Sayfa 330/1003 İlkİlk ... 230280320328329330331332340380430830 ... SonSon
Arama sonucu : 8020 madde; 2,633 - 2,640 arası.

Konu: Yatırım fonları vııı

Bu arada 24/12 Noel için yarım 25/12 tam gün tatildir EU ve ABD de. Alım satım yapacak yoldaşlar bu duruma dikkat etmeli valör yönünden...

2.  Alıntı Originally Posted by tele vole Yazıyı Oku
    Ne polemiği hocam onu nerden çıkardınız? Karşılıklı fikir alışverişinde bulunmak ne zamandır polemik oldu? dayanamadım, pişmanım falan bu kadar darlanacak, sıkılacak ne yazdım size bu alınganlık neden anlayabilmiş değilim?
    Hocam alınmıyorum, aynı şeyleri yazmaktan bazen yoruluyorum. 7-8 yıldır fon yatırımı yapan biri olarak , bakın tüm içtenliğimle söylüyorum.
    Bizim yerli hisselere yatırım yapıp, ayrışabilen, endeksten çok getirebilen fonların oranı %1'i zor buluyor. 4 tane bilemedim çok zorlarsan 5 tane. Diğerleri tümü ile çöp hüviyetinde.
    Yani inanılmaz susuz aç Afrika topraklarında krem şantimin çileği eksik olmuş demek gibi geliyor bana. Peki eleştirmeyecek miyiz, hayır bunu da söylemiyorum, eleştirin , yerden yere vurun, ama adil olalım, biraz insaflı olalım diyorum.
    Her sene düzenli endeksten kafasına 30 puan yiyen koca koca bankaların hisse fonlarının portföylerini katlayarak büyüyor.
    Bunların olumsuzlaşması dönüp dolaşıp bizi vuracak diyorum.
    Burada yer alan yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

3.  Alıntı Originally Posted by hellistheothers Yazıyı Oku
    Bu sene baharda tacirlerden bir katılım oldu portföy yönetimine, portföyün 3-4 ayda ancak tümü ile değişebildiğini varsaydığımızda, onun etkisi olabilir belki diye düşünüyorum.
    Sadece ihtimal tabi, bambaşka nedenler de olaiblir.
    Tesekkurler. Baktim 10 sene tecrubeli birisi sanirim. Acikcasi TKFye alternatif MAC fon disinda var mi diye bakiyorum. OPH bayagi iyi ama portfoy aciklamamasi endiselendiriyor.
    yazdiklarim yatirim tavsiyesi degildir.

Duhul
    Mar 2017
    İkamet
    istanbul
    Gönderi
    6,934
     Alıntı Originally Posted by hellistheothers Yazıyı Oku
    Bu sene baharda tacirlerden bir katılım oldu portföy yönetimine, portföyün 3-4 ayda ancak tümü ile değişebildiğini varsaydığımızda, onun etkisi olabilir belki diye düşünüyorum.
    Sadece ihtimal tabi, bambaşka nedenler de olaiblir.
    Bu transfer önemli bir bilgi, artık alım için daha yakından takip edip edeceğim...Teşekkürler..
    Yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir.

Duhul
    Mar 2017
    İkamet
    istanbul
    Gönderi
    6,934
     Alıntı Originally Posted by hellistheothers Yazıyı Oku
    Hocam alınmıyorum, aynı şeyleri yazmaktan bazen yoruluyorum. 7-8 yıldır fon yatırımı yapan biri olarak , bakın tüm içtenliğimle söylüyorum.
    Bizim yerli hisselere yatırım yapıp, ayrışabilen, endeksten çok getirebilen fonların oranı %1'i zor buluyor. 4 tane bilemedim çok zorlarsan 5 tane. Diğerleri tümü ile çöp hüviyetinde.
    Yani inanılmaz susuz aç Afrika topraklarında krem şantimin çileği eksik olmuş demek gibi geliyor bana. Peki eleştirmeyecek miyiz, hayır bunu da söylemiyorum, eleştirin , yerden yere vurun, ama adil olalım, biraz insaflı olalım diyorum.
    Her sene düzenli endeksten kafasına 30 puan yiyen koca koca bankaların hisse fonlarının portföylerini katlayarak büyüyor.
    Bunların olumsuzlaşması dönüp dolaşıp bizi vuracak diyorum.
    Hocam siz aynı şeyleri de olsa yorulmadan yazın, fonlara yeni giren oluyor, unuttuğumuz oluyor, gözden kaçırdığımız oluyor. Sizin ve buranın müdavimi olan diğer arkadaşların paylaşımları forum için çok önemli...Bol kazançlar...

6.  Alıntı Originally Posted by onurbey Yazıyı Oku
    Çok güzel bir yazı. Sermayeye ve üretim araçlarına ortak olmanın, önce bireysel bazda sonra giderek ivmelenen şekilde toplumsal ölçekte ülkeyi olumlu yöne ittireceğini harika özetlemiş arkadaş.

Yakın çevremde gördüğüm şey şu: borsa bir sıfır toplamlı oyun, bir kazan ya da kaybet durumu, kaybetmek için sıranı beklediğin bir rus ruleti olarak algılanıyor.

Ülkenin çoğunluğu hisse sahibi olmanın bacası tüten, çalışanları her gün artı değer üreten, ülke ve pazar gerçeklerine göre sürekli pozisyon alması gereken capcanlı bir organizasyonun yüzbinde bilmem kaçına sahip olması anlamına geldiğini algılayamıyor.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Duhul
    Mar 2017
    İkamet
    istanbul
    Gönderi
    6,934
     Alıntı Originally Posted by paravarhuzurvar Yazıyı Oku
    Bu arada 24/12 Noel için yarım 25/12 tam gün tatildir EU ve ABD de. Alım satım yapacak yoldaşlar bu duruma dikkat etmeli valör yönünden...
    Evet öyleymiş, ben de bunu gözden kaçırıp satış verdim bir miktar, ta 29 Aralıkta hesabıma geçecekmiş...

Beyler, sizdeki excel sheet düzgün çalışıyor mu? Bendeki 2 gündür veri alamıyor. Rica etsem tekrar paylaşabilir misiniz eğer sizdeki normal çalışıyorsa...

Sayfa 330/1003 İlkİlk ... 230280320328329330331332340380430830 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •