımcı heba olmuştu o süreçte. Bizdeki yatırımcı rakamlarla değil, duygularıyla hareket ediyor maalesef.
    Meşhur sözdeki gibi , ördek gibi vakvaklayıp, ördek gibi yürüyorsa ördektir. Çok kurcalamadan, nedenlerine bakmadan , pozisyon almakta yarar vardı. Bu saatten sonra girilir mi, %5-6 gibi gerilemeler olursa düzeltmelerden yararlanılmalı kanımca.
    Bugün ün tanımı, bundan iyi anlatılamazdı.

4. midesi yemek borusu hassas olanı soğan haşat eder... şu tarz mı beslenmesm bu tarz mı beslensem bu biraz şuna benziyor hani acemi traderlar şu indikatör mü şu osilatör mü olsa acaba kaçlık olsa , hareketli ortalamalar kesişti falan sonra olmadı pirinci çevir lapaya .... yok en iyisi rsi ben onla devam edeyim hay aksi 14 değil de 10 luk mu baksam böyle ömür geçer... işte bunun benzerini beslenme modelinde yapmayınız ... normal olunuz normal ... bedenin öz gıdası yaşamın farkında olmak ...
    samurayların pirinç tarlalarındaki çay seremonilerinde, çay kaselerinin içine dalıp, suikast için vakit kollayan hain ninjalardık.
    hamza sütbıyık; rasyonel akla atılan imza.

5.  Alıntı Originally Posted by myfinans Yazıyı Oku
    Yani pek anladığım konu değil ama
    VİOP’ta Temmuz kontratları al
    Ağustos kontratları sat yönündeymiş
    Bu bir göstergeyse eğer Temmuz’da artış sürecek herhalde
    Viop işinden anlayan arkadaşlar daha doğru bilgi verebilir

MKP al sinyali veriyor demek
    Millet kuyrukta
    0,64 konut faizinde yıllık maliyet %7,9’a geliyor fena değil bu oran

oran güzel yanlız sıkıntı şu ki ev fiyatları %20 pahalandı diyorlar ortalama. Yani toplam ödeyeceğin miktar artıyor. O zaman da faizin düşmesi anlamını yitiriyor hatta zarara bile girebiliyorsun.

6.  Alıntı Originally Posted by HMZ STBYK Yazıyı Oku
    midesi yemek borusu hassas olanı soğan haşat eder... şu tarz mı beslenmesm bu tarz mı beslensem bu biraz şuna benziyor hani acemi traderlar şu indikatör mü şu osilatör mü olsa acaba kaçlık olsa , hareketli ortalamalar kesişti falan sonra olmadı pirinci çevir lapaya .... yok en iyisi rsi ben onla devam edeyim hay aksi 14 değil de 10 luk mu baksam böyle ömür geçer... işte bunun benzerini beslenme modelinde yapmayınız ... normal olunuz normal ... bedenin öz gıdası yaşamın farkında olmak ...
    fırında pişirilmiş soğan. yani ilaç yapımında kullanılan soğan.Tahriş olan yerlerinizi tedavi eden soğan. Daha ayrıntı o soğanın "suyu"

gunlukte beklemeye gectim ,bu fiyatlarda alım gercekten buyuk risk

8. Mahfi Eğilmez'in yazısı: Faizi indirince enflasyon düştü mü?

...............

Neden – sonuç ilişkisinin tersine çevrilmeye çalışılması ülkede negatif reel faize yol açmış bulunuyor. Bir sorunun çözümü için neden – sonuç ilişkisinden hareket edilerek sonuç alınmak isteniyorsa sonuçtan değil nedenden hareket etmek gerekir. Sonuçtan hareket edilirse yukarıdaki örnekte olduğu gibi TL mevduatta negatif reel faiz oluşur, negatif reel faiz oluşunca, dövize sıfır faiz verilse de yabancı para mevduatı artmaya devam eder.

Türkiye’de ekonomi uygulamasında varılan yanlış sonuçların çoğu, ön kabullerin etkisinde kalınarak, nedenler yerine sonuçlarla uğraşmaktan kaynaklanıyor.

http://www.mahfiegilmez.com/2020/07/...-dustu-mu.html

Sayfa 790/1001 İlkİlk ... 290690740780788789790791792800840890 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •