Sayfa 832/1004 İlkİlk ... 332732782822830831832833834842882932 ... SonSon
Arama sonucu : 8026 madde; 6,649 - 6,656 arası.

Konu: Viop - XXX

cezadan çıktıkları belli oluyor hemen 200 mesajı tamamlayacaklar bir günde yine.. manasız ve viopta karşılığı olmayan şeyler sayfalar dolusu paylaşılmaya başlandı yine.. 1 tane olsa neyse ama yine aynı şey : 1 mesajda 10 tane grafik..
    It is not because things are difficult that we do not dare, it is because we do not dare that they are difficult. (Seneca)

2.  Alıntı Originally Posted by oyunagelenadam Yazıyı Oku
    şunu söyle söyleye yemediğim ban ceza yatış kalmadı.!!fazla yüklendim ama hala saçma geliyor bana 1596 ortili long pozda bile 1553 lere geldiğinde teminat eksik kaldı az para bırakmışım hemen tamamla diye mesaj geldi adam 20000 puandan bahsediyor ve buna inananda çok.!!!
    velhasıl kelam egoist dendi tutarsız dendi bize bir de adamın yaptığı algıyı görmeyenler şimdi bize algıcı demeye başladı o göktürke diyeceğim çok şey var da adam konuyu baştan takip etmiyor.!!
    uzatmıyorum o yüzden .!!
    cons o pozda haksız idi.!!
     Alıntı Originally Posted by sindoma53 Yazıyı Oku

sn mertus ,
    Bu grafı ozaman buraya attığımdada karşı çıkmıştı burada yine şorttum dedi
    bıst 124 yaptı ,
    Terse düşmesi konusunda haklısınız ama kapitali çok yüksekse 3.000 - 5.000 kontratları taşıyacak kadar parası varsa söylediği pozisyonları alıp para kazanabilir. Bunun nasıl mümkün olacağını gösteren excel tablosunu da buraya gönderdim.

Benim açımdan beyan esastır. Bu nedenle pozların gerçek olduğuna inanıyorum. Ama çok yüksek rakamlar olduğu için inanmayan arkadaşlara da saygım sonsuz.

tahtaları izlediğimizde miktar yönetimi en önemli şey olarak ortaya çıkıyor.. hatta geçen gün iş yatırımdan bir trader'ın videosunu koydular buraya bende izledim aynı şeyi söylüyor "pozisyon büyüklüğü ve zamanlaması". 20 bin puan yüksek bir rakam ama pozisyonu yönetebilen için maliyeti iyileştirebildiği sürece ve kapitali iyiyse oyuna devam eder..

mesela günlük fiyat hareketlerini bir mumda özetlersek çeşitli alternatifler gözüküyor aşağıdaki şekilde:

benim en sevdiğim mum türü 4-5-6 numaralar.. trade'ler içinde sürekli maliyet iyileştirmeye ve yeni poz açmaya uygun.. dolu barlar 1 ve 2 günlük trade için çok ideal değil. dolu barları gördük mesela berat'ın istifasından sonra ama sürekli olmadı..4-5-6 gibi barlar günlük grafiklerde sık karşımıza çıkıyor. yani neticede trade edebilen sürekli poza girip çıkan birisi maliyet de iyileştireblir.. burada bazen büyük kurumsalların maliyetleri tablolarda paylaşılıyor teb garanti gibi kurumların.. sürekli trade ediyorlar..

It is not because things are difficult that we do not dare, it is because we do not dare that they are difficult. (Seneca)

Alıntı Originally Posted by discretus Yazıyı Oku
    tahtaları izlediğimizde miktar yönetimi en önemli şey olarak ortaya çıkıyor.. hatta geçen gün iş yatırımdan bir trader'ın videosunu koydular buraya bende izledim aynı şeyi söylüyor "pozisyon büyüklüğü ve zamanlaması". 20 bin puan yüksek bir rakam ama pozisyonu yönetebilen için maliyeti iyileştirebildiği sürece ve kapitali iyiyse oyuna devam eder..

mesela günlük fiyat hareketlerini bir mumda özetlersek çeşitli alternatifler gözüküyor aşağıdaki şekilde:

benim en sevdiğim mum türü 4-5-6 numaralar.. trade'ler içinde sürekli maliyet iyileştirmeye ve yeni poz açmaya uygun.. dolu barlar 1 ve 2 günlük trade için çok ideal değil. dolu barları gördük mesela berat'ın istifasında sonra ama sürekli olmadı..4-5-6 gibi barlar günlük grafiklerde sık karşımıza çıkıyor. yani neticede trade edebilen sürekli poza girip çıkan birisi maliyet de iyileştireblir.. burada bazen büyük kurumsalların maliyetleri tablolarda paylaşılıyor teb garanti gibi kurumların.. sürekli trade ediyorlar..

fikrinize katılıyorum. böyle bir barda geçen hafta 8000 puandan fazla topladım, bir işlem gününde. volaliteye adaptasyon sağlandığında çok güzel işlemler yapılabiliyor. Bazen de insanın tersine geliyor. Sürekli çarpılıyor.
    Masada oturmak önemli bence. Yeri geldi 250 jetona çıktık masada, alış-veriş devam ediyor.
    1 jetonla dahi olsa masada olayım yeterli benim adıma.
    Kumar hevesimizi gideriyoruz.
    Teminat yönetimini bilen asla masa dışı kalmaz.
    madenci rumuzlu abi yazdı, terse 1 milyon yemiş.

sayfayı okuduğumda viop olsun hisse olsun verilen destekleri dirençleri kendi bakış açıma göre karşılaştırdığımda bu kadarmı ayrışılır diye hayret ediyorum. gerçekten ama ben daha iyi görüyorum siz yanlış bakıyosunuz diye demiyorum. haddimede değil. ama gerçekten hayretimi gizleyemediğim için yazdım.
    “İyi kararlar tecrübe sayesinde alınır. Tecrübe ise, kötü kararlar sayesinde kazanılır.” Will Rogers

Onu bunu bırakın da ortalık karışık, bu Boğaziçi olayları çok su götürür gibi, ne dersiniz?

Büyük lotlarla poz. açan işi akışına bırakıp
    Seyretmez. Varsın 10.000 puan gitsin, imkansız..

2.000 kontratla short poz. Açan biri
    Geçenlerde..( İsimde verebilirim) yanılma payını 2500 yukarı yazmıştı..

SM-A315F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Alıntı Originally Posted by Der Lehrer Yazıyı Oku
    Onu bunu bırakın da ortalık karışık, bu Boğaziçi olayları çok su götürür gibi, ne dersiniz?
    Bu ülkenin insanları uyuşturulmuş gibi..
    Tek tepkileri tweeterdan yazmak..
    Geziden umutluydum.
    Ne oldu? Devletin yönetimindeki karanlık güçler işi saptırdılar..

Yakında Boğaziçinide kapatırlar.
    İslam karşıtı derler, Yahudi kışkırtması, soros
    Fetö yetmedi hdp, pkk.. Her türlü yalan ve sahtekarlık, manipülasyon düzenine sahipler..

İşi akışına bırak, TV seyretme, buradan para
    Kazanırsan, keyfini sürmeye bak.. Politikadan ve dindarlardan uzak dur. Akıl sağlığını koru..

SM-A315F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Sayfa 832/1004 İlkİlk ... 332732782822830831832833834842882932 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •