Sayfa 232/1003 İlkİlk ... 132182222230231232233234242282332732 ... SonSon
Arama sonucu : 8017 madde; 1,849 - 1,856 arası.

Konu: Viop - XIX

1.  Alıntı Originally Posted by TÜRKOĞLU Yazıyı Oku
    ipad var bizim çocukta bunların menüleri aynı olduğu için ve alıştığı için iphone istedi...hayır dedim...çocuk kullanımı için haddinden fazla pahalı...bir de ilk telefonu olacak alışık değil bir yerde unutur düşürür kaybeder...al başına iş...okulda sınıf arkadaşlarında iphone 11 kullananlar var şaka gibi...13-14 yaşında çocuğun eline nasıl veriyorlar bu cihazları aklım almıyor...10 bin tl üzeri fiyatı olan cihazlar bunlar parmak kadar çocukların elinde...
    İlk telefonumu 25 yaşında memur olunca aldım.. 13 14 yaşında çocuğu yazın dökümcü, mobilyacı, tornacı, tamirciye vermeyin bi meslek öğrenmesin bi de üstüne cep telefonu alın.. Çocukları ezmeyin.. Merak etmeyin o çocuklarınız hayatta çok başarılı olur..

2.  Alıntı Originally Posted by thebigshort Yazıyı Oku
    Valla son dönemde İnan hiç memnun değilim

Dediğin doğru kazanca göre alım imkanımız çok zorlaştı

Çeleron işlemcili bir PC Alsan 3000 bin tl insanlar 1 ay yemeden içmeden çalışması gerekiyor yani demem o ki

Ben memnun değilim arkadaş insan emeği çok değersiz ülkemiz de gençler de işsizlik vs vs gıda fiyatları bile çekilmez hal aldı

Gelir eşitsizliği vs vs
    Bunların farkında olup nasıl memnuniyet,sevinç yaşayabilir ki insan. Etrafımda pozitifliği ile dikkatimi çeken kim varsa dikkatle bakıyorum, imreniyorum. Eleştiri olarak algılamasın kimse lütfen ama mutluluk bilmemekten geçiyor. Cehalet mutluluktur.

arkadaşına 10-15 milyarlık telefon alınan çocuğu ezemezsin.
    aileler istiyor bunu
    en iyisi olsun diye.
    devir böyle
    ben insanlığın basit temel taşıyım.
    beni yıkan kendi saltanatını yıkar.(şahanşahna)

4.  Alıntı Originally Posted by Sercannn Yazıyı Oku
    Fiyatlar uçuyor işte siz ne bekliyodunuz.. Henüz 40 derece sıcakta pirinç, yağ kuyruğunda değilsiniz...

Belki karşılaşırız bir gün o kuyrukta kim bilir?

5.  Alıntı Originally Posted by İlker. Yazıyı Oku
    Belki karşılaşırız bir gün o kuyrukta kim bilir?
    muhtemelen ben dağıtıcı olurum..asıl mücadelemiz işte o günler başlayacak

6.  Alıntı Originally Posted by şahna Yazıyı Oku
    arkadaşına 10-15 milyarlık telefon alınan çocuğu ezemezsin.
    aileler istiyor bunu
    en iyisi olsun diye.
    devir böyle
    Aynen devam edin 10 sene o çocuklar bi baltaya sap olmadığında kader deyip geçersiniz..

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    İSTANBUL
    Gönderi
    9,242
    valla ben çocukken her tatilde çalışırdım...ilk telefonumu ünv. son sınıfta kendi kazandığım paramla aldım...şimdiki zaman farklı artık kabul etsekte etmesekte durum bu...bende karşıyım bu yaşta çocuğun elinde cep telefonuna ama mübarek arkadaşları 5. sınıfta bile telefonla dolaşıyordu ellerinde...biz yine iyi idare ettik artık liseye geçiyor...burası istanbul dışarı çıkınca aradığın zaman ulaşmak iyi olur...öteki türlü nerede ne yapıyor falan düşün dur...zaman değişti sanırım artık...bizimde alışmamız gerekiyor sanki...

Alıntı Originally Posted by Sercannn Yazıyı Oku
    İlk telefonumu 25 yaşında memur olunca aldım.. 13 14 yaşında çocuğu yazın dökümcü, mobilyacı, tornacı, tamirciye vermeyin bi meslek öğrenmesin bi de üstüne cep telefonu alın.. Çocukları ezmeyin.. Merak etmeyin o çocuklarınız hayatta çok başarılı olur..

8. Son dönemde daha doğrusu hayatım da ilk defa karşılaştım

Sosyal medyadan Facebook insagramdan maddi yardım talep mesajları alıyorum

Vatandaşın durumu gerçekten iyi değil 4/5 tane mesaj geldi bu şekil yarısı bayan idi

Sayfa 232/1003 İlkİlk ... 132182222230231232233234242282332732 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •