Sayfa 614/1001 İlkİlk ... 114514564604612613614615616624664714 ... SonSon
Arama sonucu : 8001 madde; 4,905 - 4,912 arası.

Konu: YATIRIM FONLARI VI ( & Mevduat faiz karşılığı oranları )

1.  Alıntı Originally Posted by myfinans Yazıyı Oku
    Hele birde yabancı girişi başlarsa ilk hedef 150 000(iki sıfır atalım 1500-buna da alışalım artık)
    Ama gelen olurmu bilmiyorum.
    bu ülke notlarımızla kim gelir bilmiyorum....hükümet de gelmelerini pek istemiyor zaten...açıkca söylemişlerdi..

sadece S 400 KONUSUNDA yeni bir evrilme-değişim 150 bine götürebilir..belki...

2.  Alıntı Originally Posted by Blueberry Yazıyı Oku
    Yurtiçi-yurtdışı olağandışı gelişme olmazsa 105,000'de destek bulur. 82,000 hareketi olacağını hiç düşünmüyorum.
    yurt dışı zaten ''olağandışı'' hocam...%4-5 bir günde düşüyor...bir günde yükseliyor...
    yurt içi de olağan dışı hocam yurtdışına bakınca....ne düşüyor,ne yükseliyor...

3.  Alıntı Originally Posted by myfinans Yazıyı Oku
    BYF'lere talep oldukça yeni çeşitleri çıkacaktır.
    Ziraat portföy ve QNB bu işin öncüleri.

Ama hep diyorum net aktif değer ve piyasa değeri farkına dikkat edin.
    Gram altın tıkır tıkır artarken aynı anlarda altın BYF'si tıkır tıkır düşüş yaşayabilir.Sebep o anda piyasa değerinin net aktif değerden yüksek olması
    Bunları gözden kaçırmayın.

Ama maalesef ZGOLD'un anlık net aktif değerini göremiyoruz.QNB gibi anlık yayınlamaları lazım
    Üstat net aktif değer ve piyasa değer farkına nereden bakıyoruz.? Mesela ziraatin likit banka fonunun?

iPhone cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

4.  Alıntı Originally Posted by trust06 Yazıyı Oku
    Üstat net aktif değer ve piyasa değer farkına nereden bakıyoruz.? Mesela ziraatin likit banka fonunun?

iPhone cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Ziraat maalesef net aktif değeri anlık yayınlamıyor ama gün sonu şuradan görülebilir.
    https://www.ziraatportfoy.com.tr/TRK...nedi-yogun-byf

Ama bize anlık lazım.
    Gerçi bunlarda altın ve gümüş BYF'leri kadar fark olmaz sanıyorum

Birde şunu söyleyim
    Bunları alıp satarken mutlaka limit fiyat verin
    Bir kere yenılıp piyasa al dedim olmadık fiyattan verdiler malı, çıkarana kadar baya zaman geçti.

5. ıpv : %0,34 tdg: %0,24 getirmiş.

Edit: duzeltme

6.  Alıntı Originally Posted by verytired Yazıyı Oku
    ıpv : %0,34 tdg: -%0,42 getirmiş.
    Yerli eurobondlar bugün yanılttı beni
    Demek cdslerde düşüş olmuş, yada sabit kalmış.4 kuruşluk kur artışı bu kadar etkili olmaz
    şu cds'lri anlık görebilsek çok işe yarayacak ama kaynak yok.

Bu arada TDG eksi değil +0,24, sizin yazdığınız aylık.

7. Emtia fiyatları döngüseldir.
    Uzun zamandır emtia fiyatları düşüş trendindeydi ve yavaş yavaş toparlanma başlamış.
    TGE - İŞ PORTFÖY EMTIA YABANCI BYF FON SEPETI FONU
    Riski fazla fakat döngünün dibindeysek yüksek kar bırakabilir.
    Saygılar.

kaderini biliciye teslim etmiş gözüktügü icin eib i tamamen sattım geçen cuma. salıdan buyana 4 gündür kendim byf lerle trade ediyorum. hesapsız girdiğimi zpx30 bana biraz zaman kayettirse de ufak ufak az risk ve 400k hacimle(para degil hacim) günlük vergiler ve komisyon harici 0.5k standardını yakalayabildim. ama ciddi takip gerekiyor inip binmek gereken duraklar ve arkaplan takibi. asla yatırım tavsiyesi değildir. demem o ki byf ler yatırimdan anlayanlar için alternatif olabilir fakat şu an her yatirim aşırı riskli. ve ben aşırı risk sevmiyorum zira sermayeyi bugünlere zor taşıdım.
    Yatırım tavsiyesi değildir. tavsiye olarak değerlendirilemez. Her zaman kendi kararınızı kendiniz veriniz.

Sayfa 614/1001 İlkİlk ... 114514564604612613614615616624664714 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •