Sayfa 805/1002 İlkİlk ... 305705755795803804805806807815855905 ... SonSon
Arama sonucu : 8009 madde; 6,433 - 6,440 arası.

Konu: Cafe Trend&Trade - IV

1. Türkiye, kazığın her türlüsünü ayrı ayrı deneyimleyebilmek için mükemmel bir yer. Burada yetişen biri dünyanın başka bir yanında sıkıntı yaşamaz.
    Re-twittlediklerim katıldığım anlamına gelmez!

2. Türkiye, kazığın her türlüsünü ayrı ayrı deneyimleyebilmek için mükemmel bir yer. Burada yetişen biri dünyanın başka bir yanında sıkıntı yaşamaz.

3. Türkiye, kazığın her türlüsünü ayrı ayrı deneyimleyebilmek için mükemmel bir yer. Burada yetişen biri dünyanın başka bir yanında sıkıntı yaşamaz.

Alıntı Originally Posted by Egeli Yazıyı Oku
    İzne tabi diye biliyorum. Havai fişek fabrikasındaki patlama sonrasında bazı belediyeler kullanmayacaklarını açıklamışlardı.
    Doğru şekilde üretilmesi, Uzmanı tarafından kullanılması gerekiyor.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    belediyeelr kullanmayacağız dese ne olacak
    hiç bir şeyden ders alacağımız yok
    3 kuruş için anasını süsleyip baasını satan bir millet olma yolunda azimle sıçıyoruz.
    ayvalık ve ankara büyükşehir belediyeleri bundan böyle kendi etkişnliklerinde havai fişek kullanmayacakalrını ilan ettiler
    e vatandaşa yasak dedielr mi yok
    kendileri kullanmayacağız dedi.
    dün gece ayvalık ve ankarada hem akşam 21 de hem geceyarısı çılgınlar gii havai fişek gösterisi vardı
    içişleri bakanlığı güya kontrol altına alacağız dedi
    dün gece omar adlı gs li futolcunun elinde patlayan havai fişek bence başkalarının bir yerlerinde patladı.
    daha havai fişek fabrikası sorumluları hakkında ne ilşlem yapıldığını bilmiyoruz
    zira zxamana yayarak unutturma derdinde birileri
    çünkü fabrika sahibi kişi bir partinin önem verilen adamı ve yangında öncelikli kurtarılacak çakal sınıfında
    gösteri şirketlerine satılan havai fişeğe eyvallah kamu ve özel şirketlere satılan havai fişeğede eyvallah
    vatandaşa bireysel havai fişek satmak neyin nesi
    bi terör örgütü bir kamyon havai fişek alıp herhangi bir şehrin meydanında patlatmaya kalsa devletin kurumları polisi askeri zabıtası ve bunları yönetenlerinin haberi bile olmayacak
    dün gece ankarada patlayan havai fişeklerin kuvveti herhalde bi B-12 bombardıman uçağı mühümmatı kadar vardı
    ankarada yaşayan herkes buna şahittir. en azından ben ankaraya hakim bir eyrde oturduğumdan rahatlıkla gördüm
    çankayanın zirvelerine yakın oturan tüm yöneticilerde seyretmiştir ankarayı
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

Alıntı Originally Posted by ayhan53 Yazıyı Oku
    belediyeelr kullanmayacağız dese ne olacak
    hiç bir şeyden ders alacağımız yok
    3 kuruş için anasını süsleyip baasını satan bir millet olma yolunda azimle sıçıyoruz.
    ayvalık ve ankara büyükşehir belediyeleri bundan böyle kendi etkişnliklerinde havai fişek kullanmayacakalrını ilan ettiler
    e vatandaşa yasak dedielr mi yok
    kendileri kullanmayacağız dedi.
    dün gece ayvalık ve ankarada hem akşam 21 de hem geceyarısı çılgınlar gii havai fişek gösterisi vardı
    içişleri bakanlığı güya kontrol altına alacağız dedi
    dün gece omar adlı gs li futolcunun elinde patlayan havai fişek bence başkalarının bir yerlerinde patladı.
    daha havai fişek fabrikası sorumluları hakkında ne ilşlem yapıldığını bilmiyoruz
    zira zxamana yayarak unutturma derdinde birileri
    çünkü fabrika sahibi kişi bir partinin önem verilen adamı ve yangında öncelikli kurtarılacak çakal sınıfında
    gösteri şirketlerine satılan havai fişeğe eyvallah kamu ve özel şirketlere satılan havai fişeğede eyvallah
    vatandaşa bireysel havai fişek satmak neyin nesi
    bi terör örgütü bir kamyon havai fişek alıp herhangi bir şehrin meydanında patlatmaya kalsa devletin kurumları polisi askeri zabıtası ve bunları yönetenlerinin haberi bile olmayacak
    dün gece ankarada patlayan havai fişeklerin kuvveti herhalde bi B-12 bombardıman uçağı mühümmatı kadar vardı
    ankarada yaşayan herkes buna şahittir. en azından ben ankaraya hakim bir eyrde oturduğumdan rahatlıkla gördüm
    çankayanın zirvelerine yakın oturan tüm yöneticilerde seyretmiştir ankarayı
    Ben havai fişek gösterilerini seviyorum. Yılbaşı ve 29 ekimde yapılan görkemli gösteriler hoşuma gidiyor. düğündü, sünnetti bunlarda gerek yok.
    Diğer yandan nasıl bireylere nasıl dinamit satışı yapılmıyorsa havai fişek satışıda yapılmamalı.
    bu havai fişek mevzusundan önce havaya ateş açma konusunun çözülmesi gerekiyor. Güvenlik veya av nedeniyle taşınan veya sahip olunan bir silahla havaya ateş açılarak ne kazanılmak istendiği büyük bir soru işareti.

