Sayfa 205/996 İlkİlk ... 105155195203204205206207215255305705 ... SonSon
Arama sonucu : 7962 madde; 1,633 - 1,640 arası.

Konu: Viop - XXVIII

1.  Alıntı Originally Posted by *Bozkurt Yazıyı Oku
    İki denesi benim

O değilde bu akşamki seans dün akşam ki seans gibi, dün akşam satmaya niyeti yoktu, bu akşamda palanın almaya niyeti yok.
    Bozgurt,
    Yarınki ıstratecin ne?
    Çalı arkası sütrede mi kalacan...
    Pasif savunma mı...
    Yoksama cengaver savaşcı ve de furuşkan Türk olarak cenk edip saldırımı yapacaksın?...
    Ben furuşacam....
    Yazdıklarım şahsi fikrimdir,yatırım tavsiyesi içermez.Başkalarının fikirlerine göre yatırım yaparsanız zarar edebilirsiniz.

2. arkadaşlar takip eden birisi özet geçebilir mi? endeks kontratında çok işlem yapmıyorum, takaslar yakın takibimde değil.. algı değişmiş olabilir, bu yüzden soruyorum;
    takaslarda geçen ay teb ve birkaç kurum açık ara long daydı, bugün baktığımda aralık vadede longlar ciddi oranda azalmış, ilk 5 kurum long şort dengeleniyor gibi ?

3.  Alıntı Originally Posted by El_Rey Yazıyı Oku
    arkadaşlar takip eden birisi özet geçebilir mi? endeks kontratında çok işlem yapmıyorum, takaslar yakın takibimde değil.. algı değişmiş olabilir, bu yüzden soruyorum;
    takaslarda geçen ay teb ve birkaç kurum açık ara long daydı, bugün baktığımda aralık vadede longlar ciddi oranda azalmış, ilk 5 kurum long şort dengeleniyor gibi ?
    bakıştığımız takaslar , arkası kuşlu aynamızda saçımızı tararken gördüğümüz arkamızdan akıp giden samanyolu galaksisinden geçmişin izleri ...

geriye gitmeyi düşünmediğin sürece arkana bakma. Enjoy !
    samurayların pirinç tarlalarındaki çay seremonilerinde, çay kaselerinin içine dalıp, suikast için vakit kollayan hain ninjalardık.
    hamza sütbıyık; rasyonel akla atılan imza.

4. facebook'un piyasa değeri 820 milyar$, bist'in toplam değeri 250 milyar $.
    Bu işte bir yanlışlık yokmu?ve biz halen bist pahalımı 1500 leri görürmüyüz yada 1000 lere düşermiyiz muhabbetleri içindeyiz

SM-G955F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

5. Bu takası teb meb diye vermenin anlamsızlığı yerine 200mkk hesap 80000 kontrat long

20000 mkk hesap 80000 kontrat short diye verseler daha mantıklı olur.

YTD

6.  Alıntı Originally Posted by HMZ STBYK Yazıyı Oku
    bakıştığımız takaslar , arkası kuşlu aynamızda saçımızı tararken gördüğümüz arkamızdan akıp giden samanyolu galaksisinden geçmişin izleri ...

geriye gitmeyi düşünmediğin sürece arkana bakma. Enjoy !
    Duvarda asılı saatin camdaki görüntüsü 2:55 yani 3'e 5 var..kovanla akrebi seçemezsen,,,11:15...
    Gerçekte saat 20:55 ti...
    Bu akşamki görüntüydü...Daha öncede vardır ama ben yeni tesbit ettim...
    Yazdıklarım şahsi fikrimdir,yatırım tavsiyesi içermez.Başkalarının fikirlerine göre yatırım yaparsanız zarar edebilirsiniz.

pala algıları alt üst etti hedge amaçlı gece gecr 1489 short açtım...

8. Sen onu bunu bırak da beklediğin bar hangi renkti onu de başkan. Mor muydu yoksa?
     Alıntı Originally Posted by HMZ STBYK Yazıyı Oku
    teknik analiz işin % 0,05 lik kısmındaki araçlardan herhangi birisi. Bak teknik analiz işin % 0,05 lik kısmı demedim , sadece o araçlardan birisi dedim ... yani temel analiz , ekonometri , sentiment sezgisel pozisyon alma falan filan bunlar gibi bir araç teknik analiz sadece... ister kullan ister kullanma ...

diğer % 0,05 lik kısmısı risk yönetimi ve hatasız uygulama ile tutarlı bir birey olman ! -execution without error , consistency

( tek pozisyonda çok basit matematik hesabı ile 30 saniyeden az sürede riskini hesaplamaktan , çoklu varlık pozisyonlarındaki açık risklerini 2 dk da hesaplamaya kadar risk yönetimi duygusuzca yapılan bir işlemdir ! )

topla ikisini ne yaptı % 0,1 geriye ne kaldı % 99. Kalan % 99 ne ? PSİKOLOJİ ! işin sırrı bu. işin zor kısmı bu.
    eğer sen ( you ) %0,05 lik kısım olan risk yönetiminde hata yaparsan % 99 psikolojini etkileyecek pozisyon içinde bulursun kendini.

bir de devlet başkanın matematik hesapları var o konuya girmeyelim sağdaki sıfırı at , ortadan sayıyı al başa ekle falan o ileri düzey siyasi matematik ona kafam basmaz....

SM-N985F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Sayfa 205/996 İlkİlk ... 105155195203204205206207215255305705 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •