Onemli Gunler Banner
Sayfa 613/1001 İlkİlk ... 113513563603611612613614615623663713 ... SonSon
Arama sonucu : 8001 madde; 4,897 - 4,904 arası.

Konu: YATIRIM FONLARI VI ( & Mevduat faiz karşılığı oranları )

1.  Alıntı Originally Posted by tradestop Yazıyı Oku
    Teşekkürler, o zaman biraz araştırayım. Elimde Tca var, ziraat borsa hesabımda var. Getiri olarak daha avantajlı ise, Tca satıp Zgold alabilirim.

Birde Zpe gibi, Katılım Endeksi Byf çıkartsalar güzel olur. Bununla ilgili bir mail atayım.
    BYF'lere talep oldukça yeni çeşitleri çıkacaktır.
    Ziraat portföy ve QNB bu işin öncüleri.

Ama hep diyorum net aktif değer ve piyasa değeri farkına dikkat edin.
    Gram altın tıkır tıkır artarken aynı anlarda altın BYF'si tıkır tıkır düşüş yaşayabilir.Sebep o anda piyasa değerinin net aktif değerden yüksek olması
    Bunları gözden kaçırmayın.

Ama maalesef ZGOLD'un anlık net aktif değerini göremiyoruz.QNB gibi anlık yayınlamaları lazım

Duhul
    Feb 2020
    İkamet
    Cincinnati, Ohio, USA
    Gönderi
    1,700
     Alıntı Originally Posted by myfinans Yazıyı Oku
    BİST'in düşmeyeceğine inandırdılar mı evet inandırdılar.
    Amaç inamamızmıydı evet oydu.
    O halde tedbiri elden bırakmayalım.
    Yurtiçi-yurtdışı olağandışı gelişme olmazsa 105,000'de destek bulur. 82,000 hareketi olacağını hiç düşünmüyorum.

Duhul
    Feb 2020
    İkamet
    Cincinnati, Ohio, USA
    Gönderi
    1,700
     Alıntı Originally Posted by Blueberry Yazıyı Oku
    Yurtiçi-yurtdışı olağandışı gelişme olmazsa 105,000'de destek bulur. 82,000 hareketi olacağını hiç düşünmüyorum.
    Dolar bazında ucuz bir borsamız var. Herşeye rağmen yabancı yatırımcı hâlâ var. Uzun vadede yükseliş kaçınılmaz.

4.  Alıntı Originally Posted by Blueberry Yazıyı Oku
    Hocam bir ara alkim takip ediyordunuz.Cok spekulatif isler oldu gecen haftalarda halen duruyor mu?
    Saygilar.

5.  Alıntı Originally Posted by zenci42 Yazıyı Oku
    yani fonlar büyüdükçe maaşlar artar...maaşlar artması için fonların,fonların artması için yatırımcıların çoğalması gerekir...fiyatların oluşması içinde alıcı ve satıcıların olması gerekir...satıcılar olmaz ise hep alıcılar olur,fiyatlar yukarı gider....,fihisseler yukarı gidince,yeni alanlar gelir,fonlar büyür,maaşlar artar...açığa satışta yok zaten...yabancılarda bist 30 da...bist 30 dışı hisseler bunun için gitmiş olabilir mi? ya da bistin herşeyden etkilenmeden kafasına göre takılması....ben buna kardeş birliği diyorum...
    aracı kurumlar da memnun...al-sat,al-sat bir sürü gelir...hem doğrudan müşteri geliyor...300 000 tane...hem fonlar büyüyor,fonların işlem hacmi zaten bir derya...bu arada aracı kurumların hisse değerleri artıyor...CORANA mı ?hadi canım.?

6.  Alıntı Originally Posted by Blueberry Yazıyı Oku
    Dolar bazında ucuz bir borsamız var. Herşeye rağmen yabancı yatırımcı hâlâ var. Uzun vadede yükseliş kaçınılmaz.
    Hele birde yabancı girişi başlarsa ilk hedef 150 000(iki sıfır atalım 1500-buna da alışalım artık)
    Ama gelen olurmu bilmiyorum.

7.  Alıntı Originally Posted by myfinans Yazıyı Oku
    BYF'lere talep oldukça yeni çeşitleri çıkacaktır.
    Ziraat portföy ve QNB bu işin öncüleri.

Ama hep diyorum net aktif değer ve piyasa değeri farkına dikkat edin.
    Gram altın tıkır tıkır artarken aynı anlarda altın BYF'si tıkır tıkır düşüş yaşayabilir.Sebep o anda piyasa değerinin net aktif değerden yüksek olması
    Bunları gözden kaçırmayın.

Ama maalesef ZGOLD'un anlık net aktif değerini göremiyoruz.QNB gibi anlık yayınlamaları lazım
    Evet yeniler. İleride bende çok popüler olacağını düşünüyorum. Hızlı al-sat ve düşük masraflı olmaları güzel. Yurt dışında Etf olarak geçiyor sanırım, bir ara araştırmıştım. Pasif yatırım'ın ana enstrümanı.

Tahvil byf, kira sertifikası byf gibi ceşitlenebilir belki ileride. Hayırlısı.

8.  Alıntı Originally Posted by tradestop Yazıyı Oku
    Evet yeniler. İleride bende çok popüler olacağını düşünüyorum. Hızlı al-sat ve düşük masraflı olmaları güzel. Yurt dışında Etf olarak geçiyor sanırım, bir ara araştırmıştım. Pasif yatırım'ın ana enstrümanı.

Tahvil byf, kira sertifikası byf gibi ceşitlenebilir belki ileride. Hayırlısı.
    Evet İngilizce kısaltması ETF yani Exchange Traded Funds

Al sat komisyonu uygun olursa yada yukarıda sn sevinen'in yazdığı gibi kendi fonlarına uygun komisyon uygularlarsa al sat kolaylığı bakımından çok iyiler.

Sayfa 613/1001 İlkİlk ... 113513563603611612613614615623663713 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •