Sayfa 13/1002 İlkİlk ... 311121314152363113513 ... SonSon
Arama sonucu : 8015 madde; 97 - 104 arası.

Konu: Viop-XXXI

1. Dun yazmistim yeniden yazayim Sn Jas
    Sanirim burdaki islem yapan arkadaslarin bir cogu gecim saglamak icin islem yapiyor en azindan mesajlara, mesaj adetine ve zamanlamalarina bakarak bu sekilde algiliyorum ben
    ornek 10.000 tl gecim icin ihtiyac var diyelim ay baslangici ile birlikte pozisyon acmak icin 5 sart araniyorsa sure azalmaya basladigi zaman otomatik olarak aranan sart sayisida azaliyor zararli pozisyon sayisi artip yada zaman iyice azaldikca sart surt kalmayip direk yazi tura oluyor ve bu kacilnilmaz sonu getiriyor

forumda internette yazanlarin cogu spotta kamyonu dayiyorlar hisselere soyle bir soru sorsam sami bir sekilde kac kisi cevap verir acaba

Sorum su : boyle bir iktidar ve boyle bir piyasada hisse tarafinda 1.000.000 ve uzeri pozisyonu olan varmidir ?

Alıntı Originally Posted by JAS Yazıyı Oku
    Cerrah abimiz isim vermediği için bilemiyorum Sv Culpable. Ama anlattığı hikaye gerçekten bizi (hasta yakını) anlatıyor. Bu nedenle ki bu piyasada para kazanan %3-5 i pek geçmiyor. Bu yüzden PY yi şöyle yoldum, böyle dövdüm yazıları komik geliyor. Yahu diyorum, bu işe yeni soyunan, bilmeyen birinin parasını aldın sadece. Hepsi bu.

Lenovo P1a42 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    ....

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    İstanbul/L.A
    Gönderi
    723
     Alıntı Originally Posted by Culpable Yazıyı Oku
    Dun yazmistim yeniden yazayim Sn Jas
    Sanirim burdaki islem yapan arkadaslarin bir cogu gecim saglamak icin islem yapiyor en azindan mesajlara, mesaj adetine ve zamanlamalarina bakarak bu sekilde algiliyorum ben
    ornek 10.000 tl gecim icin ihtiyac var diyelim ay baslangici ile birlikte pozisyon acmak icin 5 sart araniyorsa sure azalmaya basladigi zaman otomatik olarak aranan sart sayisida azaliyor zararli pozisyon sayisi artip yada zaman iyice azaldikca sart surt kalmayip direk yazi tura oluyor ve bu kacilnilmaz sonu getiriyor

forumda internette yazanlarin cogu spotta kamyonu dayiyorlar hisselere soyle bir soru sorsam sami bir sekilde kac kisi cevap verir acaba

Sorum su : boyle bir iktidar ve boyle bir piyasada hisse tarafinda 1.000.000 ve uzeri pozisyonu olan varmidir ?
    Ben varım mesela... İktidardan bana ne? 70TL den tüpraş almasamıydım akp var diye? Kendi işime nakit aktardığım için son 2 yıldır çok az hissem kalmıştı borsada ve pek işlem de yapmıyordum. Dolar opsiyonu gibi şeylerle eğleniyodum ama pandemi başlayınca fiyatları öle bir çöp ettiler ki, dayanamadım yüklü girdim. Kendime göre sağlam bulduğum hisselere daldım. Yazın çok iyi kazandım, şimdi de makul getiriler ile devam ediyorum. Ama Mart'dan beri hep %30-%80 arası hissedeyim.

Ayrıca 1M değil, ÇOK üzeri hisse taşıyan arkadaşlarım var. Badem de değiller, Lakin uçan kaçan paralar kazanmadılar, kazanmıyolarda. XU30 hisseleri taşıyo çünkü onlarda genelde.

Bu forumda 1 üstü pozisyonu olan zebille insan vardır ama short24 özelinde soruyorsanız, burası shortçu mekanı olduğu için olmayabilir...
    “Is man merely a mistake of God's? Or God merely a mistake of man?” - F.Nietzsche

3. Uzerinize alinmayin yazacaklarimi
    Tabiki genelde yazilan alimlar en dipden satislarda hep tepeden olur
    2018 yilinda dip noktasindan alim yapildi ise suan $ bazinda biraz karlidir
    2018 yilindan 2020 pandemi surecine kadar olan zaman diliminde tupras alan kisilerin portfoyu $ bazinda %40 erimis durumda
    bankalari felan yazmamam gerek yok
    e o zaman nerede kar ?
     Alıntı Originally Posted by Ariakas Yazıyı Oku
    Ben varım mesela... İktidardan bana ne? 70TL den tüpraş almasamıydım akp var diye? Kendi işime nakit aktardığım için son 2 yıldır çok az hissem kalmıştı borsada ve pek işlem de yapmıyordum. Dolar opsiyonu gibi şeylerle eğleniyodum ama pandemi başlayınca fiyatları öle bir çöp ettiler ki, dayanamadım yüklü girdim. Kendime göre sağlam bulduğum hisselere daldım. Yazın çok iyi kazandım, şimdi de makul getiriler ile devam ediyorum. Ama Mart'dan beri hep %30-%80 arası hissedeyim.

Ayrıca 1M değil, ÇOK üzeri hisse taşıyan arkadaşlarım var. Badem de değiller, Lakin uçan kaçan paralar kazanmadılar, kazanmıyolarda. XU30 hisseleri taşıyo çünkü onlarda genelde.

Bu forumda 1 üstü pozisyonu olan zebille insan vardır ama short24 özelinde soruyorsanız, burası shortçu mekanı olduğu için olmayabilir...
    ....

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    İstanbul/L.A
    Gönderi
    723
    Uzerinize alinmayin yazacaklarimi
    Tabiki genelde yazilan alimlar en dipden satislarda hep tepeden olur
    2018 yilinda dip noktasindan alim yapildi ise suan $ bazinda biraz karlidir
    2018 yilindan 2020 pandemi surecine kadar olan zaman diliminde tupras alan kisilerin portfoyu $ bazinda %40 erimis durumda
    bankalari felan yazmamam gerek yok
    e o zaman nerede kar ?
    Ben kendi adıma tüpraş ı 85-70TL arasından aldım. Burada kendi sayfasına da yazdım...Bedava tüpraş veriyorlar, niye almıyorsunuz diye. Ama 45 bekleyen arkadaşlar vardı o zaman. Olmadı onlar adına... Sonunda hepsini 90-100 arasındanda sattım. Şimdi en son düşüşte tekrardan geri aldım, sattığımın üstüne 103TL ortalama gibi...

Bir de 70TL den aldın, 90TL dan sattın...kar %30 mu? Eh değil. Ben sürekli trade ediyorum zaten işlem yaptığım her tahtada. Bugün aldım, yarın %2 yukarı yapsın. Hemen parçalı satışa başlarım. Tüp yatayda çok daha büyük karlar bıraktı sonuçta. Hele rte nin o zaman ki 2 fasa fiso müjdesi harika oldu. Ama tüpde sonuçlar iyi oldu tabii. Onun dışında yukarı trend yapan hisselerde de erken iniyoruz trenden. Bizden alanda kazanıo diyelim

Borsaya girerken de dolarımı 6.5 civarında bozdum. Bugün dolar nerde...7TL ... çok daha fazlasını kazanmışız işte bist de... ki ben de 20 yıldır bu işleri yaptığım için çok kazıklar yediğimdem, hem de artık portföy de belli bir büyüklüğe ulaştığından yan tahtalara HİÇ bulaşmadım. IMKB100 dışında bir tane hisse almışlığım yoktur bu süreçte... O yüzden diyorum bizim kazançlarımız çok mütevazi. Bir çok arkadaş 5 e 10 a katlamış, duyuyoruz etraftan. Ama tabii çöküş geldiği zaman ne yapacaklar, asıl o önemli...
    “Is man merely a mistake of God's? Or God merely a mistake of man?” - F.Nietzsche

5. En cahil, telefondan alsat yapan ve hiç banka / bist30 işlem yapmayıp adı sanı duyulmadık çöp kagitlarda işlem yapan neredeyse 4 5 tanıdığım 1m i çoktan geçti...

Ben zaten bahsettiğiniz rakamın üstünde hisse taşıyorum aylardır yıllardır.

Mesajınızın amacını anlamadım...

Dun yazmistim yeniden yazayim Sn Jas

SM-N985F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    AKİNONYA ŞATOSU
    Gönderi
    11,793
    Blog Entries
    1
     Alıntı Originally Posted by $CAHO$ Yazıyı Oku
    Ağır saçmalıyorsun...
    Cahocan kaldıraç sabit.

Ayrıca kaldıraç maksat veya kast edilen de değildir. 2 kaldıraç 5 kaldıraç full kaldıraç diye bir şey yoktur.

Viop kaldıracı kurallar ile sabittir ve borsa düştükçe ve çıktıkça kontrat fiyatı imkb den ara ara ayarlanarak bu sabitlik korunur.

Psikolojik YAS süreci
    1.İnkâr 2.Kızgınlık/öfke 3.Pazarlık 4.Depresyon 5.Kabullenme

Alıntı Originally Posted by *Bozkurt Yazıyı Oku
    En son çuvalladım üçgün önceydi

1608 şort ve 9.69 yonca şort tu
    bu poz. patlattılar
    ENdeks vadeli uzun zamandır bakmıyorum..Hisse vadelide işlemler daha stabil..
    En son bi denemede LONG açtım..sabah -2.000 geldi..
    Tekrar aşağıdan AL-ortalama yap ,zarar kurtar falan... yordu..

Tavsiyem TCELL,KCHOL,,ARCLK,AKBNK,TKFEN,CCOLA,..kontratı nispeten ucuz...
    pahalı grupta TPRAS,FROTO,PGSUS,..

az kazanırsın ama zararın büyümez..kaçma şansı verir..
    Günlük,saatlik bak..kazancın varsa AL,çık.. bir daha girdin mi
    nasıl bir sistemse içeri atar... Adamı hipnotize eder..

Endeks vadeli -1,62.... spot -0,67... bunun açıklaması maalesef yok..!

8. spotun altına gelmiş, yurt dışı düzelmiş akşam tepki vermemiş. ilginç gerçekten.

Sayfa 13/1002 İlkİlk ... 311121314152363113513 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •