Sayfa 897/914 ÝlkÝlk ... 397797847887895896897898899907 ... SonSon
Arama sonucu : 7310 madde; 7,169 - 7,176 arasý.

Konu: KRONT - Kron Telekomünikasyon

1.  Alýntý Originally Posted by VaLeNTiNe Yazýyý Oku

Sayýn Lionnes'in sürekli farklý hisselerden örnek vermesi Sayýn Yýldýz Tozu'nun destek olduðu konu Kront'un spekülatif hareketlerle ucuz býrakýlmasýna yönelik bir tepki niteliðinde bence.

Ben LÝNK'i veya PAPÝL'i neden paylaþtým sürekli? Çünkü , ayný ülke ayný sektör ayný borsa diye diye dilimde tüy bitti.

Nasýl alakasýz olabilir LÝNK veya PAPÝL , Kront ile bu durumda?

Bi ara sürekli SASA ve hekts ta paylaþýyordum . Ama onlar ayný ülke ayný borsada iþlem görmelerine raðmen, ayný sektörde olmadýklarý için , örnek olarak göstermeyi , yazmayý kestim . Daha Sonra MÝATK SDDTr örneklerini paylaþtým ve son olarak PAPÝL ve LÝNK 'i.

Utanmadan lafý çevirerek diyor ki .. PAPÝL Ve LÝNK in yükseldiði görenler kront satýp PAPÝL LÝNK almýþlardýr falan ..

ulan bastýra bastýra her yazýmda ne dedim?

Ayný ülke , ayný sektör , ayný borsada iþlem göre PAPÝL Ve LÝNK birisi 30 F/S de diðeri 50 F/S de..

Kront için F/S hesaplarý yaptým her yazýmda..

Krontuun bunlardan 10 kat daha fazla yatýrým yaptýðý söyledim ,

Krontun devletten tbüyük e-turquality teþviðini aldýðýný söyledim,

Krontun cirosunun bunlardan 4 kat fazla olduðunu söyledim .. vs vs vs

Bunlarý türkçe ile yazdým , hintçe çince arapça vs vs olarak yabancý bir dille yazmadým.

Bu yazdýklarýmdan çýkan sonuca göre , kim kront satýp LÝNK ve PAPÝL alabililr?

Utanmaz cambaz sinek výzýltýsý seni. Laf cümle ebeliði, kelimelerle oynayýp cümlelerin anlamýný deðiþtirme konusunda 1 numarasýn .

Ha arada faydalý paylaþýmlarýnda oluyor . doðruya doðru . Ama cümle kelime oyunlarýnda seni tek geçerim. 1 numarasýn bu konuda

Utanmadan bi de ne diyor? Ýþte þu kadar yatýrýmcýyý "etkilemek " , falan kelimesini kullanýyor . Ben yazdýklarýmda, burda olsun twitterda olsun 8 milyon yatýrýmcýyý "etkilemek" diye bir kelime kullanmadým hiç . 8 milyon borsa yatýrýmcýsa ulaþacaðým ve kront ile ilgili bilgileri görsünler tarzrý yazdým tüm yazýlarýmý.

Bi de sinek výzýltýsý gelmiþ utanmadan bana terbiyesiz diyor.

Asýl terbiyesiz olan sensin durup dururken sataþan ve herkesi birbirine düþüren sensin.

Bi ara Sayýn Mao ya da sataþmýþtý aynen bana sataþtýðý gibi.

1 senedir yazmadýn geldin yine ortalýðý karýþtýrdýn .

Sayýn Valentine nin dediði gibi burasý bir forum . Herkes kurallar dahilinde kendi tarzýyla istediðini yazar.

Sayýn Yýldýz Tozunun da dediði gibi sen Noter misin ?

Ben de diyorum ki , Forum ve SPK kurallarý dahilinde herkes istediðini yazar.
    Son düzenleme : lionnes1; 03-12-2023 saat: 19:26.

2.  Alýntý Originally Posted by Yýldýz Tozu Yazýyý Oku
    Ben sizin cumlelerinizi cidden anlamakta zorluk cekiyorum.

Burada hic kimse o yazsin bu yazmasin demiyor. Kimsede kimin yazdigina karismiyor.

Bana kalirsa benim zerre umrumdada degil.
    Bakýn beyler, ben net yazacagim. Yanit verecek duruma sokmadan kimseyi töhmet altina almadan.

Burasi belli gruplarin veya kisilerin sahne aldigi bir yer degil, kamuya acik bir platform. Denetleyicilerde uyeler degil.
    Yazilanlardan sikayeti olanlar gider yonetime sikayet eder.
    Burada daha once yazilanlarý baska sekillerde manalandirarak , baskalarini ezmeye soylediklerini itibarsizlastirmaya calisamaz.

Hakaret seviyesine varan bu itibarsizlastirmalari bazilari gorur bazilari umursamayabilir ama hak gördüðümün yaninda dururum.

Yazdiklarimin ve yazacakalrimin temelini olusturan 1 senelik yapilanlar karsi sesi cikmayanlarin burada buna karsi cikanlara karsi yaptigi itibarsizlastirilma cabasidir.
    Buna izin vermem.
    Ýyi yazsin kotu yazsin ister gelir kufur eder ister gelir bilmem ne bilancosunu yorumlar. Ýkiside parasini yatiran yatirimcidir.

Bunun icin 5 yil kavga edeceksek ederiz yani. Bende susmam...

Ýyi gunler bol kazanclar.
    Size tekrar tekrar teþekkür etmek istiyorum Sayýn Yýldýz Tozu.

Saðolun.

3.  Alýntý Originally Posted by lionnes1 Yazýyý Oku
    Döviz Kuru Beklentileri
    Grafik 8: ABD Dolar Kuru Beklentilerindeki Geliþmeler ($/TL)
    Katýlýmcýlarýn cari yýl sonu döviz kuru (ABD Dolarý/TL) beklentisi bir önceki anket döneminde 30,05 TL iken, bu anket
    döneminde 30,00 TL olmuþtur. 12 ay sonrasý döviz kuru beklentisi ise bir önceki anket döneminde 38,64 TL iken, bu
    anket döneminde 39,62 TL olarak gerçekleþmiþtir

https://www.ntv.com.tr/ntvpara/merke...YkWfEPLCLiuCAQ

Peki bir önceki ay katýlýmcýlarýn i 12 ay sonra dolar kuru bekelntisi neydi?

Dolar tahmini ne kadar oldu?
    Katýlýmcýlarýn cari yýl sonu döviz kuru (ABD Dolarý/TL) beklentisi bir önceki anket döneminde 30,14 TL iken, bu anket döneminde 30,05 TL olmuþtur. 12 ay sonrasý döviz kuru beklentisi ise bir önceki anket döneminde 37,26 TL iken, bu anket döneminde 38,64 TL olarak gerçekleþmiþtir.

https://www.dunya.com/ekonomik-veril...-haberi-708404

Ekimde yapýlan ankette 12 ay sonrasý için yani 2024 yýlý eylül ayý için dolar beklentisi 38,64 tl ,

KAsýmda yapýlan ankette 12 ay sonrasý için yani 2024 yýlý Kasým ayý için dolar kuru beklentisi 39,62 tl olmuþ.

Sanýrým bunlar her ay , 50 kuruþ , 1 lira falan azar azar artýrýyorlar dolar kuru beklentilerini.

Neyse özetle Merkez bankasý katýlýmcýlarý diyor ki 2024 yýlý sonunda dolar 40 lira olur.

Benim beklentim seçimlerden sonra 35 lira olacak.

Seçimlerden sonra 35 liradan 40 liraya kademe kademe yavaþ yavaþ çýkacak.

2023 yýlý bitti sayýlýr.

Dolarý 40 liradan hesap edersek.. malum borsalar her zaman geleceði satýn alýr ( zahmet olacak ama 12 ay sonrasýný satýn almak son dereceðe normaldir borsada. ) Sasa , hekts , enerji hisseleri vs gibi hisseler ise 5 sene sonrasýný satýn alýyor onlar ayrý konu.

Neyse bir de yukardki ciro hesabýný Dolar =40 a göre yapalým.

þu an 16,64 lira hisse .. Piayasa deðeri 1 milyar 424 milyon tl.

Son 6 seneki ortalama ciro 10 milyon dolar civarýnda.

Dolar 40

Son 6 senedi ciroyu yapsa , yani 10 milyon dolar çarpý 40 = 400 milyon tl ciro yapar

40 milyon tl ciroda , þu anki piyasa dðeerine göre F/S ne olur?

F/S:3,56 olur.

PEki 15 milyon dolar ciroda F/S ne olur?

dolar =40

F/S 2,37 olur.

Peki 20 milyon dolar ciroda ne olur?

F/S :1,78 olur.

30 milyon dolar ciroda F/S ne olur?

F/S : 1,18

40 milyon dolar ciroda F/S ne olur?

F/S : 0,89 olur.

50 milyon doalr ciro

60 milyon dolar ciro ....

vs

vs

vs

Ayný ülke , ayný borsa ayný sektörde iþlem gören PAPÝL ve LÝNK kaç F/S ve kaç F/K ile fiyatlanýyorlar? Biri 30 F/S diðeri 50 F/S . Biri 400 F/K , diðeri 100 küsür F/K .

Evet doðru bu F/S ler bu hisseler için çok yüksek .. çünkü zaten dedim daha önce bunlar çok az arge ve pazarlama yatýrýmlarý yapmlarýna raðmen ve de cirolarý yýllýk sadece 50 milyon tl olmasýna raðmen 30 F/S , 50 F/S ile fiyatlanýyorlar...

Neden böyle þu an fiyatlanýyorlar ben bilmem . Ben her zaman sonuca bakarým . Sonuç þu; Kront ille , ayný ülke ayný borsa ayný sektördeki olan , senede 5-10 milyon tl yatýrým yapan , siqtrboktan bu yazýlým hisseleri 30 F/S ve 50 F / S ile fiyatlanýyorlar þu anda Borsa istanbulda. MÝATK , SDTTR falan bunlarý söylemedim bile..

Neyse demem o ki diyelim ki bunlarýn, yani PAPÝL LÝNK 'in F/S leri 10 a falan düþtü.

EE ben kronttu 10 F/S den mi satacaðým ? Tabi ki hayýr .. Kront bunlardan 10 kat daha fazla yatýrým yapýyor her sene , üstelik Krontun þu an ki cirosu bile bunlardan 4 kat fazla . Nasýl 10 F/S den satayým ?

Muhtemelen 15 F/S veya 20 F/S den satarým eðer ki PAPÝL ve LÝNK 'in F/S'leri , 10 'a düþerse.

Eðer ki bunlarýn yani PAPÝL ve LÝNK 'in F/S 'leri 30 larda 50 lerde kalýrsa .. Kront 'u daha önce de yazdýðým gibi minimum 30 F/S veya 50 F/S den satarým .
    Bu dün yazdýðým yazým da buraya alýntýyayým dursun.. bu kargaþada belki gören olmamýþtýr bu yazýmý.

https://www.hisse.net/topluluk/showt...64#post6640364

4. AB'den akýllý cihazlara siber güvenlik kurallarý

AB Konseyi, üye ülkeler ile Avrupa Parlamentosu (AP) arasýnda müzakere edilen ve internet baðlantýlý cihazlar ile yazýlýmlarýný tüketiciler için daha güvenli hale getirmek üzere hazýrlanan "Siber Dayanýklýlýk Yasasý"nda uzlaþý saðladý.

Buna göre, bilgisayar, tablet, telefon, kamera, buzdolabý, televizyon, oyuncak gibi akýllý cihazlar ve yazýlýmlarý tüketiciler için daha güvenli hale getirilecek.

Akýllý ürünlerin piyasaya sürülmeden önce siber güvenlik konusunda katý kurallara uymasý gerekecek.

Yeni kurallar, doðrudan veya dolaylý olarak baþka bir cihaza veya aða baðlanan bütün ürünler için geçerli olacak.

Týbbi cihazlar, havacýlýk ürünleri ve arabalar konusunda katý kurallar belirlenmiþ olduðu için yeni sorumluluklardan muaf tutulacak.
    Üreticilerin, ürünlerinin siber güvenlik risklerini deðerlendirmesi, uygunluk beyanlarý sunmasý, ürünün ömrü boyunca veya en az 5 yýllýk bir süre için yaþanacak sorunlarý çözmesi ve gerekli önlemler almasý þart olacak.

https://www.sozcu.com.tr/ab-den-akil...kurallari-p964

AB pazarýna ihracat yapan birçok Türk üretici de bu kanundan etkilenecek.
    Son düzenleme : lionnes1; 04-12-2023 saat: 00:28.

5. Gönderim Tarihi
    10.02.2021 18:14:11

https://www.kap.org.tr/tr/Bildirim/908921

turkcell ile olan sözleþme 2 ay 1 hafta sonra bitiyor.

Bakalým yeni sözleþme kaç paradan yapýlacak ? malum , 2021 yýlý baþýndan beri her þey minimum 5 kat arttý.

Asgari ücret 2800 liraydý , þu an 11300 lira oldu .1 ay sonra gelecek olan zamla 16 bin liea olmasýný bekliyorum asgari ücretin.

Yani 16 bin bölü 2800 lira= 5,7 kat yani neredeyse 6 kat artmýþ olacak asgari ücret.

Ayrýca yine türk lirasý olarak yapýlýrsa sözleþme ve yine 3 sene için yapýlýrsa ;

hem geçen 3 senede oluþan 6 katlýk fark konulmasý gerek hem de önümüzdeki 3 sene boyunca , ülkede oluþacak fiyat artýþlarý, enflasyon hesap edilerek sözleþme yapýlmasý gerekir.

Tahmini olarak mesela þu an 100 lira olan herhangi bir mal ürün , önümüzdeki 3 senede 2 katý fiyata çýkacak enflasyon nedeniyle . Þu an 100 lira olan ürün 200 lira olacak bence 3 senede..

Özetle ;

2021 yýlý baþýndan beri yaþanan 6 katlýk fiyat artýþlarý + önümüzdeki 3 senede yaþanacak 2 katlýk enflasyon = Bu sözleþme yine türk lirasý ile yapýlcaksa , 12 kat artýþla bence sözleþme yapýlmasý gerekir . Tabi bu benim hesabým ve benim fikrim.

burda önemli bir diðer nokta. Dünya genelinde son 3 senede yüksek enflasyon yaþandý.

Yani Kron , dolar bazlý , reel bazlý olarak ta zam yapmasý gerekir sözleþmeye .

Veya bir ihtimal daha var .. O da sözleþme yapýlmamasý ..

Ama bence bu ihtimal yüzde sýfýra yakýn . Çünkü kron ile turkcell üzun yýllardýr iþ ortaklýðý yapýyorlar bi de üstüne israil -filistin savaþýndan sonra , MÜSÝAD ýn Yerli Yazýlým ve Siber Güç Türkiye yçalýþtayý yapmýþtý geçen günlerde. https://www.bloomberght.com/musiad-y...eyecek-2342758

MÜSÝAD devlete , hükümete çok yakýn iliþkileri olan bir saygýn kuruluþ. Turkcell zaten varlýk fonuna ait. Varlýk fonu da devlete ait.

NOT: Yazdýklarým bilgi amaçlýdýr..Yatýrým tavsiyesi asla deðildir. Herkes kendi kararýný kendisi versin
    Son düzenleme : lionnes1; 04-12-2023 saat: 00:30.

6. https://resmim.net/cdn/2023/12/04/ZdGXoR.png
    Bollinger orta bant desteði 15,70
    Yazdýklarým ve Çizdiklerim asla ve asla yatýrým tavsiyesi deðildir. Tamamen kendimi geliþtirmek adýna karalamalardýr.

7.  Alýntý Originally Posted by lionnes1 Yazýyý Oku
    Döviz Kuru Beklentileri
    Grafik 8: ABD Dolar Kuru Beklentilerindeki Geliþmeler ($/TL)
    Katýlýmcýlarýn cari yýl sonu döviz kuru (ABD Dolarý/TL) beklentisi bir önceki anket döneminde 30,05 TL iken, bu anket
    döneminde 30,00 TL olmuþtur. 12 ay sonrasý döviz kuru beklentisi ise bir önceki anket döneminde 38,64 TL iken, bu
    anket döneminde 39,62 TL olarak gerçekleþmiþtir

https://www.ntv.com.tr/ntvpara/merke...YkWfEPLCLiuCAQ

Peki bir önceki ay katýlýmcýlarýn i 12 ay sonra dolar kuru bekelntisi neydi?

Dolar tahmini ne kadar oldu?
    Katýlýmcýlarýn cari yýl sonu döviz kuru (ABD Dolarý/TL) beklentisi bir önceki anket döneminde 30,14 TL iken, bu anket döneminde 30,05 TL olmuþtur. 12 ay sonrasý döviz kuru beklentisi ise bir önceki anket döneminde 37,26 TL iken, bu anket döneminde 38,64 TL olarak gerçekleþmiþtir.

https://www.dunya.com/ekonomik-veril...-haberi-708404

Ekimde yapýlan ankette 12 ay sonrasý için yani 2024 yýlý eylül ayý için dolar beklentisi 38,64 tl ,

KAsýmda yapýlan ankette 12 ay sonrasý için yani 2024 yýlý Kasým ayý için dolar kuru beklentisi 39,62 tl olmuþ.

Sanýrým bunlar her ay , 50 kuruþ , 1 lira falan azar azar artýrýyorlar dolar kuru beklentilerini.

Neyse özetle Merkez bankasý katýlýmcýlarý diyor ki 2024 yýlý sonunda dolar 40 lira olur.

Benim beklentim seçimlerden sonra 35 lira olacak.

Seçimlerden sonra 35 liradan 40 liraya kademe kademe yavaþ yavaþ çýkacak.

2023 yýlý bitti sayýlýr.

Dolarý 40 liradan hesap edersek.. malum borsalar her zaman geleceði satýn alýr ( zahmet olacak ama 12 ay sonrasýný satýn almak son dereceðe normaldir borsada. ) Sasa , hekts , enerji hisseleri vs gibi hisseler ise 5 sene sonrasýný satýn alýyor onlar ayrý konu.

Neyse bir de yukardki ciro hesabýný Dolar =40 a göre yapalým.

þu an 16,64 lira hisse .. Piayasa deðeri 1 milyar 424 milyon tl.

Son 6 seneki ortalama ciro 10 milyon dolar civarýnda.

Dolar 40

Son 6 senedi ciroyu yapsa , yani 10 milyon dolar çarpý 40 = 400 milyon tl ciro yapar

40 milyon tl ciroda , þu anki piyasa dðeerine göre F/S ne olur?

F/S:3,56 olur.

PEki 15 milyon dolar ciroda F/S ne olur?

dolar =40

F/S 2,37 olur.

Peki 20 milyon dolar ciroda ne olur?

F/S :1,78 olur.

30 milyon dolar ciroda F/S ne olur?

F/S : 1,18

40 milyon dolar ciroda F/S ne olur?

F/S : 0,89 olur.

50 milyon doalr ciro

60 milyon dolar ciro ....

vs

vs

vs

Ayný ülke , ayný borsa ayný sektörde iþlem gören PAPÝL ve LÝNK kaç F/S ve kaç F/K ile fiyatlanýyorlar? Biri 30 F/S diðeri 50 F/S . Biri 400 F/K , diðeri 100 küsür F/K .

Evet doðru bu F/S ler bu hisseler için çok yüksek .. çünkü zaten dedim daha önce bunlar çok az arge ve pazarlama yatýrýmlarý yapmlarýna raðmen ve de cirolarý yýllýk sadece 50 milyon tl olmasýna raðmen 30 F/S , 50 F/S ile fiyatlanýyorlar...

Neden böyle þu an fiyatlanýyorlar ben bilmem . Ben her zaman sonuca bakarým . Sonuç þu; Kront ille , ayný ülke ayný borsa ayný sektördeki olan , senede 5-10 milyon tl yatýrým yapan , siqtrboktan bu yazýlým hisseleri 30 F/S ve 50 F / S ile fiyatlanýyorlar þu anda Borsa istanbulda. MÝATK , SDTTR falan bunlarý söylemedim bile..

Neyse demem o ki diyelim ki bunlarýn, yani PAPÝL LÝNK 'in F/S leri 10 a falan düþtü.

EE ben kronttu 10 F/S den mi satacaðým ? Tabi ki hayýr .. Kront bunlardan 10 kat daha fazla yatýrým yapýyor her sene , üstelik Krontun þu an ki cirosu bile bunlardan 4 kat fazla . Nasýl 10 F/S den satayým ?

Muhtemelen 15 F/S veya 20 F/S den satarým eðer ki PAPÝL ve LÝNK 'in F/S'leri , 10 'a düþerse.

Eðer ki bunlarýn yani PAPÝL ve LÝNK 'in F/S 'leri 30 larda 50 lerde kalýrsa .. Kront 'u daha önce de yazdýðým gibi minimum 30 F/S veya 50 F/S den satarým .
    Anlýk LÝNK yüzde 7 pozitif F/S 60 lara dayandý.

Anlýk PAPÝL yüzde 8 pozitif F/S si 35 lere dayandý

Buraya PAPÝL ve LÝNK 'i yazmaya ilk baþladýðýmda birinin F/S 'si 15 lerde diðerinin F/S 'si 20 lerdeydi sanýrým .

Ayný ülke , ayný borsa ,ayný sektörde iþlem gören LÝNK ve PAPÝL yazmaya devam edeceðim .

ve eðer velev ki ilerde PAPÝL LÝNK 'in F/S leri 10 a falan düþtü..( ama 10 F/S lere geleceklerini hiç sanmýyorum )

KÝ benim bu foruma, yani hisse net formuna da ihtiyacým yok artýk ...

Ýstesem buraya da hiç yazmam bi daha . alternatif olarak twitter var . Tüm bu bilgileri istesem oraya her gün 10 kez yazarým .

Twttera yazmaya devam edersem her ay beni ortalama 500 kiþi takip eder.

Geçenlerde sadece 1 gün yazdým , 20 kiþi takibe aldý beni. Þu an twitterda yazmama raðmen , her gün 1-2 kiþi takipçi geliyor. Yazmaya devam edersem günde ortalama 15-20 kiþi takipçi gelir..
    Son düzenleme : lionnes1; 04-12-2023 saat: 11:20.

8. Normalde ben , eskiden teknik analizin t sini bilmezdim sadece temel analiz yapardým .

Ama kront taki hýrsýzlar , yýllardýr daðlar ovalar çizdi . Hisseyi hýzlý çýkarýp aþaðýya da ayný hýzda defalarca kez indirdiler.

bu sebeble ben de ister istemez teknik analizi az çok öðrendim kront sayesinde .

Bi þeyler çizdim kendimce..

https://hizliresim.com/le8i2gd

Ne yani amacýnýz nedir? 14,60 veya 13,40 mý indirieceksiniz hisseyi?

Nereye indirirseniz indirin , hedefime gelmeden asla satmayacaðým . Uzun vade beklemeye devam edeceðim .

Sayfa 897/914 ÝlkÝlk ... 397797847887895896897898899907 ... SonSon

Yer Ýmleri

Yer Ýmleri

Gönderi Kurallarý

• Yeni konu açamazsýnýz
  • Konulara cevap yazamazsýnýz
  • Yazýlara ek gönderemezsiniz
  • Yazýlarýnýzý deðiþtiremezsiniz
  •