O egeli ben değilim

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    İstanbul
    Gönderi
    11,795
    HAVAYİ FİŞEK İŞİ sanıldığı gibi değildir. Belirli izinler gerekir, gösteriye (şahılar için) 20.00-22.00 müsaade edilir.

Patlayıcı Maddeler-Havai Fişek Atımı İçin Müracaat Edenlerden İstenilecek Belgeler
    1) Kullanılacak piroteknik maddenin cinsine, miktarına, bu maddelerin kullanılmasının talep edildiği yer ve zamana, bu maddelerin hangi amaçla kullanılacağı, kullanacak olan kişilerin bilgilerinin yer aldığı talep sahibinin atımın yapılacağı yer İlçe Emniyet Müdürlüğüne/Amirliğine vereceği dilekçe;
    2) Ateşleme işini yapacak olanların süresi geçerli (A) sınıfı ateşleyici belgelerinin ve nüfus cüzdanlarının fotokopisi,
    3) Ateşleme işini yapacak olan ateşleyicilerin; piroteknik maddelerin 87/12028 sayılı Tüzük ve ilgili mevzuat hükümlerine uygun olarak kullanılacağı, bu maddelerin kullanılmasından doğacak her türlü mesuliyet ile mevzuat hükümlerine aykırı hareket edildiğinde her türlü sorumluluğu kabul ettiklerine dair verecekleri noter tasdikli taahhütname
    4) Kullanılacak olan piroteknik madde 5kg dan fazla ise piroteknik maddelerin alındığı yerden kullanılacağı yere götürülebilmesi için, piroteknik maddenin çıkış yapacağı yer İl/İlçe Emniyet Müdürlüğünden alınacak taşıma izin belgesi,
    5) İzin Talebi sahibinin bu maddelerin nakli için güvenlik belgesi sahibi, nakil görevlilerine vereceği vekaletname,
    6) Nakil görevlilerinin, piroteknik maddeleri 87/12028 sayılı Tüzük hükümlerine uygun olarak taşıyacağı, bu maddelerin taşınmasından doğacak her türlü mesuliyet ile mevzuat hükümlerine aykırı hareket edildiğinde sorumluluğu kabul ettiklerine dair verecekleri notar tasdikli taahhütname,
    7) Piroteknik maddeleri kullanacak gerçek kişi veya tüzel kişi tarafından alınacak tehlikeli maddeler zorunlu sorumluluk sigorta poliçesi aslı ve fotokopisi
    8) Mavi plastik dosya
    AYRICA GÖSTERİ BİTENE KADAR FİŞEKLERİN KONUÇLANDI ALANDA EKİP OTOSU BEKLER.
    Bizde elmalarla armutlar bolca karıştırıldığından her şeyi havayi fişek sanıyoruz. Futbolcunun elinde patlayan kim bilir ne idi.
    HAVAYİ FİŞEK GÖSTERİLERİNE bir sanat olarak bakıyorum. Bireylerin yaptığı sadece sonradan görmelik,buna bende karşıyım.

7.  Alıntı Originally Posted by Egeli Yazıyı Oku
    Ben havai fişek gösterilerini seviyorum. Yılbaşı ve 29 ekimde yapılan görkemli gösteriler hoşuma gidiyor. düğündü, sünnetti bunlarda gerek yok.
    Diğer yandan nasıl bireylere nasıl dinamit satışı yapılmıyorsa havai fişek satışıda yapılmamalı.
    bu havai fişek mevzusundan önce havaya ateş açma konusunun çözülmesi gerekiyor. Güvenlik veya av nedeniyle taşınan veya sahip olunan bir silahla havaya ateş açılarak ne kazanılmak istendiği büyük bir soru işareti.

Günaydın,ben yaşamın her alanındaki bastırılmışlık ve ezilmişlik duygusunun karşısında bir nevi anlık da olsa otorite saymama ve eziklikten kurtulma hissiyatı yarattığını düşünüyorum böyle tipler için,peki bizler için?Kendimiz ve çocuklarımız için hayati tehlike...

Ne yapılmalı? Güvenlik güçleri böyle durumları bilmiyor,görmüyor,duymuyor olamaz,eğer istenirse çok kısa sürede bu durumlar hızlı tepkiler ve yasa uygulayıcının kararlı tutumuyla engellenebilir ama!!! Acaba engellenmek isteniyor mu? yoksa bırakın havaya sıkı versinler ona da engelleme yaparsak stres balonu başka şekilde patlar deyip görmezden mi geliniyor....Nereden bu sonuca ulaştım? sizin anlattıklarınız ve benim dün gece gördüklerim.

Sonuç;toplumsal hiç bir tepkisi olmayan sürülerin,normal bir gelişmiş toplumda çok ağır cezalandırılabilecek davranışlarının,yok sayılması,toplum yaşamına saygılı ve gelişmiş bireylerin sindirilmesi,ayrıştırılması...

8.  Alıntı Originally Posted by MedwiG Yazıyı Oku
    Akbank’a iyi vermişler o etkilemiş thyao’da sağlam vermisler
    AKBNK ta karanlık oda neredeyse satışların tamamını IS Yatırım yapmış +700 K. dan -4.6 M. a, 5,5 M. satmış... Aynı şeyi THYAO da da yapmış, +2,1 M. den -800 K. ya gelmiş ve 3 M. satmış karanlık odada...

Üç hisse var elimde, AKBNK - THYAO ve ALKIM...İş mi şimdi bu İş Yatırımın yaptığı..
    Borsa hikayeleri; içimizden biri ... https://www.hisse.net/eforum/showthread.php?t=58673

Sayfa 805/1002 İlkİlk ... 305705755795803804805806807815855905 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •