Çayın Yapımı:

Yukarıda bahsettiğim tüm bitkilerden oranlarıyla: Meyan Kökü(1 tatlı kaşığı) , Hibisküs(1 tatlı kaşığı) , Karabaş Otu(2 çay kaşığı) , Kekik(2 çay kaşığı) , Aynısefa(1 tatlı kaşığı) , Toz Zerdeçal(yarım çay kaşığı) , Toz Zencefil(yarım çay kaşığı).

Bitkilerimizin tamamı kaynamış ve ocaktan yeni alınmış bir bardak su(su bardağı-200 ml) ile 5 dk. demlenir ve süzülerek içilir.

Ben günde bir bardak ve yemekten 1-2 saat sonra içiyorum. Yaklaşık iki aydır kullanıyorum ve çok ciddi faydasını gördüm. Eklem ağrılarım % 80-90 azaldı. Daha rahat hareket edebiliyorum. Aynı zamanda bağırsaklarımda yaşadığım sıkıntılara da aynı şekilde iyi geliyor.

3 hafta kadar önce Kayseri'den benim gibi kolit olan bir arkadaşım aradı. Onun durumu benden çok daha kötüydü. İmmün sistemi baskılayan kullanılabilecek en ağır ilaçları kullanıyordu. Benim ilaç kullanmadığımı bildiği için aramış. COVİD-19 sebebiyle doktoru kullandığı ilaçları tamamen kesmiş. İlaçlar vücudu tüm hastalıklara karşı açık hale getirdiği için kesmişler. Virüs kapması halinde yaşama şansı olmaz diyerek. ( Kolit olan bizler günde 40-50 defa tuvalete gidip geliriz. Sürekli bir ishal durumumuz vardır. kimimiz 10 defa kimimiz 50 defa. Düşünün 24 saat bu durumdasınız. Hayatınız tamamen yok oluyor. Sokağa çıkamıyorsunuz, misafir olamıyor, misafir ağırlayamıyorsunuz. Psikolojiniz o kadar bozuluyor ki ölüm daha sevimli gelmeye başlıyor.)

Arkadaşım günde 40-50 defa tuvalete gittiğini, ilaçları bırakınca (ilaçları kullanırken bile günlük 5-6 defa tuvalete gidiyormuş) hastalığının çok ağırlaştığını belirtti. Ne kullanabilirim diye sordu.

Ben de bu çayın tarifini verdim. Ancak hastalığı ağır olduğu için günde iki bardak ile başlayıp düzene girdikten sonra bir bardağa indirmesini belirttim. Ertesi gün aktardan tüm malzemeyi aldırmış. Ben on gün sonra tekrar aradım. Daha rahat olduğunu ve tuvalete çıkış sayısının 15 e düştüğünü söyledi. Ancak aktardan "İsveç Şurubu" da almış. Onu da kullanıyormuş. İkisi ağır gelebilir birini kullansan daha iyi olur dedim. Kullandığı ilaçların yanında bunların tüy gibi kaldığını ve hiçbir yan etki görmediğini söyledi. Bu şekilde devam etti ve bir hafta kadar sonra tekrar aradım. Çok daha iyi olduğunu, tuvalete çıkış sayısının 8-10 a düştüğünü belirtti. İlaç, lağman, iğne vb. kullandığı sırada da en düşük tuvalete çıkma sayısının 5 e kadar düştüğünü, oysa şu an sadece bitkisel tedaviyle 8-10 a düşmesinin -hem de bağışıklık sistemini baskılamadan- çok büyük bir gelişme olduğunu söyledi. Doktora ilk gidişinde bütün tahlilleri yaptırıp sonuçlara göre belki de artık hiç ilaç kullanmayacağını belirtti. Çayın tam etkisi ilk kullanımdan itibaren 5-6 haftada zirveye ulaşıyor. Şu an ben de merakla arkadaşımın tahlil sonuçlarını dört gözle bekliyorum.

Saygılarımla...

Not: Siz bana bakmayın; doktorunuza mutlaka danışın. Hiçbir alternatif tedaviyi yan etkilerini öğrenmeden kullanmayın. Doktorunuzun verdiği ilaçların da prospektüsünden yan etkilerini okumayı unutmayın.